www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 97 - Backing Track Si Inscrieri


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...

Pai, sa votam...sa zicem...anul asta??? :))

Cristi, foarte faina solistica, mi-a placut mult. Dirty indeed, in a good way although...:rolleyes:

Thx!...pai am mai votat asa cu cateva luni in urma dupa care s-a deschis si voting-ul oficial.

Eu spun sa mai asteptam trei saptamani:)

Nu vreau de data asta sa mai comentez ceva pt ca eu am intrat cel mai tarziu in duel si iaca nu sunt demult in asteptare dar colegii de mai sus sunt convins ca sunt la limita:(

Data trecuta am votat primul daca nu ma insel, cand se afla duelul in aceeasi situatie.(nu stiu daca am facut bine sau rau dar sigur m-am eliberat:)

De data asta ma simt mai rabdator:)Posibil ca mi s-a mai tocit piatra ....si asta nu e un semn bun:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest Fireguitarist21

incerc si eu putin asa.......

 

 

mai este valid acest duel?!?

in regulament scrie ca duelul dureaza 4 saptamani, da eu vad ca duelul 97 dureaza din... aprilie 2010?!? si lumea inca posteaza ca participanti la duel...

 

poate cineva sa-mi explice si mie ce se intampla aici? se mai tine acest duel al chitaristilor sau s-a renuntat?

Link to comment
Share on other sites

mai este valid acest duel?!?

in regulament scrie ca duelul dureaza 4 saptamani, da eu vad ca duelul 97 dureaza din... aprilie 2010?!? si lumea inca posteaza ca participanti la duel...

 

poate cineva sa-mi explice si mie ce se intampla aici? se mai tine acest duel al chitaristilor sau s-a renuntat?

 

Poti posta linistit, nu e bai, oricum, nu cred ca se va termina duelul acesta prea repede :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Yep !

Tu cu cine te certi ?

 

Lumea cumpara vinde , tuneaza statii , schimba doze ,incerca diferite pene,intinde corzi , vopsesc chitare ,sau retras la tara sa studieze modurile ,invata sa compuna .......si treburi de astea serioase ....dupa ce ajung sa aiba totul pregatit se va tine un

 

DUDUEL MAXIMUS !!!

 

atunci sa vezi..

 

 

pana atunci nu are rost sa consume memoria serverului..

 

LOL(o)

Edited by karpi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tu cu cine te certi ?

 

Lumea cumpara vinde , tuneaza statii , schimba doze ,incerca diferite pene,intinde corzi , vopsesc chitare ,sau retras la tara sa studieze modurile ,invata sa compuna .......si treburi de astea serioase ....dupa ce ajung sa aiba totul pregatit se va tine un

 

DUDUEL MAXIMUS !!!

 

atunci sa vezi..

 

 

pana atunci nu are rost sa consume memoria serverului..

 

LOL(o)

 

Salut karpi, la interesul pentru continuarea acestor dueluri raspunzi asa, doar glumind.

Nu te supara, dar tu, fiind aici V.I.P., si cred ca esti pe buna dreptate, ai putea sa faci ceva in sens pozitiv, adica pentru continuarea lor.

Eu nu am puterea asta, dar le urmaresc din afara (habar n-am sa cant) cu mare placere, si cred ca este o latura de valoare a rgc .

Daca nu-ti sunt indiferente, te rog , fa ceva!

Link to comment
Share on other sites

Salut karpi, la interesul pentru continuarea acestor dueluri raspunzi asa, doar glumind.

Nu te supara, dar tu, fiind aici V.I.P., si cred ca esti pe buna dreptate, ai putea sa faci ceva in sens pozitiv, adica pentru continuarea lor.

Eu nu am puterea asta, dar le urmaresc din afara (habar n-am sa cant) cu mare placere, si cred ca este o latura de valoare a rgc .

Daca nu-ti sunt indiferente, te rog , fa ceva!

Chiar din aceasta cauza am scris

 

@fenderstrfat a incercat ....si vezi ce sau imbulzit cumparatorii de V pick ..

 

Sunt curios la ce tot cumpara tineretul chitara peste chitara , efecte peste efecte ...si nu activeaza mai nimic.

 

Dar asa fac si cu jamsession-urile live ...am fost la mai multe seri in care au fost doar unul sau doi chitaristi din cei mai tineri ...ei trebuia sa cante mai mult sa incerce sa invete sa se obisnuiasca cu scena ..sa se cunoasca intre ei sa=i vada lumea.

 

Trei sau patru cluburi sau reprofilat /inchis pe unde am cantat la jam-uri si abea sau adunat cu trei ocazii chitaristi .

 

Pai cu sila nu se poate ...daca nu vor asta e .

 

Nu au timp, sunt timizi, ...etc ..dar aici pe forumm ar putea sa cante sub un nickname ...sa nu-l stie nimeni daca este timid ..in schimb are ocazia sa incerce.

sa arate si el ce canta ,cum canta ....mai primeste cate o critica constructiva ce il ajuta mult chiar daca il deranjeaza ..

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salutare!!!Rog un admin sa-mi stearga varianta de duel pt ca am lasat volumul putiiiin prea ridicat la ghitara,nu pentru ca nu mai vreau sa particip in mod special ...Doamne fereste!!! :)) :))

Vorbesc serios!Delete!nu o fi asa de greu!

Multumesc!

P.S.

Cred ca Duelul ar fi trebuit sa functioneze ,chiar daca se inscriau multi sau putini concurenti,chiar daca votau multi sau putini ,chiar daca ar fi participat doar doi concurenti si s-ar fi votat intre ei,chiar daca interesul maxim aici pe forum ar fi "Mica Publicitate"si nu Duelul.

De ce nu stergeti sectiunea?

Daca ati sterge sectiunea ,nu ati mai parea asa de neseriosi si nu ati da impresia ca va bateti joc de voi si de cei care se inscriu pe RGC mai apoi la duel.Sau ca administratori va permiteti atitudinea de a sfida intrebarile din partea membrilor RGC si lasati lucrurile asa pentru ca asa aveti voi chef?:)

Am tot spus ca avem o problema ca natie!:):)) ;)

Suntem de ras!!!

Link to comment
Share on other sites

Suntem obisnuiti ca nu putem schimba nimic si lucrurile sunt asa cum sunt:)

Nu vreau sa fac valuri aiurea si nici sa ma fac de ras dar pana la urma am sa risc!!!

 

Deºteaptã-te, române, din somnul cel de moarte,

În care te-adâncirã barbarii de tirani!

Acum ori niciodatã croieºte-ți altã soarte,

La care sã se-nchine ºi cruzii tãi duºmani!

 

Chiar sunt curios daca are cineva interes sa riposteze cu un simplu mesaj referitor la duelul 97....Vad ca au participat multi concurenti in decursul unui an:)

Hai Ghitaristule....nu-ti fie frica ca poate dai rau si nu ai sa castigi duelul:)Spune ceva!!!Cereti dreptul la vot cel putin!!!

Link to comment
Share on other sites

Am navigat un pic pe forumul lui Gibson, identic cu RGC si se pare cã (,) conformația nu suportã player ºi galerie muzicalã, deoarece nici la ei n-am vãzut... n-am remarcat...

 

Presimt c-o sa primim un rãspuns cât de curând... Sincer, e mai enervant sã nu primeºti rãspuns decât sã nu se rezolve...

 

Însã, ar mai fi o soluție, care s-a testat acum câteva luni ºi funcționeazã..

.Unul din colegii noºtrii ( SolDiez ) a fãcut un, cum îi zice, mini-site cu player, cu votare, cu clasament, o chestie reuºitã, a deschis un topic cu link cãtre el , însã la momentul ãla se fãceau modificãri la RGC ºi se aºteptau rãspunsuri la rezolvãrile promise asupra topicului ãsta cu duelul, a galeriei ºi a player-ului, d-aia n-a avut efectul scontat.

 

Poate cã...

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Incepator fiind si avansand acasa, singur, nu m-ar deranja sa ma implic si eu, sa cant alaturi de ceilalti, oricat de prost as face-o. Ba chiar este o dorinta. E un mod de a comunica, de a invata, de a te implica in ceva mai mult decat distrugerea psihica a vecinilor :) Poate se vor relua, mi-as dori tare mult sa vad daca as gasi curajul de a ma alatura celor care se inhama la asa ceva. Poate, poate, cine stie... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.