www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Marshall Microstack Zakk Wylde


Recommended Posts

Acum cand ma uitam la niste ampuri am observat Marshallu asta :)

Va puteti da cu parerea unpic despre el pt k ... poate o sa mi-l iau

 

:)

Marshall Microstack for Micro Zakk Wylde

 

O fi bun ptr cantat la repetitii si in cluburi mici . Ca si 4 x 12" sau 8x 12" nu o sa sune.

 

Dar este Ok daca duci si numai o singura boxa la microscene in mini cluburi.

 

Acu daca-i cu brand-ul Marshall si mai primesti si 5 pene ZW dai si banul.Nu stiu ce difuri are daca are ceva cu SPL erios s-ar putea sa sune destul de bine.

 

Nu stiu nici daca-i facuta statie serios sa rziste la overdrive sustinut.

Link to comment
Share on other sites

Am gasit asta la recenzii http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=18119

In titlu difera numele modelului, dar mie mi se pare ca e vorba de acelasi lucru, scuze daca gresesc :) (desi mie mi se pare ga s-a gresit in titlul recenziei, ca MG15CDR arata cu totul altfel)

Edited by robinfinity
Link to comment
Share on other sites

cineva din Bucuresti [...] poate sa il testeze putin ?

What?!

Sã-l testeze pentru tine? ªi apoi sã-ți spunã dacã ți-a plãcut?

Sau te temi cã-i de carton, sã atragã fanii ZW în magazin?

Mai bine îi întrebi pe cei de la Marshall dacã o sã-ți placã, deºi probabil e în interesul lor sã-ți iei ceva mai mare ºi mai scump.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa te uiti si la Kustom Double Barrel cum a zis si Dl Cafea, are 2 difuzoare de 12" si chiar suna bine, atat pe clean cat si pe distors, dupa parerea mea mult mai ok decat Marshall ZW, si e aproape la jumatate de pret.

 

+1 . Am auzit foarte multe lucruri bune despre acel Kustom. Oricum, ce avantaje are fata de "microFAStack": 2 difuri de 15", putere dubla, chorus, pret MULT mai mic.

Edited by draugr
Link to comment
Share on other sites

Aha... deci Marshallu ala nu isi merita banii...

 

Dar dintre asta si kustomu ?care ar fi mai bun :) ?

 

Am avut ocazia sa vad in actiune doua MG30 la un concert mai mic si pot spune ca nu prea faceau fata, se auzeau prost daca erau date tare. In 900 de ron poti gasi amp-uri mult mai bune. In orice caz, mai bine mergi pe KUSTOM.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest HoriaMaiden
Am avut ocazia sa vad in actiune doua MG30 la un concert mai mic si pot spune ca nu prea faceau fata, se auzeau prost daca erau date tare. In 900 de ron poti gasi amp-uri mult mai bune. In orice caz, mai bine mergi pe KUSTOM.

 

 

Nu neaparat, Mg-ul nu e amplificator de recital. Cel putin daca il tii pentru repetat acasa e perfect. Or fi alegeri mai bune, dar eu tot pe Mg am mers. Pace tie man:))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

2 ani mai tirziu iti dau si eu impresia mea despre marshall Zakk Wylde . Am avut un stack care lam cumparat chiar in ziua cind a iesit pe piata de altfel e pus undeva pe sit . Calitate buna . Lam utilizat un timp acasa pentru caméra . Lam vindut 150 € cind am fost in RO. Acum am cumparat acelasi amp. Pentru caméra si e de bu à calitate sont fff. Multumit . Acuma caut sa cumpar si stackul semnatura lui MegaDeath .

Sunetul e chiar bun pentru o jucarie de camera.

Link to comment
Share on other sites

Acum cand ma uitam la niste ampuri am observat Marshallu asta smile.gif

Va puteti da cu parerea unpic despre el pt k ... poate o sa mi-l iau

Din punctul meu de vedere este singurul Marshall solid state care are un OD foarte bun , echilibrat in frecvente, nu bazaie aiurea ,fara prea multa compresie .Este ok Edited by ggg
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.