www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Acustice Sau E-acustice Stagg !


Guest beseech
 Share

Recommended Posts

Guest beseech

abia acum am vazut ca acusticele stagg..sau e-acustice sunt foarte ieftine...si,zic eu,mult mai bune decat cele romanesti..ce ziceti?

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

salut! io am o acustica stagg pe care am luat-o noua cu 250 ron si pot zice ca sunt extrem de multzumit de ea. suna extrem de bine pt cat costa, cheitzele sunt bune, trebuie acordata cam odata pe luna doar. o recomand cu caldura

Link to comment
Share on other sites

Guest beseech

da...am vazut chitara..si eu tot la aia ma gandeam :)..de 250ron...sau la una e-acustica ..parca 360ron era..ma rog..preturile sunt foarte bune..

Link to comment
Share on other sites

Guest space

lasand un pic stagg-urile la o parte...apropo...care ati mai fost in Muzica...mai erau e-acusticile alea de la Maxine parca se numea firma?(probabil copii)...pretul se situa la suma de 6 mil....

oricum erau f faine...sunau bine si aveau spatele din carbon:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Acusticele Stagg au intr-adevar un sunet bun pentru pretul lor, insa calitatea constructiei lasa mult de dorit.Eu de exemplu am avut de-a face cu chitare carora le-au sarit capele de la cheite si mufa pentru intrarea cablului(la electro-acustica).Dar, daca esti bland cu ele, nu cred sa-ti faca neplaceri...

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

si-a luat o prietena un stagg acustic.. o frumusete, roshie cu negru pe margini ce sa mai.. da ii falseaza doamne, mai ceva ca vocea mea.. :)..

 

parerea mea e ca stagg-urile sunt ca la loterie.. poti sa nimeresti o kitara super sa te tina sau poa sa iti sune bine in magazin si acasa sa te trezesti cu grifu' barcutza..

 

da nah.. your money your guitar..

Edited by Sylviu
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest 1st skater guitarist

da...am vazut chitara..si eu tot la aia ma gandeam :)..de 250ron...sau la una e-acustica ..parca 360ron era..ma rog..preturile sunt foarte bune..

 

dar se merita?? k si eu vreau sa-mi i-au un stagg e-acustic (imi place la nebunie cum arata) dar am auzit k unii au avut experiente neplacute (adik le-au cazut griffu') sfatuiti-ma va rog!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Seraph

am cantat si io la un prieten pe o acustica stagg..

suna f bine, o avea cam de un an (canta la ea in fiecare zi) si nu avea absolut nici o problema..

era f multumit de ea!

ce pot sa zic.. ideea e sa cumperi o kitara buna din magazin; in rest e ok.

parerea mea e k merita cu siguranta daca esti atent cand o cumperi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

yo am stagg la 250 RON si suna super ...adevarul e k se km dezacordeaza ..asta-i tot ..oricum nu am putut sa-mi iau ceva mai bun aici in constanta pt ca nu prea gasesti

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

yo am stagg la 250 RON si suna super ...adevarul e k se km dezacordeaza ..asta-i tot ..oricum nu am putut sa-mi iau ceva mai bun aici in constanta pt ca nu prea gasesti

 

Suna super in comparatie cu ce, dragul meu ?

Link to comment
Share on other sites

Eu prefer Reghinu ... daca stii sa ti-l alegi si sa il reglezi , iti faci treaba la meserie !!!

Fiind, se pare un cunoscator al chitarelor Reghin, te rog sa ne spui cam cate trebuie sa probezi pana gasesti... Cenusereasa! :) Si cam cat o reglezi! Evident, pe aceiasi Cenusar... Cu meseria ramane de vazut, poate la televizor!

Edited by jack
Link to comment
Share on other sites

Fiind, se pare un cunoscator al chitarelor Reghin, te rog sa ne spui cam cate trebuie sa probezi pana gasesti... Cenusereasa! :) Si cam cat o reglezi! Evident, pe aceiasi Cenusar... Cu meseria ramane de vazut, poate la televizor!

Pai macar Reghin daca pe altceva nu apuc ca nu ma lasa unii vanzatori sa probez ...

Link to comment
Share on other sites

Guest dau.bine

Pai macar Reghin daca pe altceva nu apuc ca nu ma lasa unii vanzatori sa probez ...

Man , las-o moarta cu Reghinu' , ...

Am probat cred ...20 de instrumente intr-o zi. N-am gasit una care sa n-aiba vicii majore.

Mai bine mai pui pe-atita si-ti iei chitara...

Mi-as lua una doar sa cint prin parc, la betie...

Edited by dau.bine
Link to comment
Share on other sites

Pai da e ... ca daca ai bani iti iei un Taylor , dai 2000 de lire si gata , nu te doare capu o viata-ntreaga.

Lemnu de la Reghin e MULT peste cel de la Stagg. In primu rand trebuie sa iei chitara NATURAL , nevopsita sau rahaturi de astea . Eu am luat una (din aia refuzata la export pentru o zgarietura) si i-am pus pragus de sticla si s-a rezolvat problema . Tre sa ai grija cand o cumperi sa nu dezacordeze la cheite.

Cele mai bune pret calitate zic ca sunt Hohner ala pe la 8 milioane.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.