www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Spuneti De Baiatul Asta?


Guest david_stevevai4ever
 Share

Recommended Posts

Guest Aron Virginas

Chiar simti nevoia sa iesi in evidenta in modul acesta?  :) Postatul videourilor de "autoevidentiere" pe YouTube mi se pare unul din cele mai penibile fapte ce se pot comite on-line. Iar tu ai mai simtit nevoia sa si postezi pe forum un link catre un astfel de material. Culmea penibilitatii insa o reprezinta faptul ca te adresezi in persoana a treia: "baiatul asta"  :)

 

Stiu ca esti tanar, dar nu cred ca acesta este cel mai bun mod de a obtine respectul si aprecierea colegilor de pe forum, ba din contra.

Link to comment
Share on other sites

O singura recomandare: pune mana pe teorie muzicala si mai antreneaza urechea sa sesizeze disonantele. Dupa ce ai studiat bine mai uita-te odata la propriul clip si judeca-te singur. Si parca ar fi mai bine sa-ti inregistrezi intai partea de ritm/riff-uri si dupa aia la redare sa vii cu ceva in plus live. Parerea mea. Userul Aron a fost oleaca cam dur, dar are dreptate. Mai e mult pana sa fii mandru de o postare de asta pe Youtube. Nu mai zic de commentariile care au urmat mai jos de inregistrare...

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=g1lEYRCQZ8s Sunt eu cu o melodie compusa de mn.Are si solo ascultati-o toata.

 

Foarte bine , dai tot asa mai departe .

 

Iata un model ptr tine .Era pe aceiasi pagina cu videoul tau.Credeam ca e o gluma ...hehe si cand colo es chiar Steve Vai

 

in fata hotelului pe strada undeva in Polonia...

 

Link to comment
Share on other sites

Guest david_stevevai4ever

Imi pare rau daca am deranjat aia era o prima versiune, a 2-a va fi cu ritmul inregistrat de mine si o a doua chitara live. Multumesc pentru sfaturi.

 

Am mai vazut cativa useri care au postat melodii.

Link to comment
Share on other sites

ticule ... eu zic sa lasi manelo-hard-rockismele , si pana la umrmatorul video de genul acesta sa asculti multa- multa , nu; FOARTE multa muzica si FOARTE multi chitaristi . 2. Nu incerca sa canti (sa fi) ca ei ..mai bine incearca sa ii intelegi. 3. ia-o si tu cu inceputul.... pun pariu ca nu poti tine un riff sau rythm constant nici la o piesa de folk ,degeaba te bagi asa repede in solistica .

 

In rest bine ca (virgula) canti la chitara si nu bati mingea pe imas ....

 

ia ui "la baietu" asta ..

 

sau la freza beatles asta ...

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg ce va trece prin minte.

 

Nici un am ce comenta, nu o sa spun decat ca nu am vazut mai multa ura decat pe foarte putine forumuri. Imi pare rau ca mi-am postat muzica la inregistrari ca sa ma "autoevidentiez", cred ca o sa fac asa cum a facut OP si o sa sterg tot ce am pus, ca doar e cel mai penibil lucru sa te promovezi singur.

 

Voi intelegi ca omul are 13 ani? In lumea de azi nu mai ai voie sa incerci si sa iti urmezi idolii cand esti copil. Unde e vremea cand copii cantau la maturi si bateau in farfurii si se prefaceau ca sunt The Who si nu ii desfiinta nimeni.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg ce va trece prin minte.

 

Nici un am ce comenta, nu o sa spun decat ca nu am vazut mai multa ura decat pe foarte putine forumuri. Imi pare rau ca mi-am postat muzica la inregistrari ca sa ma "autoevidentiez", cred ca o sa fac asa cum a facut OP si o sa sterg tot ce am pus, ca doar e cel mai penibil lucru sa te promovezi singur.

 

Voi intelegi ca omul are 13 ani? In lumea de azi nu mai ai voie sa incerci si sa iti urmezi idolii cand esti copil. Unde e vremea cand copii cantau la maturi si bateau in farfurii si se prefaceau ca sunt The Who si nu ii desfiinta nimeni.

 

 

Poate ca ai si tu dreptate si unii colegi au fost mai rai; dar la 13 ani ar cam trebui sa fie in tema cu bunul simt si cred ca multi sunt constienti de ce pot face sau nu; e totusi o comunitate cu mii de oameni dintre care destui chitaristi care nu digera usor astfel de lucruri, in plus sa nu uitam ca de multe ori un sut in fund=un pas inainte.

Link to comment
Share on other sites

sunt perfect de acord cu Metabog, nu asa se "educa" un copil de 13 ani. ceea ce unora li se pare nesimtire e mai mult o inconstienta specifica varstei.

referitor la postarea pe youtube (nu am vazut-o) cred ca nu e un lucru mai rau decat sa freci chitara de 5 ani, sa te inregistrezi cateva ore din care sa scoti un fragment de 20s care ti-a iesit bine, il editezi 3 zile in soundforge ul crakuit si apoi sa il postezi pe situl cu pricina.

 

cred ca mai multa toleranta si bunadispozitie nu ar strica nimanui.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg ce va trece prin minte.

 

Nici un am ce comenta, nu o sa spun decat ca nu am vazut mai multa ura decat pe foarte putine forumuri. Imi pare rau ca mi-am postat muzica la inregistrari ca sa ma "autoevidentiez", cred ca o sa fac asa cum a facut OP si o sa sterg tot ce am pus, ca doar e cel mai penibil lucru sa te promovezi singur.

 

Voi intelegi ca omul are 13 ani? In lumea de azi nu mai ai voie sa incerci si sa iti urmezi idolii cand esti copil. Unde e vremea cand copii cantau la maturi si bateau in farfurii si se prefaceau ca sunt The Who si nu ii desfiinta nimeni.

 

Metabog, problema e ca inainte ca sa vezi tu topicul la inregistrarile noastre, pustiul a facut topicul la cafenea, si mna d-aia cred ca a sarit lumea pe el cu gura.

 

 

Oricum, bravo lui ca el canta la chitara la varsta asta, sa speram ca avanseaza bine :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.