www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Loredana Cauta Chitarist


kapak
 Share

Recommended Posts

Este "strigator la cer" ... vai ... cum pot sa faca asa ceva acesti oameni fara pic de sensibilitate.. sa se coboare al nivelul asta, in loc sa stea si ei ca mine sa cante in baie trei pentatonice obosite ei canta cu loredana si maical jecson... nu se poate asa ceva .. ma duc sa citesc un cioran sa mi revin.

 

Kafka, frate!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ma intreb ce naiba are forumul asta, numai frustrati. lasand gluma, Loredana este o cantareata profesionista, dovada o face faptul ca a cantat cam toate genurile. cati sunt in stare de asa ceva?

" rockerii " cu ghilimele mai mari decat pot eu sa pun ( colegii aia care au impresia ca numai metalul si rock-ul e bun )sunt de fapt niste cocalari in mentalitate.

si sunt sigur ca toti carcotasii care au postat aici ar vrea sa cante la un asa nivel. mai bine va abtineti decat sa aberati in halu' asta

Link to comment
Share on other sites

Toata discutia asta m-a motivat in asa fel incat probabil o sa-mi pun C.V.-ul la punct si am intentia sa-l trimit.

 

Metal/ne-metal, "true" sau ne-"true", nu e problema nimanui, din moment ce mie la afacerea asta imi ies niste bani. E mai ok decat sa stai sa freci parul gratuit, acasa.

Link to comment
Share on other sites

Toata discutia asta m-a motivat in asa fel incat probabil o sa-mi pun C.V.-ul la punct si am intentia sa-l trimit.

 

Metal/ne-metal, "true" sau ne-"true", nu e problema nimanui, din moment ce mie la afacerea asta imi ies niste bani. E mai ok decat sa stai sa freci parul gratuit, acasa.

 

Uite un om cu atitudine. Luati-va pixurile si scrieti

Link to comment
Share on other sites

Sigur,merita incercat.

Oricum,parerea mea:Loredana face muzica de calitate...se respecta,isi ia instrumentisti,nu baga cd-ul cu negative.

Si cum a zis si Sto,aici canti pe bani nu mergi prin cluburi sa canti gratis si sa nu te asculte nimeni sau mai rau,sa te critice si sa-ti caute nod in papura la felul si modul in care ai cantat

Link to comment
Share on other sites

te rog intreba inainte cat te plateste?

ma tem ca nu mai bati drumu pana la auditie :) (doar in caz ca vrei parfumuri :) ...ca mai nou tin loc de bani din cate am auzit :) )

 

Toata discutia asta m-a motivat in asa fel incat probabil o sa-mi pun C.V.-ul la punct si am intentia sa-l trimit.

 

Metal/ne-metal, "true" sau ne-"true", nu e problema nimanui, din moment ce mie la afacerea asta imi ies niste bani. E mai ok decat sa stai sa freci parul gratuit, acasa.

Link to comment
Share on other sites

te rog intreba inainte cat te plateste?

ma tem ca nu mai bati drumu pana la auditie :) (doar in caz ca vrei parfumuri :) ...ca mai nou tin loc de bani din cate am auzit :) )

O sa intreb, dar doar pentru ca m-ai rugat frumos! :lol:

 

din cate am auzit :lol: )

Am aprecia mai multe informatii din ce stii sigur, nu din ce ai auzit.

 

doar in caz ca vrei parfumuri :lol: ...ca mai nou tin loc de bani

Dar e ok daca sunt parfumuri scumpe. 8 Martie se apropie! ;)

Link to comment
Share on other sites

Sto, cum crezi, stiu din sursa sigura, dar nu vrea sa vorbesc in numele chitaristului patit cu D-na :)

te rog sa ne spui si noua cat te-a platit ca sa o putem injura :) no ofence

oricum poate merita daca vrei putina publicitate.

 

mult succes!

 

 

 

 

O sa intreb, dar doar pentru ca m-ai rugat frumos! :)

 

 

Am aprecia mai multe informatii din ce stii sigur, nu din ce ai auzit.

 

 

Dar e ok daca sunt parfumuri scumpe. 8 Martie se apropie! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sto, cum crezi, stiu din sursa sigura, dar nu vrea sa vorbesc in numele chitaristului patit cu D-na :lol:

te rog sa ne spui si noua cat te-a platit ca sa o putem injura :) no ofence

oricum poate merita daca vrei putina publicitate.

 

mult succes!

 

Pai daca stii din sursa sigura, deja suna altfel, chiar daca nu poti sa faci publice referintele, nu? :)

Si stai incet, ca probabil au aplicat deja alti 100 de chitaristi care au sanse mult mai mari.

Nu cred ca ma poate ajuta foarte mult publicitatea care mi-o ofera sansa de a canta cu Loredana, si zic asta fara sa o subestimez.

Cat despre offence, none taken.

 

Mersi! :)

Link to comment
Share on other sites

daca stiam ca nasc atatea controverse, nu mai postam anuntul aparut in libertatea. eu am zis ca sunt destui oameni seriosi pe aici care ar putea incerca sa intre intr-un bizniz banos (cautati prin presa preturile practicate de loredana - si apropo, vedeti ca toata lumea a miscsorat preturile pana cu 50%).

 

nu cred ca isi are rost discutia despre valoarea muzicii, atat timp cat vinde. am putea vorbi despre ce ramane in memoria colectiva, dar nu e cazul.

 

iar despre instrumentisti, vreau sa dau un singur exemplu> angelor deBarre. intr-un interviu mai vechi a fost intrebat de reporter daca prefera exclusiv chitara gitano sau mai canta si pe electrica. raspunsul lui a fost cam asa (citat foarte aproximativ)> imi place foarte mult sa cant pe electrica, dar pentru asta ai nevoie de o chitara electrica, de un amplificator si de curent electric. la noi in caravana nu avem curent electric.

asta e tiganul cocalar care a spus chestia asta>

 

Link to comment
Share on other sites

Guest relax_bass

de ce nu vrei tu sa'ti vezi de treaba?fiecare are dreptul sa isi spuna parerea despre un gen muzical dar in mod civilizat...canta tu cu ea...maestre!

Link to comment
Share on other sites

Guest Izzy Waan

Am vazut ce ceva vreme in urma un concert cu fata asta. Era ceva organizat de un tip din Austria care si canta cu trupa lui pe un vapor. Turneul se desfasura in mai multe orase de pe malul Dunarii si cand au cantat in Orsova invitata a fost Loredana cu unu' de-si zicea conector sau asa ceva.....

Nici pana in ziua de azi n-am inteles de ce i-au trebuit instrumentisti pe scena daca avea negativ in spate.......

Link to comment
Share on other sites

Am vazut ce ceva vreme in urma un concert cu fata asta. Era ceva organizat de un tip din Austria care si canta cu trupa lui pe un vapor. Turneul se desfasura in mai multe orase de pe malul Dunarii si cand au cantat in Orsova invitata a fost Loredana cu unu' de-si zicea conector sau asa ceva.....

Nici pana in ziua de azi n-am inteles de ce i-au trebuit instrumentisti pe scena daca avea negativ in spate.......

 

DECOR ,COREGRAFIE, si PACALEALA

 

Ca sa nu stea singura singurica pe scena .

 

Si eu am mai fost la un Congres/Targ/Afaceri tinut la Herculane cu oameni de afaceri ce a tinut 10 zile .

Au adus si doua cantarete care aveau BT si cantau pe playback....ei a venit patronul cu care aveam contractul si ne-a rugat sa facem figuratie pe scena ca nu arata bine sa stea cantaretele singure .

 

Apoi a doua zi le-a rugat sa cante acompaniate de noi caci a primit ceva reclamatii in legatura cu playback-ul .

Fetele nu aveau nici o problema erau profesioniste /castigatoare a NN concursuri etc... cantau foarte bine si cu BT si cu trupa doar ca daca nu era trupa care sa le poata acompania se scoteau cu BT-ul.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.