www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Si Amp


Guest shad0w
 Share

Recommended Posts

Buna seara. Spuneti-mi ce parere aveti de chitara aceasta http://www.washburn.com/electrics/x-series/Page-2.html washburn x10 si de acest amp http://www.dcmusicstore.com/Randall-RX25RM-Amplifier . Sunt bune pentru incepator\avansat. Amplificatorul pare ok ca are si footswitch si chitara pare destul de ok chiar daca nu are floyd rose. Are un domn de vanzare amandoua la 10 miloane eu zic ca e un pret rezonabil. Astept pareri . Danke :)

Edited by shad0w
Link to comment
Share on other sites

Shadow, de cit timp cinti la chitara? Si, la urma urmei, ce vrei sa faci cu sculele astea doua? Daca esti la nivelul de begginer-student, e OK, la prima vedere! Daca ai ajuns, deja, la stadiul de gigs, de small venues, inseamna ca stii ca trebuie sa mai astepti putin, pret de inca vreo 20 de milioane ROL. Macar...

Link to comment
Share on other sites

well la o chitara electrica am mai cantat ocazional pana acum am cantat la chitara acoustica 2 ani si acum as vrea sa trec la electrica deoarece am formatie si vreau sa iau chitara. Chitara nu e cine stie ce dar amplicatorul pare bun mai ales ca e si de la randall care face special pentru metal din cate stiu. Si heavy\trash vrem sa cantam si noi :)

Link to comment
Share on other sites

Vezi si tu ce au mai postat alti prieteni de pe forum: chitara e o chestiune de gust al fiecaruia, la urma urmei nu conteaza ce nume poarta (daca poarta vreun nume), ci doar sa te simti tu comod cu ea. Dar cu amp-ul chiar e o problema, in sensul asta. Ce vrei sa iti cumperi tu e un practice amp, bun pentru casa. Daca vrei sa iesi cu trupa live (sau doar la repetitii), iti trebuie ceva mai mare, pentru tine, macar gen combo 2x12 sau half-stack. Ca varianta mai ieftina, am vazut la Thomann un combo Laney de 65W, 1x12", de exemplu, si niste external cabs de 2x12 cu Celestion. Insa, daca vrei sa folosesti asta pentru exersat in casa, avind scule mai bune la studioul unde vreti sa repetati, e OK.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.