www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vocalista,caut Trupa !


Guest Christabelle
 Share

Recommended Posts

Guest Christabelle

Hellau

 

 

De cativa ani bun caut o formatie care sa aibe nevoie de o vocalista,dar nu se prea gasesc,si asta probabil ca multi nu se mai baga pe acest gen symphonic metal,sau au deja vocalist.

 

Am cautat si intrumentisti,dar se pare ca nimeni nu are „curajul” sa se bage,mai ales in Iasi!

 

Am dat peste niste persoane care ar fi vrut sa faca ceva,dar au renuntat la idee (chestie care s-a intamplat acum 3-4 ani,dar si recent,in 2009).Nu stiu cat au renuntat,dar ideea e ca orice s-ar fi intamplat,s-a schimbat gandirea,si a avut loc o schimbare,la nivel de trupa sau gen muzical sau..motivele pot continua,bineinteles.

 

Lucrul acesta a devenit deja o obsesie pentru mine,dar nu atat de mare incat sa ma afecteze. =))

 

Pot spune ca e doar dorinta de a canta si a impartasi,lucru care nu toti cantaretii o mai detin (majoritatea merg pe : „hai ca sa mai ne luam s-un ban”-lucru evident in Romania);ai nevoie de bani,e ceva firesc,mai ales daca vrei sa mergi pe latura aceasta a muzicii ( si oricum,peste tot e valabil,in orice domeniu);se cam moare de foame (dar nu asa de tare precum in pictura),dar in muzica,mai poti supravietui..

 

Ma rog,hai sa nu ma abat de la subiect..

 

Vreau (si asta e sigur) oameni cu care sa pot lucra ceva serios!Daca se poate,bine,daca nu,tot e bine.Daca am asteptat pana acum,voi astepta si de acum inainte.

 

(Nu vreau sa sune ca si cum as fi „nush ce vocea xxx”;sunt doar o persoana directa,care stie sigur ce vrea!Si asta e rau??) J

 

Pentru orice detaliu,ma puteti contacta pe privat.

 

Nu postez inregistrari,sorry.Totul se testeaza la fata locului;e mai calitativ.

 

 

Aaa,da!

 

P.S.:

 

Soprana lirico-dramatica.

 

 

P.S.:

 

Nu este necesar a se raspunde acestui topic,daca nu intereseaza.El exista doar pentru cei doritori de formarea unei trupe,sau a necesitatii unei vocaliste.

 

 

 

Multumesc!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest Soulkyn

Fie ca ai o trupa sau cauti una, fie ca ai nevoie de un chitarist, tobar, clapar, solist, solista, aici poti gasi instrumentisti si trupe. Mai mult decat o lista, o comunitate de muzicieni si oameni de muzica! Online Instrumentist

Link to comment
Share on other sites

Guest Christabelle

Draugr: Nu am pretentii,cer doar seriozitate!Evident,acel chitarist trebuie sa stie si ceva chitara... :lol:

 

Moonspell: Asa este,mai ales pentru acest gen si mai ales ca multi considera ca este ceva foarte greu (complex mai exact) si nu se baga tocmai din acest motiv,cred..Eu totusi,incurajez!Se poate daca iti doresti ! :)

Link to comment
Share on other sites

Symphonic metal gen Myriads sau Wildpath?

 

Oricum, o descriere scurta a mea:

-detin tot echipamentul care imi trebuie;

-am mai avut o tentativa de a pune bazele unui proiect muzical, dar eram singurul care incerca sa faca ceva;

-merg mai mult pe ritm;

-nu doresc sa fac cover-uri, poate doar 2-3 ca sa ma obisnuiesc cu ceilalti instrumentisti, dar atat;

-cultura muzicala bogata;

-destul de creativ.

 

 

Cel mai probabil ma stabilesc in Iasi in toamna (ca student).

Link to comment
Share on other sites

Guest pdradu

Daca ai putea veni la Brasov ai avea ocazia sa poti canta cu o trupa buna care cauta solista pentru asa ceva...

Link to comment
Share on other sites

Guest Christabelle

Multumesc pdradu...

Si multumesc si draugr...Poate in alta viata...

Si symphonic metal gen Nightwish,Within Temptation,Epica..etc.

Oricum deja am renuntat la idee.

Nu mai are rost sa caut...deja sunt 4 ani de cand tot caut si pur si simplu mi s-a acrit...

Cei care vor sunt din afara Iasului...

 

Ma rog..

Asta e.

 

End of story.

 

 

Puteti inchide topicu`.

 

Multumesc! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Guest Christabelle

Voi posta in curand cateva mostre (mai exact una) ca sa va dati cu parerea... Intre timp,s-a mai schimbat timbrul meu...A trecut totusi un an de cand am postat acest anunt.:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.