www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Vs Ibanez


Guest mboyeu
 Share

Recommended Posts

Poi eu cant la acustica de 1 an 

 

si de aproape o luna la electrica , invat destul de repede ,vreau sa ma tin de treaba si sa aleg una din chitariile astea , la bani nu prea multi :)

 

deci de preferat ar fi Ibanez GRX90  ms mult! :)

Link to comment
Share on other sites

Vreau sami cumpar una dintre aceste chitari , care e mai buna? si care e diferenta dintre 4 doze si 5?va rog dak ati putea da un sfat :)

 

ibanez GRX20 

 

sau 

 

ibanez GRX90

 

 

 

Grx 90 ... preferabil pe rosu. E absolut superba, foarte comoda si isi merita banii pe deplin.

 

Si sa iti mai spun un mic secret. La prima electrica nu ai cum s-o dai in strachini prea mult. Daca esti pasionat de Ibanez mergi pe Ibanez, daca esti pasionat de Fender mergi pe Fender, etc. Statistic vorbind vei repeta mult mai mult la chitara(ceea ce este foarte bine de altfel) daca esti fan Ibanez/Fender/Gibson/x si repeti pe Ibanez/Fender/Gibson/x si mult mai putin timp ofticandu-te ca te-a convins X sa iei Y cand tu erai fan Z si parca nu iti place dupa o luna sa te vezi cu ea in brate ca nu se potriveste cu alura de Metal/Blues/Whatever pe care vrei sa o propagi.

 

Simplu.

Link to comment
Share on other sites

Am de unde alege , si chiar vreau sa ma gandesc bine sa fac o alegere corecta, pt a nu regreta mai tarziu.

deocamdata strang money si ma voi decide pana la urama.

:) sau as putea rabda umpik mai mult si sa iau cv mult mai calumea

Edited by mboyeu
Link to comment
Share on other sites

Guest Alexi256
Mergi cu incredere pe Aria, chitarile lor sunt foarte bune pentru pretul la care se vand.

 

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=971

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=975

 

corect...dar as spune mai bine sa nu aleaga chitara cu tremolo/floyd.la pretul asta primeste doar dureri de cap

mai bine mac 55.

succes

Link to comment
Share on other sites

imi plac si chitarile astea de la (aria) , ms mult pt sfaturi imi sunt de folos pt a putea sa ma decid

voi ramane ori la aria sau ibanez , le voi incerca pe amandoua si voi vedea care suna mai bine

Link to comment
Share on other sites

Topul e din paltin, nu din artar.

Din cate stiu eu, paltinul e o specie de artar.

 

Alea nu sunt Ibanez-uri, sunt niste copii facute sub licenta printr-un satuc din China si ansamblate pe vapor.

Care? Seria Gio? Copii dupa ce? Ai tupeul sa-i spui lui Calin treaba asta? :)

 

poi aia stiu si eu , pt ca pe ele scrie made in japan :lol:

Made in Japan? :)

 

 

Parere finala: :)

Edited by Doctor X
Link to comment
Share on other sites

+1000 :)

Din cate stiu eu, paltinul e o specie de artar.

 

 

Care? Seria Gio? Copii dupa ce? Ai tupeul sa-i spui lui Calin treaba asta? :)

 

 

Made in Japan? :lol:

 

 

Parere finala: :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest alexdak

Probabil ca am postat cam tarziu sau poate nu.

E bine daca iti iei o chitara ieftina sa aiba cateva atuuri ca componentele mai slabe sa poata fi inlocuite pe parcurs si sa obti o chitara foarte buna.

Sa nu mergi pe ibanezuri sub 10 mil. Mai bine un squier sau o aria, sau poate un dean vendetta.

Edited by alexdak
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.