www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Putin Ajutor Va Rog


Recommended Posts

Ca premiza, am o chitare electrica, un procesor de efecte Digitech RP-150 si un Notebook cu USB. Am observat ca cel mai clar inregistrez chitara prin USB direct prin procesor. Pana acum am folosit goldwave pentru inregistrari dar nu am facut inregistrari serioase asa ca m-ar interesa un program usor de utilizat cu care sa inregistrez peste un backing track (gen melodiile de la duelul chitaristilor).

 

Ideal ar fi un program de genul: deschid backing trackul, dau click pe record cant peste, dau stop si save as mp3. :)

 

Apreciez ajutorul anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Cel mai usor de folosit e Cool edit pro. E si ieftina licenta sau poate ti-l imprumuta un prieten... :)

 

Cred ca am avut si Cool edit pro la un moment dat daca nu ma insel si mi s-a parut foarte complicat. Tin minte ca nu reuseam decat ori sa inregistrez peste backing track si sa il inlocuiesc cu inregistrarea noua sau daca incercam sa inregistrez pe un wav nou nu reuseam sa dau play la backing track si sa inregistrez in acelasi timp (ori dadeam play la backing track si il ascultam da nu puteam sa inregistrez ori dadeam record si inregistram cu backing trackul oprit)

 

Daca ai putea sa ma intrumi spre un tutorial de genul Cool Edit for dummyes poate i-as mai da o sansa :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.