www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Informatii Despre O Chitara Electrica


Guest Auxentiu
 Share

Recommended Posts

Guest Auxentiu

Buna ziua. Am achizitionat de curand o chitara electrica de la un rocker mai batran. Sunt foarte multumit de ea , numai ca nu stiu prea multe despre ea :)) . Daca cineva stie, va rog sa imi spuneti.

post-13319-1265123235_thumb.jpg post-13319-1265123267_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Joke: Cu cat ai o chitara mai veche,cu atat sunt sanse mai mari sa fie Reghin.

 

 

On: Nu conteaza de cand o ai.Reghin face chitari de mult timp.

Link to comment
Share on other sites

Guest Auxentiu

multumesc de informatii.

stiu ca fac chitari bune.... mai am o chitara Hora Celtic Star - Reghin . designed in Germany, made in Romania :) se aude foarte bine. si am inceput pe ea sa cant..de 3 luni.

post-13319-1265129479_thumb.jpg

Edited by Auxentiu
Link to comment
Share on other sites

Guest Auxentiu

nici mie...dar nah.... eu am cantat la el pe chitara asta si imi place, griful e foarte comod. nu ma interesat atunci...acum da, dar nu stiu cand ma mai intalnesc cu el..

 

 

 

miam amintit ca spunea ca a luato din germania de la cineva..acum vreo 10 ani...deci chitara cred ca are vreo 14-15 ani...

Link to comment
Share on other sites

stai linistit,e reghin

 

hora faceau niste electrice sub denumirea asta,cred pt export,eu am avut barclay lefthand cumparat in 97,stiu ca ti doresti sa fie cine stie ce chitara de marca uitata in pivnita rockerului batran da eu zic sa te multumesti cu ea asa cum e,spor la cantat

Link to comment
Share on other sites

Guest Auxentiu
stai linistit,e reghin

 

hora faceau niste electrice sub denumirea asta,cred pt export,eu am avut barclay lefthand cumparat in 97,stiu ca ti doresti sa fie cine stie ce chitara de marca uitata in pivnita rockerului batran da eu zic sa te multumesti cu ea asa cum e,spor la cantat

 

multumesc :) asa o sa fac...dar nu am spus ca nu sunt multumit de ea :) sunt chiar foarte multumit, ma enerveaza ca nu stiu cum sa potrivesc sunetul de la pedala, amplificator , si uneori se aude nu chiar bine.... chiar e o chitara foarte buna :)

Link to comment
Share on other sites

e foarte simplu...dai toate setarile din amplificator pe 0...

iti setezi pedala cum vrei..si dupa aceea cresti din amp ce ai nevoie...low,high etc.:)...

 

 

io unu asa fac si mii se pare destul de rapid de facut(daca esti pe graba)si usor:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest david_stevevai4ever

Am si eu un les paul din '75. :):):):lol: Cant de 6 luni la ea mi s-a spus ca se numeste les paul reghin, ce legatura are cu chitara? E tot les paul sau ce?

 

Ce legatura are cu chitara ta? scz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest tanarsinelinistit

E rupere baiatu asta, fan a lu' steve vai. Am inceput sa ii caut posturile pe forum. Imi plac. Imi descretesc fruntea :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Am si eu un les paul din '75. :):):):lol: Cant de 6 luni la ea mi s-a spus ca se numeste les paul reghin, ce legatura are cu chitara? E tot les paul sau ce?

 

Ce legatura are cu chitara ta? scz

 

Pune o poza cu ea, sunt curios daca este acelasi model ca a mea.

Cea cu 2 single coiluri in bridge si neck.

Link to comment
Share on other sites

Astia-s din aia care tin toate chestiile pana se rup. Am vazut aici pe forum unu care voia piese fara coarda Mi pt ca s-a rupt coarda Mi si fiind sarac lipit pamantului nu avea 3 lei sa cumpere o coarda de la Muzikia.

 

 

Aluia cu coarda MI precis i s-a rupt pragusul si i-a fost jena sa spuna .

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

Se pare ca Reghin au facut si cateva acustice dreadnought sub numele de Barclay. Una am prins-o eu in 96-97 la magazinul Mzica din Alba iulia.

Din pacate mi-a fost furata un an mai tarziu si de atunci tot incerc din greu sa gasesc una de vanzare. Stau cu ochii pe OLX, altfel nu vad cum...

img20201111_11531695.thumb.jpg.477cdd6a01c6a65e37bdb61c33220cae.jpg

Edited by colinut
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.