www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Transport Timisoara-bucuresti La Ac/dc


ramurel
 Share

Recommended Posts

Topicul se adreseaza celor din Timisoara, care vin la concertul AC/DC de la Bucuresti din 16 Mai 2010. Ideea principala este daca reusim sa ne adunam un grup cat de mare , care sa inchirieze un autocar dus-intors pentru toata ziua de 16.

Ma gandesc ca poate sunteti interesati sa ajungem Duminica mai devreme, poate mergem si la o eventuala sesiune de autografe, pe care foarte probabil trupa o va organiza...

Let the brainstorm begin !!

P.S. Daca e vreun fan-club AC/DC in Timisoara... Stie cineva ? Daca nu, poate facem unul cu ocazia asta.

 

For those about to ROCK !!!!

Link to comment
Share on other sites

Animalul de dinainte ( porcul adica ) nu e din Timisoara, dar vrea si el sa vina de la Timisoara la Bucuresti la concert... L-au lasat parinti lui singur de Craciun ( probabil au fost dusi la abator ) acasa la calculator si se baga in seama... Nu va pierdeti vremea cu el

ce-ar fi sa nu ma mai injuri pe pm? imi dai report si tot tu ma injuri?

Link to comment
Share on other sites

Ia un tren de noapte cu vagon de dormit si ajungi in Bucuresti dimineata, odihnit si in timp pentru sesiunea de autografe. E mai sigur. :)

 

Ai dreptate, dar in cazul acesta intoarcerea e cu probleme. Un autocar inchiriat iti ia de pe cap problema asta. Si sunt convins ca e mai ieftin pentru grup...

 

Buna initiativa :) eu din pacete nu merg dar va urez ... ce vreti voi :) )

 

Multumim .

Link to comment
Share on other sites

1. E buna initiativa totusi e cam devreme pentru organizari :)

2. Ar trebui sa va duceti cu o zi inainte si sa dormiti la un hotel ceva. Va zic eu traficul in buc e infernal ca am fost iar acum cu concertul asta o sa fie vai si amar. E doar o sugestie.

 

Cu o zi inainte? Nu-i rea ideea, insa nu stiu ce cheltuieli suplimentare inseamna asta. Cat crezi ca e o noapte in Bucuresti la un hotel mediu? Plus ca precis mai cheltuim pe souveniruri la fatza locului. Totusi, poate ca un autocar pe care-l putem inchiria daca se aduna 30-40 de persoane pentru concert, cu sosirea in Bucuresti cu cca. 5-6 ore inainte de concertar fi mai ieftin( un dus intors cu trenul cred ca e vreo 80-90 de lei), si are avantajul ca e asigurata intoarcerea acasa fara sa mai stai prin gari sau autogari pentru cine stie cite ore...

 

Crezi ca e cam devreme pentru asta? Eu ma gandesc ca pina in Ianuarie se epuizeaza toate biletele ( as pune si pariu ca sigur se vand toate- La sectorul VIP mi se pare ca sunt aproape toate vandute/rezervate pe site-ul organizatorilor).

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

cel mai bine in opinia mea, ori te "combini" cu cineva la transport cu masina si ii convingi sa mergi mai devreme, ori trenu de noapte. traficu, care de obicei e lent, o sa fie DE COSMAR in ziua aia, bag mana in foc... lasa hotelurile ca si-asa sunt scumpe..

 

daca nu te deranjeaza sa stai in camera cu mai multe persoane(pana la urma doar nu iti iei actele de la casa si bijuteriile familiei cu tine) ti-as recomanda un hostel, cazare foarte ieftina, oameni de omenie.. vezi pe aici http://www.hihostels-romania.ro/city_Bucuresti_1_ro_.html

Link to comment
Share on other sites

cel mai bine in opinia mea, ori te "combini" cu cineva la transport cu masina si ii convingi sa mergi mai devreme, ori trenu de noapte. traficu, care de obicei e lent, o sa fie DE COSMAR in ziua aia, bag mana in foc... lasa hotelurile ca si-asa sunt scumpe..

 

daca nu te deranjeaza sa stai in camera cu mai multe persoane(pana la urma doar nu iti iei actele de la casa si bijuteriile familiei cu tine) ti-as recomanda un hostel, cazare foarte ieftina, oameni de omenie.. vezi pe aici http://www.hihostels-romania.ro/city_Bucuresti_1_ro_.html

 

Multumesc pentru link... Parca ma tenteaza totusi sa adun un grup... Daca voi alege in final sa vin cu masina mea ,sigur vin cu o zi mai repede ."Youth hostels"-urile sunt o varianta acceptabila. Ce e mai greu e ca Luni tre' sa fiu la munca si pina la Timisoara am de condus toata noaptea.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dinainte de Craciun am deschis topicul ãsta... I-am dat UP de câteva ori... Toți ziceați cã e devreme, cã e timp... UIte, fraților cã mai e o luna ºi pânã acuma n-am gãsit nici un coleg forumist cu care sã merg la Bucureºti. Unu mãcar ... Asta e ! Mã bate gândul sã cer închiderea topicului.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat
Dinainte de Craciun am deschis topicul ãsta... I-am dat UP de câteva ori... Toți ziceați cã e devreme, cã e timp... UIte, fraților cã mai e o luna ºi pânã acuma n-am gãsit nici un coleg forumist cu care sã merg la Bucureºti. Unu mãcar ... Asta e ! Mã bate gândul sã cer închiderea topicului.

 

Nu te-ai gandit ca poate nu vrea nimeni sa mearga cu tine? :) De obicei lumea se duce 'cu gasca' la astfel de concerte.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.