www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Din Ciclul "table Colorate" Un Overdrive Si Reverb In A Box


cris floyd
 Share

Recommended Posts

Dragi rgc-isti,

 

 

 

 

Cu speranta ca va mai aduceti aminte de amplificatorul pe tuburi SCARLAT, realizat de mine in casa, as dori sa va prezint intr-un mic video clip un nou proiect pe care l-am finalizat de curand:

 

este vorba de un effect de chitara pe care l-am construit saptamana trecuta . Este un overdrive, echipat cu controale de ton ( bass, mid, treble, presence),

 

gain si volum, de asemenea i-am atasat un spring reverb ( cu control al mixului).Effectul mai este prevazut cu send - return intre blocul de overdrive si reverb , precum si cu o iesire pentru footswitch.

 

Cu speranta ca veti urmari clipul pina la sfarsit , unde veti putea si auzi cum suna tot ce am realizat, va multumesc anticipat si astept impresiile dumneavoastra.

 

 

 

 

 

 

 

 

Multumesc!!

Edited by cris floyd
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare (doar) mie, sau se face o confuzie aici? Prima bucata la chitara e un fel de "generic" muzical ca suport pt. videoclip iar a doua bucata este demo-ul propriu-zis, nu? Asa stand lucrurile, sound-ul la prima bucata mi se pare excelent, iar la a 2-a, bun. Interpretarea, din nou, la prima e superba, la a 2-a e ok, adica serveste doar pt. a evidentia efectul. Sunt sigur ca e vorba de doi chitaristi diferiti.

Scuze daca gresesc.

:)

 

Asa este .

Prima parte este prezentarea aspectului fizic al statiei si efectului cu muzica pe fundal. , a doua parte proba de sunet .Oricum sa faca si unul unde seteaza tonul volumele distorsul.

cand am timp o sa merg sa incerc si eu.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Pai in cazul asta, scuze, dar prima bucata o dezavantajeaza net pe a 2-a. :)

 

 

 

Multumesc pentru aprecieri !!!!  

 

 

Intr-adevar secventa muzicala care va placut este doar fondul muzical iar restul este doar un sample scurt de sound!!

 

Nu am dorit sa fac o demonstratie de virtuozitate muzicala. De cintat am cintat la duelul chitaristilor, ma puteti auzi acolo !!

 

 

 

 

Multumesc!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.