www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Change Your Finish


Symbolic
 Share

Recommended Posts

M-am apucat sa schimb finishul unei chitari. Din albastru metalizat in camuflaj. Ideea e ca nu voi da tot lacul jos de pe chitara ci doar o parte din el. cat sa nu mai fie lucioasa ca sa prinda vopseaua cum trebuie. M-am decis sa nu folosesc aerograf ci sa merg pe pensula. Nu ma voi ocupa de vopsire eu ci un prieten mult mai priceput. Voi reveni cu poze cu toate etapele de fabricare

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Dar cunosti pe cineva care stie sa dea cu aerografu ? Ca pe mine m-ar interesa un finish mai complicat. Doar ca am nevoie de un adevarat artist pentru asta. Unde e Dan Lawrence cand ai nevoie de el ?

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Eh... poate pe viitor, ca nu prea am bani acuma (nu pentru asta, oricum).

 

Oricum, in principiu as vrea un craniu subtil, cam cu are fisu' lu Ozzy Osbourne pe masina aia jmekera a lui (BMW X5)

 

Bafta la vopsire!

Edited by MrJackson
Link to comment
Share on other sites

Dar cunosti pe cineva care stie sa dea cu aerografu ? Ca pe mine m-ar interesa un finish mai complicat. Doar ca am nevoie de un adevarat artist pentru asta. Unde e Dan Lawrence cand ai nevoie de el ?

Sunt niste tipi prin Bucuresti (si unii buni prin pitesti parca) care se ocupa cu desene cu aerograful pentru motociclete, masini.. am vazut ca au facut si pe castile moto. Deci cred ca ar putea face si pe lemn.. Daca sunteti interesati, intrati pe motociclism.ro :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Sunt niste tipi prin Bucuresti (si unii buni prin pitesti parca) care se ocupa cu desene cu aerograful pentru motociclete, masini.. am vazut ca au facut si pe castile moto. Deci cred ca ar putea face si pe lemn.. Daca sunteti interesati, intrati pe motociclism.ro :)

 

 

Bun asea! O sa ma interesez... mersi mosule!

Link to comment
Share on other sites

dupa 24 de ore, juma de plaman dus si 3 pachete de tigari :) am terminat de dat jos cam 3/4 din lacul de pe spatele chitarii. merge destul de bine dar totusi ma enerveaza ca nu am putut face rost de un smirghel electric. asa as fi terminat mult mai repede si probabil si mai uniform. sunt din pacate cateva puncte unde am dat prea mult jos insa suprafetele acestea sunt mici si diferenta nu este foarte mare (dar exista). sunt sigur ca voi remedia cu partea de vopsire. pozele vor aparea si ele.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
Guest EPSYLON_CURSE

Nu am terminat inca din cauza diferitelor probleme... externe ( scoala stres etc ) dar o sa fie curand gata. Pozele o sa apara :)

 

da, intr-adevar, a schimbat vreo 3, ramane la mine, completeaza bine arsenalul. I-am dat jos vopseaua,a cum e doar lemnul, i-am scos bindingu si urmeaza sa finisez, smirgheluiesc totul. Se va duce la un prieten cu aerograf spre vopsire :). Rezultatul in cateva saptamani.

Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE
macar fa-i si tu ceva mai misto decat 2 cranii si un balaur in flacari. pune-i paiete rosii sau pene sau ceva uber cool pentru un flying v.

 

:) Nope, nu m-am gandit niciun moment la asa ceva gen sabii in vant, dragoni, varcolaci, aurolaci si chestii care se aproprie mult prea mult de "penal", kitsch, etc.

Va fi ceva artistic in orice caz, gen... Sabin Balasa.

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
:) Nope, nu m-am gandit niciun moment la asa ceva gen sabii in vant, dragoni, varcolaci, aurolaci si chestii care se aproprie mult prea mult de "penal", kitsch, etc.

Va fi ceva artistic in orice caz, gen... Sabin Balasa.

 

Stiti cine-i Sabin Balasa, nu??? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.