www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Blues/rock Timisoara


Guest alextruf
 Share

Recommended Posts

Guest alextruf

cautam chitarist pentru trupa de cover-uri. Timisoara evident :-)

sala, scule asigurate (inclusiv head+cabinet de chitara). deci just...plug and play :-)

la fel si cintari...se gasesc.

numitorul comun este...sa ne simtim bine impreuna si sa facem.... :) dar nu exclude faptul ca vrem sa sunam...cit mai adevarat si profi.

 

noi restul, sintem la +30 primaveri (unii chiar trecuti bine) :)

repetitii posibil doar seara, incepind cu ora 19.

 

ca si inceput (ca vorba multa...saracia omului) astea ar fi niste exemple (nota bene, toate au fost alese in trupe cu un singur chitarist...):

http://www.youtube.com/watch?v=-X15vl-p5UM

http://www.youtube.com/watch?v=g2QNEVZY1dg

 

spor si...nu ezitati!

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest alextruf

hai sa vedem ce iese si cu weeekendul, chiar daca....va fi mai greu.

vad ca esti din oradea.

da un semn cind esti prin timisoara, anunta cu citeva zile inainte si ne vedem (si auzim)

 

hmm, de JB, recunosc, n-am vazut toate materialele cu el, dar de 2 ori l-am vazut live si pe nenumarate dvd-uri, dar nu am vazut al doilea chitarist. doar clapar a adaugat de curind, in rest mergea in formula de 3.

 

Parca as incerca...desi, as putea doar in week-end.

 

P.S. in clipul cu Bonamassa sunt 2 chitaristi(e drept ca al 2-lea nu se remarca prea tare-e si greu cand e pe scena cu J.B. :) )

Edited by alextruf
Link to comment
Share on other sites

Guest ariel_c

sal.... pare interesanta trupa :) .... io sunt din TM , aproape 25 de ani ... chiara si voce ... si ma gandeam sa ma reapuc de facut ceva muzica dupa pauza din facultate.... daca va interseseaza...sa incercam ceva ....poate iese :)

 

P.S. ...mai pun un link cu o piesa mai veche de-a mea ( nu neaparat foarte reprezentativa, dar asta e... ) de pe acidplanet ( io la chitara si voce) ... sper sa mearga de 'playat' .... http://www.acidplanet.com/components/embed...1910&T=3301

Link to comment
Share on other sites

Guest alextruf

salut ariel_c

se pare ca ai stiut tu ceva, pentru ca....nu merge play-ul la ceea ce ai pus tu.

varsta, evident, nu este relevanta...am pus doar in cazul in care ne intalnim, sa nu existe dubii cum ca ...l-am trimis pe tata in locul meu...:-)

eh...nu sintem asa batrani. ne tinem inca ;-)

cit despre link-urile car ele-am spus, poti sa indraznesti mai mult...pentru ca ele fac parte din ...repertoriu ca sa zic asa.

asa ca ...spor la treaba si spune cind vrei sa ne vedem sa dam 2 note

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest alextruf

ariel_c, nu mai incerci sa pui undeva piesa care incercai?

 

sau, da-mi mail pe yahoo....alextruf@yahoo.com

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest alextruf

Salut Aline.

Hai sa vb. Stii cum sa dai de mine...:-)

 

 

ce proiect vrei sa faci?? mai aveti nevoie de chitarist?? eu nu mai cant cu burnoutul deci as fi liber pt asa ceva acum depinde ce vrei exact

(alin nipru)

Link to comment
Share on other sites

Salut Aline.

Hai sa vb. Stii cum sa dai de mine...:-)

 

Dar dumneata esti organizator sau si incerci sa canti la ceva? Cu postatul unor piese de pe youtub care ti-ar place nu ai lamurit pe nimeni.

 

Pune sample din ce poti sa canti , macar ceva homerecording unde nu te-a deranjat nimeni.

Sau va adunati doar ptr o bere . Sa vii de la Oradea la o bere e cam .....

 

De altfel cu @ArtVandalay am tot asteptat sa ne intalnim in Timisoara dar nu a avut timp .

Pe Ariel l-am vazut foarte rar ( de fapt numai cand l-am chemat sa cantam )

Baterist ???????? Nu am prea vazut bateristi in Timisoara .

 

Explica oamenilor ce exista nu-i pune pe drumuri asa degeaba.

 

Vezi ca Ariel si ArtVandalay sunt super buni !!!!

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Guest ariel_c

Buna' d-L Arpy ...vad ca ne intalnim pe forum daca nu ne-am prea vazut in persoana prea des :) ... multumesc de aprecieri :) ...venite de la unul dintre cei mai buni chitaristi ( sau poate cel mai bun ) din Timisoara chiar Romania inseamna mult... cat despre d-L Alex, din cate am intrebat io printre cunostinte e bassit :lol: ... sa vedem ce o sa iasa/daca o sa iasa :) ...

Link to comment
Share on other sites

Guest alextruf

Buna domnule Arpi,

 

Fara sa vreau sa fi suparat pe cineva...nu era intentia mea, dar dc s-a intimplat cer scuze.

 

linkul pus de ariel...in continuare nu reusesc sa fac play la el....

la cel pus de dumneavoastra: merge, va multumesc, am ascultat.

 

Ariel, daca saptamana asta esti liber asa cum ai spus...astept cu nerabdare sa ne intilnim.

 

 

In ceea ce ma priveste, da, cint la bass. Nu sint vreun fel de Billy Sheehan, dar cu siguranta ma dscurc in piesele postate acolo ca si link-uri.

In ceea ce priveste inregistrarea mea acasa, pe vreuna dintre acele piese...mi se pare irelevant, nu am vreuna.

Pentru ca nici asta nu ar trebui sa fie un secret, intr-o astfel de trupa chitaristul are un rol crucial...de aceea am si pus acele linkuri...pentru a fi clara misiunea chitarii.

Dar vazind ca sinteti din Timisoara, sint deschis oricind sa ne intilnim sa incercam o piesa sau doua, acompaniate desigur si de o bere sau...dupa preferiunte, altceva.

 

Asa cum am spus, numitorul comun este...voia buna si cintatul din placere. Eu il fac de hobby, dar cu pasiune.

Ceea ce caut in pimul rind este desigur o formula stabila, in care sa se poata realiza asa ceva. De aceea poate par a fi si un fel de...organizator. Pentru ca eu cred, chiar si o trupa de cover-uri ca si scop initial declarat (in timp...de ce nu, pot exista compozitii proprii), are nevoie de stabilitate si membrii ei sa nu fie in n-shpe alte proiecte/componente/trupe. Dar...este o parere personala :-)

 

In ceea ce-l priveste pe domnul ArtVandalay (despre care si eu am inteles ca este un chitarist respectabil) am schimbat citeva vorbe cu dinsul si este clar ca asa ceva nu se poate realiza la modul asta, dinsul in Oradea si noi in Timisoara.

 

 

 

dar vorba multa...saracia omului. Cred ca toate astea sint suficiente pentru un forum, restul....avindu-si locul in sala de repetitii (cu sau fara o bere in mina)

 

toate cele bune.

Edited by alextruf
Link to comment
Share on other sites

Buna domnule Arpi,

 

Fara sa vreau sa fi suparat pe cineva...nu era intentia mea, dar dc s-a intimplat cer scuze.

 

linkul pus de ariel...in continuare nu reusesc sa fac play la el....

la cel pus de dumneavoastra: merge, va multumesc, am ascultat.

 

Ariel, daca saptamana asta esti liber asa cum ai spus...astept cu nerabdare sa ne intilnim.

 

 

In ceea ce ma priveste, da, cint la bass. Nu sint vreun fel de Billy Sheehan, dar cu siguranta ma dscurc in piesele postate acolo ca si link-uri.

In ceea ce priveste inregistrarea mea acasa, pe vreuna dintre acele piese...mi se pare irelevant, nu am vreuna.

Pentru ca nici asta nu ar trebui sa fie un secret, intr-o astfel de trupa chitaristul are un rol crucial...de aceea am si pus acele linkuri...pentru a fi clara misiunea chitarii.

Dar vazind ca sinteti din Timisoara, sint deschis oricind sa ne intilnim sa incercam o piesa sau doua, acompaniate desigur si de o bere sau...dupa preferiunte, altceva.

 

Asa cum am spus, numitorul comun este...voia buna si cintatul din placere. Eu il fac de hobby, dar cu pasiune.

Ceea ce caut in pimul rind este desigur o formula stabila, in care sa se poata realiza asa ceva. De aceea poate par a fi si un fel de...organizator. Pentru ca eu cred, chiar si o trupa de cover-uri ca si scop initial declarat (in timp...de ce nu, pot exista compozitii proprii), are nevoie de stabilitate si membrii ei sa nu fie in n-shpe alte proiecte/componente/trupe. Dar...este o parere personala :-)

 

In ceea ce-l priveste pe domnul ArtVandalay (despre care si eu am inteles ca este un chitarist respectabil) am schimbat citeva vorbe cu dinsul si este clar ca asa ceva nu se poate realiza la modul asta, dinsul in Oradea si noi in Timisoara.

 

am sa

dar vorba multa...saracia omului. Cred ca toate astea sint suficiente pentru un forum, restul....avindu-si locul in sala de repetitii (cu sau fara o bere in mina)

 

toate cele bune.

am sa te contactez sa discutam eventual sa ne intalnim... in orice caz nu vreau sa incurc lucrurile, daca se gasesc oameni mai profi nu stau in cale, asta e, nu-i problema ca de cantat se gaseste :)

Link to comment
Share on other sites

Guest alextruf

oameni buni, hai sa ne linistim un pic si sa calmam spiritele....nu e vb de admiterea la berkley pina la urma. take it easy....

sa punem niste bere pe flame-urile astea:-)

hai sa cantam si sa ne fie bine.

:)

Link to comment
Share on other sites

oameni buni, hai sa ne linistim un pic si sa calmam spiritele....nu e vb de admiterea la berkley pina la urma. take it easy....

sa punem niste bere pe flame-urile astea:-)

hai sa cantam si sa ne fie bine.

:)

 

 

Cred ca unii oameni se cam plictisesc si au chef de cearta.

Asa ca hai sa ii lasam sa dea tot felul de replay-uri acide.

Ceilalti sunt invitati la sala sa ne simtim bine si sa ne bucuram de muzica.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.