www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Coltul Chitaristilor Motociclisti


Doctor X
 Share

Recommended Posts

Salutãm!

 

E iarnã și sezon mort pentru majoritatea celor virusați de motociclism, așa cã poate ne strângem la un ceai fierbinte aici la "Cafenea".

Mai o vorbã, mai o propunere de turã, mai un schimb de experiențã...

 

Vã aștept, pentru cã știu cã sunteți destui care îmbinã cele douã pasiuni (inclusiv șeful Cearny: sã-i trãiascã japoneza! :) ) și închei cu tradiționalele "asfalt uscat!", "vã salut cu farul!", "fierul se reparã!" și, nu în ultimul rând, "moarte conservarilor!"

Link to comment
Share on other sites

Pai si eu sunt incepator, si nici motocicleta mea nu e cine stie ce monstru.

Plus ca-s mic de inaltime si aveam nevoie de o motocicleta joasa (si care sa nu fie cruiser gen Harley) pt a putea ajunge cu ambele picioare la sol.

Link to comment
Share on other sites

Pai si eu sunt incepator, si nici motocicleta mea nu e cine stie ce monstru.

Plus ca-s mic de inaltime si aveam nevoie de o motocicleta joasa (si care sa nu fie cruiser gen Harley) pt a putea ajunge cu ambele picioare la sol.

Eh, am cãlãrit și io un Diversion de 600 în școalã, dar nu m-a dat pe spate manevrabilitatea (obișnuit cu celelalte mobre mici din școalã gen YBR și TW, pe Diversion aveam tot timpul impresia cã dau cu ghidonul în rezervor la curbe strânse și nici counter-steering nu prea știam), așa cã am optat pentru struțo-cãmilã. Și mã slujește sãraca de un an, fãrã probleme majore.

Link to comment
Share on other sites

poate nu intru in categoria motociclistilor pe forumul asta dar sunt un mandru posesor de Dnepr Mt11 cu atas :) cu care-mi fac treaba linistit chiar si acum pe caldura asta suparatoare

....cateva poze si un scurt filmuletz :)

Bravo, bre! La tine sezonul nu se terminã niciodatã. Sã-ți trãiascã Nipra, cu ataș cu tot! :)

 

Moartea-i sigura cu cobra...dar mai sigura cu Mobra...

Motocicleta Carpati-stati in cur si reparati !

Tu sã fii sãnãtos...

Link to comment
Share on other sites

poate nu intru in categoria motociclistilor pe forumul asta dar sunt un mandru posesor de Dnepr Mt11 cu atas :) cu care-mi fac treaba linistit chiar si acum pe caldura asta suparatoare

 

 

....cateva poze si un scurt filmuletz :)

 

draguta batranica :lol: da' si zburatoarea din spate imi place...tot a ta e...? :)

Link to comment
Share on other sites

am contractat si eu virusul asta de vreo 16 ani incoace.....am avut in anii astia ceva mz uri si ij apoi o honda cb450,un bandit 600,kawa ninja si de 600 si de 900 ,o honda hawk...un bandit 1200....de 2 ani o am pe "Joiana" o honda X11 (cb1100 sf) Pacat ca pe zi ce trece soselele sunt tot mai aglomerate deci ne scad sansele de a scapa intregi la sfarsitul sezonului

Ride safe

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.