www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Magazine De Scule In Constanta?


gigimarga
 Share

Recommended Posts

E un sediu MCMusic, si un magazin mai prafuit nu departe de MCMusic, nu mai stiu cum il cheama. Magazinul principal de componente electronice se numeste Dioda, si nici el nu e departe de MCMusic Constanta. Mai e un magazin de componente electronice intre Dacia si Trocadero, pe bd. Lapusneanu. Oferta e destul de saraca.

 

Cred ca a mai fost un topic cu mai multi ani in urma despre magazinele de instrumente din Constanta, incearca sa il cauti. In afara ca s-a desfiintat filiala Senia Constanta, celelalte doua :) magazine si-au pastrat adresele.

 

 

Multam mult!

Link to comment
Share on other sites

Daca stii unde se afla Tomis Mall, atunci dai usor de MCMusic. O iei pe strada din fata mall-ului, perpendicular pe linia lu' 42, in directia garii, adica in partea opusa marii. Mergi pe strada pavata vreo 10-15 minute, si pe partea dreapta o sa vezi magazinul, pe langa o patiserie. Zona e plina de cladiri vechi, deci nu prea ai cum sa te ratacesti.

 

Celalalt magazin este pe o strada paralela cu cea de mai sus, undeva pe colt. Da' la mcmusic gasesti tot ce iti trebuie :)  

Link to comment
Share on other sites

Asta dacã "tot ce îți trebuie" înseamnã chitare Ibanez, cã altceva nu prea gãseºti acolo.

 

PRS, Peavey, Epiphone, Takamine, Vox, Zoom, Marshall, Korg, Casio, Kurzweil, Hartke, Seymour Duncan, GHS, Elixir, Rotosound, Dunlop, Tama, LP, Sabian, Body Glove, Ultimate, Thomastik, MXR, Celestion, Pro-Mark... n-au?... sau avem ochelari de cal ?...

Link to comment
Share on other sites

PRS, Peavey, Epiphone, Takamine, Vox, Zoom, Marshall, Korg, Casio, Kurzweil, Hartke, Seymour Duncan, GHS, Elixir, Rotosound, Dunlop, Tama, LP, Sabian, Body Glove, Ultimate, Thomastik, MXR, Celestion, Pro-Mark... n-au?... sau avem ochelari de cal ?...

 

Eºti tare rãu, motane. Când o sã calci într-adevãr prin magazinul din Constanța, sã mai postezi o datã aici ca sã-mi spui c-am avut dreptate. Pânã atunci, fã pe ºmecherul în altã parte.

Edited by Vlãduþ Dezgropatul
Link to comment
Share on other sites

Guest leishman

Dau 10 beri celui care demonstreaza ca la magazinul din Cta nu se regasesc cele mentionate de TB_TM. :)

 

LE: E posibil sa existe o explicatie.

 

Am vazut de mai multe ori clienti precum cei care in timp ce stau in fata counterului intreaba vanzatorul: "Nu va suparati, corzi aveti?" Iar in fata lor la 1 metru e ditamai peretele pe care stau agatate cam 100 de "sortimente" de corzi...

 

No offence guys dar mai intrati si prin magazinele de scule, oricare ar fi acestea.

Edited by leishman
Link to comment
Share on other sites

Dau 10 beri celui care demonstreaza ca la magazinul din Cta nu se regasesc cele mentionate de TB_TM. :)

 

LE: E posibil sa existe o explicatie.

 

Am vazut de mai multe ori clienti precum cei care in timp ce stau in fata counterului intreaba vanzatorul: "Nu va suparati, corzi aveti?" Iar in fata lor la 1 metru e ditamai peretele pe care stau agatate cam 100 de "sortimente" de corzi...

 

No offence guys dar mai intrati si prin magazinele de scule, oricare ar fi acestea.

 

Daca ti-am demonstra fiecare, pe rand, ca la magazinul nostru din Cta nu gasesti mare lucru, te-am baga-n faliment. Ai impresia ca vorbim din auzite? Mereu cand am avut nevoie de ceva am dat o fuga si de cele mai multe ori nu am gasit ce cautam, ci am gasit in Bucuresti sau in Varna. Asa ca, daca nu stii despre ce e vorba, mai bine vezi-ti de treburile tale. :) Daca nu ne crezi, este strict problema ta.

Link to comment
Share on other sites

Guest leishman

Care sunt acele lucrurile pe care le-ai cautat si nu le-ai gasit? The double-kazoo? Nu de alta dar din cate stiu o mare parte dintre produsele de pe site se regasesc si in magazin.

Link to comment
Share on other sites

Care sunt acele lucrurile pe care le-ai cautat si nu le-ai gasit? The double-kazoo? Nu de alta dar din cate stiu o mare parte dintre produsele de pe site se regasesc si in magazin.

 

Înseamnã cã din câte ºtii...nu prea ºtii! Am cãutat destule... când am mers sã cumpãr un microfon Samson Q4 CL se uitau vânzãtorii la mine ca la un nebun susținând cã nici nu existã Samson Q4, ci existã doar Q6, Q7, Q8, am zis ok...sã-mi dea atunci un Q6, desigur, nu aveau. Am mai fost sã-mi cumpãr un procesor de bass Zoom B2, nu aveau. Altãdatã am fost sã cumpãr un Peavey PV8, bineînțeles cã...nu aveau! Am mai cãutat stative de perete ptr chitare, dar am vãzut cã nu țineau. Magazinul e cam chel... Probabil în alte oraºe or avea ce au ºi pe site...la noi nu. ªtiu foarte bine despre ce este vorba. ªtiu, teoretic ar trebui sã aibã tot ce are pe site, dar uite cã nu au. Aºa cã, te rog, nu vorbi în necunoºtințã de cauzã! În primul rând, verificã înainte sã susții ceva! Crezi cã vorbim de nebuni? Nu sunt singurul nemulțumit. Crezi cã mie nu mi-ar plãcea sã am un magazin ca lumea de muzicã în oraº? :)

Edited by morthadoth
Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
PRS, Peavey, Epiphone, Takamine, Vox, Zoom, Marshall, Korg, Casio, Kurzweil, Hartke, Seymour Duncan, GHS, Elixir, Rotosound, Dunlop, Tama, LP, Sabian, Body Glove, Ultimate, Thomastik, MXR, Celestion, Pro-Mark... n-au?... sau avem ochelari de cal ?...

 

 

:) Da ma cum sa nu :) . Hai ca esti amuzant!

 

Saracul om, vroia doar sa stie unde sunt niste magazine cu instrumente muzicale in Constanta. Probabil a si fost si s-a intors, si voi tot n-ati terminat sa va certati ca babele despre stocul MCMusic.

 

Au inchis acu cateva luni (sau un an) un magazin... imi amintesc ca de acolo imi luam penele. La casa de cultura. Cu squier, fender, jackson si tot tacamul. Acuma ai dreptate, dar unii isi inchipuie ca daca are pe site are si la magazinul din constanta. Gresit!

 

Care sunt acele lucrurile pe care le-ai cautat si nu le-ai gasit? The double-kazoo? Nu de alta dar din cate stiu o mare parte dintre produsele de pe site se regasesc si in magazin.

 

 

Tu esti cel mai amuzant :)!

 

eexact..nu stiu acum daca tot ce e pe site se gaseste si in magazin, dar totusi au o gama variata de scule. Cascand gura p-acolo, nu prea ai cum sa te plictisesti :lol:

 

 

O gama variata de scule fata de? Fata de ala de la colt de unde imi cumpar pene? Aici chiar nu te pot contrazice. Insa in rest...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:lol::lol::):):)

 

Abia acum vad ce a iesit din postul asta :D !

Am gasit magazinul MCM, dar era prea tarziu si era inchis (oricum nu ma prea interesa, deoarece pot sa trec oricand pe la magazinul din Bucuresti).

Pe mine ma interesa mai mult sa vad niste vechituri...poate gaseam ceva interesant si ieftin :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
:lol::lol::):):)

 

Abia acum vad ce a iesit din postul asta :D !

Am gasit magazinul MCM, dar era prea tarziu si era inchis (oricum nu ma prea interesa, deoarece pot sa trec oricand pe la magazinul din Bucuresti).

Pe mine ma interesa mai mult sa vad niste vechituri...poate gaseam ceva interesant si ieftin :) .

 

Du-te la ala de pe Cuza voda, are acolo mai ieftine si mai gasesti ceva mai de Doamne ajuta printre alea. E cam ce cauti, dar putine chestii sunt vechituri... doar ca-s no name.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.