www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ramurel


ramurel
 Share

Recommended Posts

Vocalul știe versurile ... și cam atât. N-are nici o treabã cu piesa asta. :) Nu ar strica sã mai lucrați puțin la atitudinea scenicã dacã tot vã filmați. Keep up the good work! :respect:

 

acuma si tu ... vrei sa fie la fel ca originalu ?, deobicei nu prea vreau sa aud lume cantand ca Brian Johnson din motive obiective :lol:

 

o iesit misto oricum

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mulțam fain la toatã lumea care o trecut p-aici...

 

ªi, în mod special, câtorva amici ºi colegi de forum, care-mi mai dau câte o mânã de ajutor, câte-o ureche de ajutor, câte-un sfat bun...

Se ºtiu ei care sunt ãia, sã nu creadã ei cã scapã aºa uºor :P...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

10+ rulez.gif

Cine se ocupa de editarile audio/video?

 

Hei ! Mulţam, bade Alin !

 

La toate m-am ocupat de partea video.

 

La audio, mă ocup de editare la partea instrumentală, iar pt mixajul audio final, am colaborat cu vocaliştii ( atât Arthur cât şi Jean-Christophe sunt meseriaşi la asta ).

 

 

PS : Mă mai ajută cu sfaturi la partea audio şi câţiva colegi de pe forum, cărora le mulţumesc din nou pt asta...

 

Dar editările astea-s plăceri ! Marea "nervozeală" îi producerea. Unele merg rapid ( o lună-două ) altele, cum e "Night Prowler" ăsta, un an jumate'...

 

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Hei ! Mulțam, bade Alin !

 

La toate m-am ocupat de partea video.

 

La audio, mã ocup de editare la partea instrumentalã, iar pt mixajul audio final, am colaborat cu vocaliºtii ( atât Arthur cât ºi Jean-Christophe sunt meseriaºi la asta ).

 

 

PS : Mã mai ajutã cu sfaturi la partea audio ºi câțiva colegi de pe forum, cãrora le mulțumesc din nou pt asta...

 

Dar editãrile astea-s plãceri ! Marea "nervozealã" îi producerea. Unele merg rapid ( o lunã-douã ) altele, cum e "Night Prowler" ãsta, un an jumate'...

 

 

.

 

Ceea ce am ascultat si vazut merita fiecare secunda petrecuta la "munca".

Astept cu nerabdare materiale noi...respect.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

bade Caline,super tare

poti participa la Cann cu aceste clipuri

 

 

Mulţam, bădie !

 

Stay tunned, că băgai ampu' tău la munci grele !

 

Astept cu nerabdare materiale noi...respect.gif

 

 

Mulţam, Aline şi mă bucur că-ţi plac... Soon... Very soon !

 

 

 

.

Edited by ramurel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo Bade

 

Mersi de suport, Gelu !

 

 

.

 

Uau, excelent a ieșit și coverul ãsta bade! Încã puțin și poți poate scoate primul dvd cu - Best of Ac/Dc covers :rulez:

Felicitãri tuturor participanților la acest proiect :yay:

 

Dorule ! Ai grãit, bade ! Bunã idee ! Le am în colecție oricum, da' ideea ta îmi place . :)

 

Eºti o figurã ! Primul , al tãu e ! Cu autograf de la toți ...:P

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:rock: ca de obicei !!!

 

Hei ! Mersi fain, din nou, Aline !

 

...

 

Vreau să povestesc şi o fază simpatică .

Un amic de pe Youtube, Bob din SUA ( cred că-i de prin Ala-f'ckin'-bama, sudist în orice caz, dar nu asta era... ), excelent chitarist ( are un Youtube super ), simpatic foc, de fiecare dată când îmi pune comment-uri pe câte un video trece prin "Google translator" ca să-mi scrie în română ( ain't that sweet ? :P ). Cea mai simpatică fază a fost : "Europa de Est pietre !!!" :lol: .

 

 

Şi mai pun şi poza asta, care-am văzut-o recent undeva, fără pretenţii tupeiste de muzician din partea mea, doar că mi-a plăcut, atâta tot . Să nu se interpreteze, că nu e cazul...

Aş fi pus-o la topicul "Ce-nseamnă un chitarist bun" sau aşa ceva, dar nu se aplică doar la chitarişti, ci la orice alt instrumentist.

 

384786_10150478627933889_21461308888_8704352_52706294_n.jpg

 

.

Edited by ramurel
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Efecte ieftine de guitar rig si 3 note din aceeasi gama. Daca vrei sa inveti chitara sugerez sa-ncepi "la rece". Iar numele melodiilor, cireasa de pe tort.

 

uau, dude...de ce ai impresia ca muzica trebuie sa fie neaparat complicata, ca sa poata fi ascultata...?

de ce au unii impresia ca calitatea unei piese e direct proportionala cu lungimea carnatilor de note si numarul de scamatorii solistice...? nu o sa pricep niciodata...

 

 

 

imi plac experimentele tale, domnu' Ramurel :) sunt curios cum reusesti sa le dezvolti...

Link to comment
Share on other sites

....imi plac experimentele tale.....sunt curios cum reusesti sa le dezvolti...

 

Thanks, man ! :)

Dacă te referi la experimentele de electronică/ambientală, zac undeva printr-un sertar şi, într-adevăr, avea dreptate SolDiez, Guitar Rig are o mare contribuţie acolo. Sunt foarte impresionat cum dintr-un arpegiu, câteva note dintr-o gamă şi-un lanţ de efecte, poţi să scoţi cu chitara chestii destul de funny.

Aveam pe undeva, într-o agendă, câteva schiţe şi ceva lanţuri de efecte...

 

.

 

Beton ultimul clip(colaborarea), un sunet si o frazare extrem de AC\DC'ica! :headbang:

 

Puºchea pã limbã, cã nu-i ultimu', spargu-te ! :P Mai urmeazã ºi altele...

 

Salamalecum, oltene ! :) Mulțam fain !

Sound-ul ºi proiectul în sine a fost inspirat mai mult dinspre Queen+PaulRodgers, decât de la Free...

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

De la o idee de jam audio peste backtrack, avutã împreunã cu prea-sfinția-sa Rãspopitu, cu ceva vreme în urmã... Am tot amânat-o pânã s-o fãcut un full-band cover.

 

Alãturi de Stefan, bun meseriaº cu basul ºi vechiul meu amic din Mexic, Luis ...

 

Sper sã vã placã !

 

:headbang:

 

 

 

.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.