www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Musikmesse Frankfurt 2006


Killahead
 Share

Recommended Posts

Paul Reed Smith band in concert,la voce excelentul Derek St Holmes,un concert extraordinar,sectie ritmica beton,iar Paul este un chitarist de mare clasa,cu un ton care m-a spart total

 

tare poza ( :) ) ... dar parca mi se face mila de nenea marshall

crede-ma am plans,desi stiam de la cei de la MC music care l-au vazut inaintea mea,in Ianuarie la NAMM show in california

post-690-1145093222_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@cei_care_ati_fost_la_targ: ati apucat sa va jucati cu 2880 de la electro harmonix? scula pare destul de misto asa...

Au disparut robotii? :) l-am incercat eu,si mi-am adus aminte de ce m-a batut mama ca i-am stricat magnetofonul,punandu-i inca 2 capete,si transformandu-l in delay.M-a inspirat cel mai mult dintre toate sculele asemanatoare pe care le-am probat,si ,dupa cum stii,am probat ceva delayuri in ultima vreme...

Link to comment
Share on other sites

Am verificat si asa e cum ti-am spus la Frankfurt. Derek a cantat la Ted Nugent si la multi altii.

Am gasit si asta la Rocktetector, biografia lui http://www.rockdetector.com/artist,2457.sm

Asa mai,Whitford-St Holmes,de acolo stiam,am ascultat albumul pe vremuri

Link to comment
Share on other sites

Hei, Servus, Sorin aici!

 

ai o fosta ghitara de-a mea? Ma gandesc ca e un Ibanez, il ai pe cel verde sau cel rosu? Trebuie sa-ti spun ca eu in viata mea nu mai vand ghitari, ca prea mi se rupe sufletul dupe ele pe urma!

Ai grija de ea, bine? Si trimite-mi o poza, daca poti (snifff).

 

Salutari,

 

Sorin

 

 

Salutari Sorin. Eu o am pe cea verde :). O chitara excelenta (trebuie un pic reglata si caut un om pentru asta).

Link to comment
Share on other sites

mai nea raresh, da' ceva poze cu scule nu ai facut pe-acolo??? ca pe tine te stim binishor...;-)

nu e in stare, oare, nimeni sa prezinte un "raport" concludent despre ce s-a prezentat acolo, care sunt highlights-urile, care sunt flop-urile etc...?

ca sa fiu sincer, cred ca mai interesant ar fi, mai degraba, ce s-a prezentat acolo decat pe cine ati intalnit voi si cu cine v-ati pozat. sau gresesc?...

Link to comment
Share on other sites

mai nea raresh, da' ceva poze cu scule nu ai facut pe-acolo??? ca pe tine te stim binishor...;-)

nu e in stare, oare, nimeni sa prezinte un "raport" concludent despre ce s-a prezentat acolo, care sunt highlights-urile, care sunt flop-urile etc...?

ca sa fiu sincer, cred ca mai interesant ar fi, mai degraba, ce s-a prezentat acolo decat pe cine ati intalnit voi si cu cine v-ati pozat. sau gresesc?...

Din pacate,inauntru fotografiatul si filmatul sunt strict interzise,cele cateva exceptii pe care le-a filmat Toni se datoreaza relatiei sale cu Sorin,Horia si Siggi,sau a relatiei mele cu domnul Leem,patronul firmei Bronx,in rest s-au putut filma si fotografia doar demonstratiile publice,peste tot la intrarea in pavilioane erau panouri cu fotografiatul interzis,unii,cum ar fi Ricky Garcia,nu mi-au permis sa filmez nici demonstratia.Rapoarte si prezentari se gasesc in presa de specialitate,noutatile se prezinta la Namm,nu la Frankfurt,aici deja se stie de 2 luni care sunt "noutatile",ba unii nici nu le aduc aici,pentru ca nu intra inca in programul european.Oricum timpul este foarte scurt,mie nu mi-au ajuns doua zile si jumatate ca sa vizitez un pavilion cu doua nivele ,cel de chitara,la tobe nici n-am ajuns deloc,nici la partea de computere,iti dai seama ca ,anul asta fiind tot o singura zi de acces a publicului,nimeni n-a apucat sa vada mare lucru,fiecare s-a dus acolo unde era ceva ce-l interesa.Promit ca la anul o sa fiu prezent din prima zi,si o sa dedic o zi special pentru a face un reportaj cu noutati.

Link to comment
Share on other sites

ok. am inteles, rares.

eu credeam ca, cel putin in ziua pentru dealeri, se poate poza orice...

NU,NU,in zilele alea e chiar mai strict,te cauta la intrarea in targ de aparate de foto si filmat,in ziua cu publicul era mai lesne,dar tot nu te lasau aia de la stand.

Oricum nu ti-as fi fost de vreun folos,ca faceam poze la tot felul de scule cu tehnici invechite si analoage,statii cu lampi si pedale pe care tu le numesti tinichele :) ,sau as fi pozat standul Fender,pe partea din fata unde erau vreo 50 de chitari de la Custom Shop la liber,putea sa puna mana oricine pe ele,iar in ultima zi,a aparut cate un biletel cu SOLD pe fiecare,si m-am zgariat pe ochi cand am aflat ca le dadusera pe la 1500 de USD,cand nici second nu le iei sub 2000

No Tyler,no Anderson, no Suhr,nici rackuri pana la cer,i'm affraid.doar chestii d'astea

Picture courtesy Killahead si Jose Luis Ferreira,presedintele companiei braziliene Meteoro,care a facut acest rotary speaker cabinet,cu o statie pe lampi integrata in el,la fel cu legendarele Leslie

post-690-1145189538_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

gresit, rareshu'! au fost ceva rack-uri chiar interesante (vezi pozele postate de mine in threadul asta...), si au fost si un Tyler si cel putin un Suhr (vezi poza alaturata)...;-)

post-249-1145190730_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

gresit, rareshu'! au fost ceva rack-uri chiar interesante (vezi pozele postate de mine in threadul asta...), si au fost si un Tyler si cel putin un Suhr (vezi poza alaturata)...;-)

post-249-1145190730_thumb.jpg

Io am zis ca Tyler si Anderson n-au expus ,adica n-au avut stand,nu ca vreun demonstrator n-avea vreunul al sau personal,ca in poza ta,si am mai zis ca eu n-am fost interesat de asa ceva,nu ca n-ar exista

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.