www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ziua Chitarelor 2


Guest zzz
 Share

Recommended Posts

  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest CrazySound
"54!" :)

 

nu prea inteleg de ce nu s-a oprit cu intrebarile stupide persoana aia :) da se pare ca Greg e prea de treaba ca sa ii dea cu flit pe fatza..

 

avea gen 7-8 ani...ce vroiai sa intrebe?:))

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

BRAVO domnilor... ma bucur ca ati fost martorii unui eveniment deosebit si ca acesti chitaristi au facut cunostinta cu Romania si publicul de aici.

 

Felicitari organizatorilor.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc Corrado, m-am simtit foarte bine la concert, iar momentul de la final a fost superb.

Andy Timmons mi-a placut cel mai mult, chiar daca Batio a avut cea mai buna prezenta scenica (adevarul este ca stie sa faca show).

Richard Hallebeek a mai tras de fiare?Daca nu aplaudam imi era frica ca ma alearga pe acolo si ma bate :) .

Astept septembrie si poate un Joe Satriani.

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

Foarte misto evenimentul, mai multa lume decit ma asteptam. Toti au fost deosebiti si au avut ceva de spus. Nu pot sa nu fiu subiectiv si sa spun ca Timmons m-a impresionat cel mai mult, dar la fel nu pot sa nu recunosc ca Batio mi-a cam demolat toate ideile preconcepute pe care le aveam despre el. Un om intr-adevar pasionat de ce face, si care in ciuda imaginii de "freak" este plin de caldura. Mi-a placut mult ce a incercat sa transmita, si anume ca cel mai important este sa pui pe primul plan placerea de a cinta si dorinta de a ii incinta pe ceilalti.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nihilistul
Parerea mea este ca a sunat peste jcm 2000-ul ala, mi-a placut mult, si Hook a sunat bine dar per total Masotti a fost peste.

Stravato a cantat pe el.

 

Nu era niciun Jcm. Erau Dsl-uri 100.

Edited by Nihilistul
Link to comment
Share on other sites

Nu era niciun Jcm. Erau Dsl-uri 100.

 

 

Uita-te la poze, scrie clar jcm 2000

 

 

in spiritul impaciuirii, dsl 100 = jcm 2000 :)http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=475

 

 

cred ca au sarit calul numaru de vizualizari pe youtube a lu Gary Moore - End of the World :) superb o canta Batio..

Edited by Cursedone
Link to comment
Share on other sites

Bestial evenimentul, felicitari Corrado ... nu am fi pupat noi asa meseriasi intr-un astfel de cadru

 

super-chitaristi, zi plina, multi rgc-isti si intrarea moka ... who can beat that???

 

Cadrul a fost mai intim, la Bulandra si cred ca si asta a ajutat

 

Personal mi-a placut Hallebeek, al carui fan am devenit inca dupa ZC1, iar Timmons m-a uns pe suflet, omu asta chiar transmite

 

Felicitari concurentilor: Marius Pop, desi eu il vazusem pe locul I sau II dar mai ales lui Claudiu Ursache, pe care-l vedeam pe III (desi in topul personal ar fi fost locul I, pt ca a fost expresiv si a manuit-o bine de tot pe speciala Silhouette)

 

Corrado? daca o tii tot asa, better-and-better ... cum va arata ZC5, sa zicem??? ..nici nu vreau sa ma gandesc

 

May the forth be with you!

 

Gyzmo

Link to comment
Share on other sites

Impresionant si totodata laudabil efortul depus de organizatori, motiv pentru care le spun : " Jos palaria ! ". Pentru Corrado, :) si mii de multumiri.

Cu siguranta voi participa si la viitoarele editii.

Respecte deosebite si pentru Andy,Greg, Brett, Michael, Richard si William ! Sunt nu numai artisti deosebiti, care au muncit din greu pentru a ajunge acolo unde sunt , dar si niste oameni admirabili .

Link to comment
Share on other sites

Guest CrazySound

pe mine m-a lasat masca tipul din Macedonia - Damjan Pejcinoski....cu putin noroc poate sa ajunga mare de tot

Link to comment
Share on other sites

Poze careva????Hai ca astea sunt mai importante decat cine ce a facut sau nu la eveniment. :)

 

 

uite p-aici cateva :)

 

http://thegig.ro/2010/04/cinci-chitaristi-...iua-chitarelor/

 

 

 

(repet si eu ca s-a pierdut postul meu printre certuri :lol: slide-urile lui hallebeek le vrem :) )

Link to comment
Share on other sites

Offline:SHUMU sa iti traiasca trupa! :)

 

la fel de offtopic: mersi, dar e cam foarte pe duca..eh..

 

Ontopic: desi poate ca s-a saturat sa auda(ma rog, citeasca) lucrul asta, mii de multumiri d-lui Corrado pentru enorma bucurie pe care ne-o aduce cu astfel de evenimente. Nu am crezut niciodata ca voi vedea pe plaiurile mioritice astfel de chitaristi pe cat de mari pe atat de modesti.

 

Toate gandurile bune catre dvs! Respect

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew

Un eveniment foarte foarte foarte tare . 

 

Chiar nu credeam ca o sa-l vad pe Batio vreodata . Slide-urile lui Brett Garsed au fost extraordinare , iar Andy Timmons ne-a lasat cam pe toti cu gura cascata... Greg Howe , NO COMMENT !  Hallebeek are un stil cam robotizat , dar cred ca stie mai multa teorie decat Batio , Timmons , Brett si Howe la un loc .   post-4579-1271019202_thumb.jpgpost-4579-1271019215_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hallebeek fiind profesor are un stil foarte ingrijit, ordonat, mai ales ca pentru el gandeste matematic ceea ce face, asta imi aduce aminte de un coleg de facultate care mi-a spus ca muzica=matematica (el avand pe vremea aceea 28 de ani si multa experienta si cu chitara si cu tobele).

Eu nu am inteles bine ce a vrut sa spuna, dar dupa acest concert plus ZC1, mi-am dat seama perfect despre ce spunea.

Vorba ta, el stie teorie cu siguranta mai mult decat ceilalti chitaristi, dar nu numai ca stie, el si gandete ceea ce face, doar a venit cu ppt-ul dupa el sa ne demonstreze :) .

Link to comment
Share on other sites

Te pui cu cineastul roman?

 

 

 

Multumesc. Nu e greu sa gasesti un amp care sa sune peste JCM2000 :)

n-a fost cazul lui masotti ala.l-am incercat scurt.....well,no.si sa stii ca si Timmons si MAB au sunat excelent pe JCM 2000,si vorbim de JCM 2000 NOU,desfacut din tzipla la probe,deci u tuburile nerodate

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.