www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

G3 Romanian Guitarist Tour


fer_drums
 Share

Recommended Posts

pentru prima data in Romania proiectul G3

 

se vor duela si nu numai.....

 

-Calin Grigoriu-guitar solo

 

-Vladimir Pocorschi-guitar solo

 

-Cezar Popescu-guitar solo

 

-Fernando Draganici-drums

 

-Adi Sardi-guitar bass

 

 

 

Recitalul va contine:compozitiile chitaristilor,

 

iar la final impreuna jam session trei cover-uri.

 

Sambata 27feb.ora 21.30 club Big Mamou

post-7011-1266824213_thumb.jpg

Edited by fer_drums
Link to comment
Share on other sites

o schimbare DEJA in acest proiect...

Cezar Popescu nu poate sa onoreze acest concert,din motive strict profesionale(concert Vita de Vie)

 

Avem invitat pe Cantemir Neacsu (Taxi,Flash Band)

 

http://www.myspace.com/cantemirneacsu

post-7011-1266911923_thumb.jpg

Edited by fer_drums
Link to comment
Share on other sites

sunt 3 chitaristi buni care vor canta impreuna. nu sunt nici cei mai buni nici cei mai rai. probabil data viitoare se vor strange alti 3 chitaristi 2 mai slabi si unul mai bun decat acestia...daca vom merge sa ii vedem nu vom merge sa apreciem cat de des iasa din game, cate gherle pe minut fac sau cat de slabi sunt in comparatie cu cel mai bun de pe planeta (sau cu noi) ci sa ascultam muzica.

abba sunt mai slabi sau mai buni decat metallica?

Link to comment
Share on other sites

Pai fratilor, eu zic ca in loc sa comentam atat ai sa ne bucuram ca avem un spectacol special pentru chitaristi si sa ne intalnim acolo sa ne distram cu toti. Eu vin sigur, mi era chiar dor de ascultat un pic de pana pe corzile la volum mare.

Felicitari pentru initiativa!! numai bine

Link to comment
Share on other sites

Fratilor...treaba e foarte clara....e bine ca se intampla ceva....parerea mea...deocamdata e prima editie....pe viitor ne vom gandi la alti chitaristi de ex.Marius Pop ,Cristi Gram...etc

Nu sunt eu organizatorul...Cornel patronul clubului Big Mamou a venit cu initiativa si TVR.

Cine e liber si are placerea sa vada acest concert e binevenit...cine nu....tot bine.Oricum SI acest concert va fi barfit....TRAIM IN ROMANIA...SI ASTA SPUNE TOT :)

Link to comment
Share on other sites

Fratilor...treaba e foarte clara....e bine ca se intampla ceva....parerea mea...deocamdata e prima editie....pe viitor ne vom gandi la alti chitaristi de ex.Marius Pop ,Cristi Gram...etc

Nu sunt eu organizatorul...Cornel patronul clubului Big Mamou a venit cu initiativa si TVR.

Cine e liber si are placerea sa vada acest concert e binevenit...cine nu....tot bine.Oricum SI acest concert va fi barfit....TRAIM IN ROMANIA...SI ASTA SPUNE TOT :)

 

Se da si la televizor/ se filmeaza?

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru initiativa, e un inceput bun pentru evenimentele exclusiv "chitaristice" autohtone de anul acesta.

 

Ne vedem pe acolo diseara :)

Link to comment
Share on other sites

Am fost am vazut si am apreciat si eu ca langa neuro eram!! :)

Felicitari la toti chitaristi in primul rand, toti au cantat foarte bine, chiar peste asteptarile, si nu in ultim rand tobar fernand si basistul adi care au cantat de rupe.

trei stiluri diferit de cantat intre chitaristi care sau combinat foarte bine intre ei in particolar la litle wing jam unde am avut emotii!!

La mai multe din astea!! felicitari, numai bine :)

Link to comment
Share on other sites

Frumos!

Veni, vidi, vici!

Atat de matol sunt ca imi amintesc ca l-am recunoscut pe Adi Musaro. Si, ca un domn, inainte sa plece m-a salutat. GIZAS CRAIST! Unii sunt domni oricand.

Chiar foarte frumos evenimentul! Imi doresc asa ceva in fiecare weekend. Ceea ce, vorba prostului din scrisorile din armata, va doresc si voua.

Link to comment
Share on other sites

am ascultat si eu acum ce s-a postat mai jos.

acum sa zicem ca au fost inregistrariel de vina, dar in afara de cateva bucati suna horror sincer :) ...fiecare a fost cu aia a... m...sii

no ofence (desi clar e usor sa comentezi de pe scaun la PC :) )

 

Link to comment
Share on other sites

fiecare are dreptul lui la opinie..si va multumesc ca totusi va intereseaza acest proiect...din cauza programului incarcat pe care il avem cu totii ....s-a ''repetat'' doar in ziua concertului ...un maxim de 2ore....eu sunt de parere ca rezultatul a fost de bun simt.

Data viitoare promitem un concert mai bun.

 

P.S: Atmosfera a fost beton...ne-am distrat...am baut un spritz cu toti prietenii nostrii....m'am vazut dupa ceva vremea cu Neuro-chitara, Nunu-tobe...l'am vazut si pe Adriano Musaro-chitarist(si imi pare rau k n'am putut sta de vorba...dar il prind eu :) Nicu Patoi,etc... SI trebuie sa'-i multumesc pentru initiativa lui Cornel patronul clubului Big Mamou fratele nostru pe viata si la bine si la rau.

God Bless you!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

am vazut filmarile...imi pare foarte rau ca nu am ajuns, dar mi-am facut o opinie: avem talent cu carul...pacat ca sunt atatia tampiti pe forumul asta, pe romaneste, care vorbesc toate prostiile si care sunt mereu nemultumiti si carcotasi...tare as vrea sa ii vad cantand la chitara...felicitari participantilor si organizatorilor...ideea e belea...sper sa nu ratez urmatoarea editie...

ii felicit pe cei care au organizat evenimentul inca o data si ii rog sa nu se descurajeze, asa sunt unii romani, mereu pusi pe harta si in afara subiectului...chestiile alea care stim cu totii ca ne trag in jos...

bafta si felicitari tuturor inca o data...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.