www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

1000 Euro


Guest FunkyMonkey
 Share

Recommended Posts

Guest FunkyMonkey

Am pus de curand mana pe niste bani ( 100 de euro mai exact ) , bani pe care i-am primit sa ii investesc numai pentru chitara , altfel raman fara ei :) asa ca ma gandeam sa imi iau o chitara , ma gandeam la un Gibson Flying V model Cherry sau Gibson Flying V model 84 sau Gibson Explorer

Astept pareri sai alte propuneri ( de preferat model alternativ , ar fi perfect Flying V , sa fie pana in 1000 de euro si as vrea sa fie de la Thomann sau Guitar Shop , ca in ei am incredere ! )

Link to comment
Share on other sites

Am pus de curand mana pe niste bani ( 100 de euro mai exact ) , bani pe care i-am primit sa ii investesc numai pentru chitara , altfel raman fara ei :) asa ca ma gandeam sa imi iau o chitara , ma gandeam la un Gibson Flying V model Cherry sau Gibson Flying V model 84 sau Gibson Explorer

Astept pareri sai alte propuneri ( de preferat model alternativ , ar fi perfect Flying V , sa fie pana in 1000 de euro si as vrea sa fie de la Thomann sau Guitar Shop , ca in ei am incredere ! )

 

Recomand cu caldura Jackson RR5.

Link to comment
Share on other sites

Guest FunkyMonkey

Mda , prefer sa merg pe un Gibson , care stiu ca sunt bune :)

Am incercat la cineva un Jackson , dar nu mi s-a parut "cine-stie" ce ...

Am cantat pe Gibson la profesorul meu de chitara si parca m-am contopit cu chitara :)) !

Link to comment
Share on other sites

Mda , prefer sa merg pe un Gibson , care stiu ca sunt bune :)

Am incercat la cineva un Jackson , dar nu mi s-a parut "cine-stie" ce ...

Am cantat pe Gibson la profesorul meu de chitara si parca m-am contopit cu chitara :)) !

O intrebare....ce model era jacksonu si cat costa,la fel si cu gibsonu...

Nu compara o chitara Jackson dintro serie slaba cu un Gibson dintro serie buna.

:)http://www.thomann.de/gb/bc_rich_nj_jrv_deluxe.htm

Edited by Gifenrich
Link to comment
Share on other sites

Mda , prefer sa merg pe un Gibson , care stiu ca sunt bune :)

Am incercat la cineva un Jackson , dar nu mi s-a parut "cine-stie" ce ...

Am cantat pe Gibson la profesorul meu de chitara si parca m-am contopit cu chitara :) ) !

 

Eu prefer oricand Jackson peste Gibson. Din mai multe puncte de vedere. Daca-ti place asa mult Gibson, de ce nu iti iei? Oricum, la pretul ala Jacksonul e mult peste Gibson.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolverine
Mda , prefer sa merg pe un Gibson , care stiu ca sunt bune :)

Am incercat la cineva un Jackson , dar nu mi s-a parut "cine-stie" ce ...

Am cantat pe Gibson la profesorul meu de chitara si parca m-am contopit cu chitara :)) !

 

Cel mai bine, daca esti din Bucuresti (sau din orasele in care exista reprezentanta), fa un drum pe la GuitarShop si vezi pe viu cu ce chitara te contopesti. Gandeste-te mai intai la ce vrei sa faci cu ea, daca vrei sa ajungi pe scena si ce stiluri vrei sa abordezi. Apoi, in funtie de asta ia chitarile la mana (de la cea mai ieftina la cea mai scumpa). Nu e mereu musai sa te intelegi mai bine cu o chitara scumpa. De asemenea, daca nu ai ambitii de live ti trupa mare, iar nu vad rostul acestei ambitii. Mai bine iei o chitara mai ieftina, un amp full tubes mai micut si ceva pedale si de restul poate mai bei si o bere daca ai noroc.

 

Daca nu esti din Bucuresti sau orasele cu reprezententanta, iti recomand cu caldura sa-ti faci timp pentru o vizita. Se merita.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

daca ai pus mana pe un Gibson la profesorul tau de chitara si ti-a placut eu zic ca nu merita sa mai intrebi.

iti iei Gibson si gata, sa il canti sanatos.

important e sa pui mana pe chitara care o vrei , sa canti , sa iti placa tot la ea.

cu varianta sa iei ceva chitara ieftina cum s-a sugerat, daca ai banii acum ia ceva ca lumea ca de astea ieftine si cu calitate indoielnica (aprox 2-3 din 10 sa fie ok) tot poti lua cat traiesti :)

 

PS: nu sunt fan Gibson , sa nu se inteleaga gresit, dimpotriva :)

 

Am pus de curand mana pe niste bani ( 100 de euro mai exact ) , bani pe care i-am primit sa ii investesc numai pentru chitara , altfel raman fara ei :) asa ca ma gandeam sa imi iau o chitara , ma gandeam la un Gibson Flying V model Cherry sau Gibson Flying V model 84 sau Gibson Explorer

Astept pareri sai alte propuneri ( de preferat model alternativ , ar fi perfect Flying V , sa fie pana in 1000 de euro si as vrea sa fie de la Thomann sau Guitar Shop , ca in ei am incredere ! )

Link to comment
Share on other sites

Guest wolverine
de unde tot apar copii astea miliardari care vreau gibsoane? :)

 

din acelasi loc ca si aia care cica in ultimele 3 saptamani au facut comanda la 15 Ferarri in Romania. :)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest logos sau eros

Eu m-am interesat de niste Gibson-uri, la cei de la Muzikia, iar preturiile la chitarele care le vrei au fost urmatoarele:

 

- Gibson Flying V '68 - la 3790 ron

- Gibson Explorer '68 - la 4460 ron

 

Ti-am scris doar informativ, dar daca vrei mai multe detalii mai bine scriele un mail. Eu am scris la muzikia@instrumade.ro si de acolo am primit preturiile astea.

Link to comment
Share on other sites

Sau incerca cu MidnightRider (user pe forum). El e importatorul oficial Gibson in Romania. :)

Cu respectul pentru Rares, nu exista dealer sau importator oficial . Exista mai multe firme care vand Gibson dar chitarele nu sunt luate prin canal direct (direct de la Gibson) Toti le iau de la dealeri din alte tari ( http://www2.gibson.com/Support/Dealers/Europe.aspx ).

Link to comment
Share on other sites

Guest wolverine
De luat , 70% sanse sa imi iau un Gibson , dar care ? ..

 

Go out, try 'em out. Care-ti place tie mai mult la sunet si la feeling. Gibson-urile sunt Gibson pana la capat. Mai departe tine de gustul fiecaruia. Daca spui un stil de muzica pe care vrei sa-l abordezi, aici te putem ajuta gen: modelul ala e mai bun pentru ca, ala nu pentru ca. So...daca vrei unu doar asa, sa te distrezi acasa, ia care-ti place cum arata, mai mult nu cred ca pot sa zic in momentul asta. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest FunkyMonkey

Cred ca m-am hotarat ..

..

..

..

Gibson Flyin' V model Cherry

Topicul nu s-a inceiat inca :)

O sa postez cand imi iau chitara , si am sa va anunt alegerea luata :) !

Link to comment
Share on other sites

Corect, sa-l parafrazez pe Tibi, ai nevoie de un stoc de minim 30 % pentru a castiga o licitatie deschisa de Gibson. Desi se zvonea ca Muzikia a castigat-o.. bull***

Cu respectul pentru Rares, nu exista dealer sau importator oficial . Exista mai multe firme care vand Gibson dar chitarele nu sunt luate prin canal direct (direct de la Gibson) Toti le iau de la dealeri din alte tari ( http://www2.gibson.com/Support/Dealers/Europe.aspx ).
Link to comment
Share on other sites

Guest FunkyMonkey

Mi-am luat Gibson Flying V model cherry am dat 600 euro pe el si mi-am luat un amp Marshall MG102FX :)

 

Multumesc oricum de oferte

Link to comment
Share on other sites

Nu despre Gibson vorbeam? .. sa reformulez, 30 % din stocul total (yamaha, ibanez, korg, etc.) sa fie constituit din produse Gibson. exemplu: 20% Yamaha, 15% Korg, 10% Ibanez si minim 30% Gibson. Este o conditie data de Gibson pentru a deveni reprezentant. Vorbind din punctul de vedere al unei persoane juridice.

Pardon pentru off-topic, dar 30% din ce? :)
Link to comment
Share on other sites

Guest wolverine

Ca sa completez ceea ce cred ca nu a inteles lumea: 30% din produse dupa ce ai devenit dealer. Inainte poti sa le ai cum vrei tu. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce complici lucrurile... ce e asa de greu?! Faci achizitia cu produse Gibson. ea trebuie sa aiba procentul din stocul tau total de 30%. Daca ai inteles bine daca nu, asta e.

Ca sa completez ceea ce cred ca nu a inteles lumea: 30% din produse dupa ce ai devenit dealer. Inainte poti sa le ai cum vrei tu. :)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.