www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ziua Chitarelor 2


Guest zzz
 Share

Recommended Posts

Se aproprie cu pasi repezi Ziua Chitarelor 2. La fel ca si data trecuta, oaspetii sunt de calibru mondial. :) Mai multe detalii gasiti pe : 

 

http://ziuachitarelor.com/home

 

Corrado, cand ai ceva timp, da-ne te rog detalii despre rezervari, desfasurarea programului, etc.  :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Corraxe

Salutare, tuturor! Astazi este ziua mea de nastere! Ce alt mod mai frumos de a sarbatori, daca nu prin anuntarea oficiala a celei de-a doua editii a Zilei Chitarelor la Bucuresti?!! 

 

Ziua Chitarelor 2 se va desfasura tot in Capitala Romaniei, pe 10 aprilie 2010. Locatia nu este inca sigura. Sunt mai multe optiuni pe care le analizez si va voi informa imediat ce decizia va fi luata. In cateva zile.

 

Pentru moment insa, va pot confirma lista de invitati. Asadar, pentru aceasta editie ii vom avea pe urmatorii, in ordine alfabetica:

 

Andy Timmons - Brett Garsed - Greg Howe - Michael Angelo Batio - Richard Hallebeek - si special guest William Stravato.

 

Programul va incepe in dimineata zilei de 10 aprilie, la ora 10.30 si se va termina spre miezul noptii. Fiecare oaspete va sustine cate un master class dimineata si cate un recital seara, iar festivalul se va termina cu un grandios JAM al chitaristilor internationali. Totodata, va avea loc si un “guitar contest”.(voi reveni curand cu amanunte)

 

Intrarea va fi gratuita, din nou multumita sprijinului Primarului General al Capitalei, Sorin Mircea Oprescu.

 

Dar, este necesara rezervarea din timp, locurile fiind limitate.Pentru a va inscrie, va rog sa folositi link pe care il gasiti aici.

 

http://ziuachitarelor.com/contact_si_rezervare

 

Multumesc, acelasi Corrado! Rock’n’Roooooooll

Link to comment
Share on other sites

ma mir ca mai sunt locuri libere,la ce nume grele vin anul asta.sunt convins ca toata lumea o sa fie multumita,fiind acoperite cele mai importante stiluri chitaristice.

personal,abia astept sa l aud pe andy timmons\m/

 

Salutare, tuturor! Astazi este ziua mea de nastere! Ce alt mod mai frumos de a sarbatori, daca nu prin anuntarea oficiala a celei de-a doua editii a Zilei Chitarelor la Bucuresti?!! 

 

Ziua Chitarelor 2 se va desfasura tot in Capitala Romaniei, pe 10 aprilie 2010. Locatia nu este inca sigura. Sunt mai multe optiuni pe care le analizez si va voi informa imediat ce decizia va fi luata. In cateva zile.

 

Pentru moment insa, va pot confirma lista de invitati. Asadar, pentru aceasta editie ii vom avea pe urmatorii, in ordine alfabetica:

 

Andy Timmons - Brett Garsed - Greg Howe - Michael Angelo Batio - Richard Hallebeek - si special guest William Stravato.

 

Programul va incepe in dimineata zilei de 10 aprilie, la ora 10.30 si se va termina spre miezul noptii. Fiecare oaspete va sustine cate un master class dimineata si cate un recital seara, iar festivalul se va termina cu un grandios JAM al chitaristilor internationali. Totodata, va avea loc si un “guitar contest”.(voi reveni curand cu amanunte)

 

Intrarea va fi gratuita, din nou multumita sprijinului Primarului General al Capitalei, Sorin Mircea Oprescu.

 

Dar, este necesara rezervarea din timp, locurile fiind limitate.Pentru a va inscrie, va rog sa folositi link pe care il gasiti aici.

 

http://ziuachitarelor.com/contact_si_rezervare

 

Multumesc, acelasi Corrado! Rock’n’Roooooooll

Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann
* va rugam sa nu abuzati de acest formular, sau el webos va veni la voi acasa pentru a va pedepsi!

 

You heard the man!

Edited by Rayvann
Link to comment
Share on other sites

YES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.angelo.com/html/current_shows.html

 

 

 

Romania

 

 

 

----------------------------------------------------------------

 

 

 

Saturday April 10th, 2010

Michael Angelo Batio in concert with special guest Greg Howe in:

 

 

Romania

 

 

 

Detailed information will be posted as soon as it is available

 

 

E ironic ca eu acum aproximativ 1 an, i-am dat la MAB un pm pe forum, sa vina odata in RO..... :) :) ieeei me so happy :)

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
M-am inscris deja :) abia astept. Prima editie a fost mai mult decat tare.

 

PS: La multi ani, Corrado

 

mersi mult....pentru cine nu stie cine sunt guests de anul asta...

 

Andy Timmons

 

Andy Timmons este texanulconsideratunul dintre ceimai buni20 de chitaristi din lume.Are8 albume publicate, care trecde la virtuozitatelamomente lirice,delacântece spirituale calme,la hard-blues cu feelingirezistibil.

CD-ul de debut ?EarX-Tacy" este considerat un punct de absolutã referințã pentru totichitaristii. Anterior, în cariera sa, cu?Danger Danger?, a deschisconcertealeluiAlice Cooper ºi Kiss ºi avândutmilioane dealbume.Acolaboratcu Steve Vai, Joe Satriani, Simon Phillips, Olivia Newton John, Kip Winger, Paula Abdul, Paul Stanley, Eric Johnson, Steve Morse, Ted Nugent, Ace Frehley, Mike Stern, Pierre Bensusan.

www.andytimmons.com

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>&">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />

 

 

pentru cine inca nu a facut rezervare http://ziuachitarelor.com/contact_si_rezervare

Edited by Corraxe
Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

Salut, tuturor!

 

 

Inainte de toate, multumesc celor care deja si-au facut rezervare, dar am o mica rugaminte. Stiu ca multi inca nu au primit confirmarea de rezervare, dar, de 4 zile, primesc peste 100 de emailuri zilnic. O sa raspund la toate, doar dati-mi timpul necesar. Din momentul in care faceti rezervarea, sunt necesare 4-5 zile pentru confirmare. Va rog sa asteptati raspunsul meu, caci va veni.

 

 

 

Pentru cei care inca nu si-au facut rezervare, reamintesc ca aceasta se poate face foarte usor pe site http://ziuachitarelor.com/contact_si_rezervare si ca intrarea la eveniment va fi gratuita.

 

 

 

Multumesc. Corrado

Link to comment
Share on other sites

Guest beasst

Super tare :)

Se aproprie cu pasi repezi Ziua Chitarelor 2. La fel ca si data trecuta, oaspetii sunt de calibru mondial. :) Mai multe detalii gasiti pe :

 

http://ziuachitarelor.com/home

 

Corrado, cand ai ceva timp, da-ne te rog detalii despre rezervari, desfasurarea programului, etc. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

Bret Garsed vine din Australia! Este considerat unul dintre parintii Rock Fusion-ului. Inovator din punct de vedere al compusului, improvizator din punct de vedere tehnico executiv.

 

 

 

Bret este cunoscut inainte de toate, pentru colaborarile cu Tj Helmerich, cel cu care a inregistrat 5 albume (Exempt- Quid pro quod - under the lash of gravity - unce moe space jam - moe's town), considerate pietre milenare ale istoriei chitarismului modern.

 

 

 

O alta mare colaborare a lui Bret Garsed a reprezentat-o participarea la CD-ul Centrifugal Funk, impreuna cu Frank Gambale si Shawn Lane.

 

 

 

Bret este un optim didact, pentru circa 15 ani predand la GIT din Los Angeles, cea mai buna scoala de chitara din lume. Bret a publicat 2 tratate unde explica modalitatea sa de a impoviza si tehnica legato si hydrid picking.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
am si eu o mica nelamurire ... dupa ce m-amm inscris primim un mail de confirmare ?

Pt ca e posibil sa nu imi mearga bine browseru

Merci !

Inainte de toate, multumesc celor care deja si-au facut rezervare, dar am o mica rugaminte. Stiu ca multi inca nu au primit confirmarea de rezervare, dar, de 4 zile, primesc peste 100 de emailuri zilnic. O sa raspund la toate, doar dati-mi timpul necesar. Din momentul in care faceti rezervarea, sunt necesare 4-5 zile pentru confirmare. Va rog sa asteptati raspunsul meu, caci va veni.

 

 

 

Pentru cei care inca nu si-au facut rezervare, reamintesc ca aceasta se poate face foarte usor pe site http://ziuachitarelor.com/contact_si_rezervare si ca intrarea la eveniment va fi gratuita.

 

 

 

Multumesc. Corrado

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

Gata avem locatia si poster :)post-3267-1268771155_thumb.jpg

 

Teatrul Bulandra - Sala Toma Caragiu - Strada Jean Louis Calderon nr. 76A

 

-5 minute de Piața Romanã

 

-3 minute de Cinematograful Patria

 

-5 minute de Cofetãria Scala

 

-10 minute de Teatrul Național

 

http://www.bulandra.ro/ro/sali.htm

post-3267-1268771049_thumb.jpg

Edited by Corraxe
Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann

Scuze despre asta, citesti mai multe posturi simultan si nu mai stii unde postezi.

Ontopic: Multumim pentru invitatii, astfel de activitãti sunt ocazii unice în viatã!

Edited by Rayvann
Link to comment
Share on other sites

Guest johnbone

Am primit mailul de confirmare pt mine si inca 13 persoane. Multumim mult Corrado si abia astept ziua cea mare :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.