www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[servicii] Reparatii, Intretinere Chitare, Amplificatoare


picnic
 Share

Recommended Posts

Buna ziua,

 

Am o chitara clasica Raimundo, se dezlipeste neckul de body. As vrea un pret informativ. Nr. de tel 0745627356. Multumesc

Link to comment
Share on other sites

pt un amp park made by marshall (nu stiu nici o alta specificatie doar ca e mic max. 20w) cam care ar fi costu' pt o eventuala reparatie ? mentionez ca habar nu am de ce nu merge pt ca nu l-am mai folosit de multi ani si tre' sa il caut prin casa.... deci orientativ cam care ar fi un scor... ? multzam.

Link to comment
Share on other sites

Am avut si eu Gibsonul studio '94 la Dl Florin. ce pot sa zic :

Am sa va spun ce probleme avea chitara si cum au fost rezolvate

 

- cheitele grover se miscau greu, aveau joc si unele corzi se dezacordau = s-au rezolvat toate problemele, au fost si unse, corzile sunt in perfect tune desi cant la ea de 2 sapt in continuu.

- chitara falsa in primele 3 fretul pe unele note , corzile erau destul de departate de grif ( nu puteam sa le apropii mai mult pt ca zbarnaiau) = probleme rezolvate, griful a fost retastat cu ce trebuie , taste jumbo de inaltime potrivita pt acel grif (cele vechi erau prea inalte). acum corzile sunt foarte aproape de grif si nu mai falseaza :)

- potentiometru de schimbat dozele avea intreruperi = s-a schimbat si problema rezolvata

- potentiometru ton doza bridge nefunctional = rezolvat

- schimbat condensatori

- pus nut de os

- pilit saddle_uri si facut santz corespunzator (nu cum era ) :)

- pus corzi d'addario 11-52

- facut intonatie

- nu in ultimul rand griful a fost tratat si curatat

 

 

Tin sa mentionez ca omul a fost foarte corect, ce pret am hotarat ala a ramas (desi am zis ca daca mai trebuie ceva schimbat sa se schimbe). banii s-au dat la livrare. A fost gata in ziua in care se promisese.

Toate componentele schimbate au fost de la Dl Florin, nu a trebuit sa aduc nimic de acasa sau sa caut prin magazine. Pret total 590 ron

Am fost foarte multumit si chitara la fel :)

Multumesc frumos inca o data. apelati cu incredere .

 

 

PS> propun sa fie sticky! :)

Edited by Burb
Link to comment
Share on other sites

Guest Sinnocent

Salut. Sunt nou pe forum, si vreau sa va rog sa-mi recomandati un loc / o persoana in Cluj-Napoca unde as putea merge cu chitara, pentru fret crowning. Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Salut. Sunt nou pe forum, si vreau sa va rog sa-mi recomandati un loc / o persoana in Cluj-Napoca unde as putea merge cu chitara, pentru fret crowning. Multumesc anticipat.

 

 

Din pacate nu cunosc pe nimeni in Cluj care sa faca o astfel de operatie... dar daca trimiti chitara cu un curier la Bucuresti pot sa ma ocup eu de ea.

Daca doresti detalii foloseste PM.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.