www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Ac/dc 2010


ramurel
 Share

Recommended Posts

M-ati inteles gresit... Ma refeream la vreun fan club sau grup care sa inchirieze un autocar/ microbuz/caruta/trotineta, care te duce, te asteapta si te aduce inapoi acasa... In felul asta nu depinzi de orarul mijloacelor de transport in comun, sau sa vii de la mama dracu' cu maasina 8 ore dus 8 ore intors... Cum dracu numai de iritati si de nervosi dau ?...

Link to comment
Share on other sites

Poate cineva sa ma trimita la vreun site unde sa pot vedea configuratia scenei la concertul asta ? Am bilet "normal circle" si sunt curios cit de departe sunt de scena.. Care ati mai fost in Constitutiei la vreun concert poate stiti...

 

 

 

Si mi-ar place sa merg si la sesiunea de autografe si poze, pe care cred ca o vor organiza. E cam devreme de stiut acum, dar cind se va anunta si aude careva despre asta sa dea de stire. Recunostinta eterna !

 

 

 

Am auzit ca sunt restrictii severe- nu te lasa cu sticle de apa, brichete, etc... Eu n-am mai fost la un concert de pe vremea lu' Nea Nicu... Cu aparate foto/video te lasa ? Sau tre sa fie doar aparat foto de amator, sau chestii de-astea... Sa stiu ca sa nu le car naibii de acasa degeaba, si ma trezesc ca nu pot intra...

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca are rost sa iti faci griji de pe-acum, mai e juma' de an pana la concert. Sunt sigur ca vor fi oameni din Timisoara care vor merge cu masinile la concert si te pot lua si pe tine. Nu e nimeni iritat pe aici, doar felul in care ai pus intrebarea a lasat loc de interpretari comice.

Link to comment
Share on other sites

"Baieti. Stiti ceva organizatori de transport pentru concert?". oK, asta a fost intrebarea mea. Acuma ,ca sa stiu daca n-am trait 40j'de-ani aiurea pe planeta asta te rog fff frumos lamureste-ma care parte a intrebarii crezi tu ca a dat nastere la interpretari comice...? Mersi mult.

Link to comment
Share on other sites

"Baieti. Stiti ceva organizatori de transport pentru concert?". oK, asta a fost intrebarea mea. Acuma ,ca sa stiu daca n-am trait 40j'de-ani aiurea pe planeta asta te rog fff frumos lamureste-ma care parte a intrebarii crezi tu ca a dat nastere la interpretari comice...? Mersi mult.

 

"Sunt din Timisoara si n-as veni cu masina si nici la tren n-as sta." Aici era partea interpretabila. Daca o citesti decontextualizat, iti da senzatia ca singura solutie care ti-ar ramane ar fi avionul sau varianta lui Marcelino. Relax and Merry Christmas! :)

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ai dreptate, desi eu ma refeream la masina ca la autoturismul personal, adica sa ma obosesc 8 ore pe drum conducand... pina atunci poate ne adunam un grup de fani care sa inchiriem un autocar care sa stea dupa noi...Nu stiu cum e cu autografele, ca tare mi-as dori sa pot sa fiu acolo daca vor organiza o intilnire cu fanii, dar precis va fi cu o zi inainte si se va tine in alta locatie.. Dar fiind Sambata si Duminica, daca ma lasa nevasta poate vin cu o zi mai iute.... Sarbatori fericite si tie si celor care intra pe topicul asta, si tuturor de altfel.

Link to comment
Share on other sites

Guest AndreiM
Cred ca ai dreptate, desi eu ma refeream la masina ca la autoturismul personal, adica sa ma obosesc 8 ore pe drum conducand... pina atunci poate ne adunam un grup de fani care sa inchiriem un autocar care sa stea dupa noi...Nu stiu cum e cu autografele, ca tare mi-as dori sa pot sa fiu acolo daca vor organiza o intilnire cu fanii, dar precis va fi cu o zi inainte si se va tine in alta locatie.. Dar fiind Sambata si Duminica, daca ma lasa nevasta poate vin cu o zi mai iute.... Sarbatori fericite si tie si celor care intra pe topicul asta, si tuturor de altfel.

 

 

stiu ca cei de la Bestial Records mai organizau curse de genul asta pentru concertele de la Budapesta sau Viena. incearca sa iei legatura cu ei http://www.bestial.ro/p-id-1004-contact.html

Link to comment
Share on other sites

Vezi, imposibil dintr-atitia sa nu vina vreunul cu o idee...Mersi mult ,frate. Pina la data concertului poate se va mobiliza careva pentru un autocar... Craciun Fericit tie si familiei tale !

 

Intre noi fie vorba, nu stiu cit esti tu de credincios sau superstitios, dar aseara pe la12, chiar 1 noaptea cred, am intrat pe site-ul asta bestial.ro sa vad de un inel. Nu stiu tu la ce ora mi-ai scris, dar oricum din 42 de ani de trait pe planeta asta periodic tot imi apar chestii de-astea care ma duc la ideea din ce in ce mai puternica, ca cineva nu doarme p-aicea ! Precis ti s-au intimplat si tie...

Link to comment
Share on other sites

Poate cineva sa ma trimita la vreun site unde sa pot vedea configuratia scenei la concertul asta ? Am bilet "normal circle" si sunt curios cit de departe sunt de scena.. Care ati mai fost in Constitutiei la vreun concert poate stiti...

Vezi aici: http://www.eventim.ro/portal/ro/harta_locu...sable_gzhandler, dar unde e scena pe harta aia :) ?

Edited by EldesT
Link to comment
Share on other sites

Da, e clar. Mersi mult... Scena e dreptunghiul alb de jos... Si scrie "scena"...Rosii sunt biletele de 265 de lei. La dreapta sunt cele VIP de 477 de lei... Normal circle sunt zona albastra ...Sper de la distanta aia sa vad ceva. Daca nu, sper macar sa aduca televizoarele alea mari...Vorba unuia, se para ca se intinde pina intre blocuri.. Care locuieste acolo face bani kakalau cu balcoanele...

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Saru'mina ! Mersi la fel !

 

 

Pentru "marcel" :

 

Tu faci parte din categoria chibitilor, ca deja incepi sa ma enervezi ? Daca nu raspunzi la obiect mai bine vezi-ti de treaba !

Pentru ceilalti, repet intrebarea, poate stie careva raspunsul :

"Am auzit ca sunt restrictii severe- nu te lasa cu sticle de apa, brichete, etc... Eu n-am mai fost la un concert de pe vremea lu' Nea Nicu... Cu aparate foto/video te lasa ? Sau tre sa fie doar aparat foto de amator, sau chestii de-astea... Sa stiu ca sa nu le car naibii de acasa degeaba, si ma trezesc ca nu pot intra..."

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

cu sticlele de apa si brichete depinde de organizatori, la unele concerte nu a fost controlu foarte "la sange" dar avand in vedere ca nu vorbim chiar de orice concert aici cred ca o sa avem parte de masuri aberante de genu asta..

aparatele foto din cate stiu, daca nu esti de la vreo publicatie, nu te lasa cu alea cu un anume diametru maxim la lentila(sau ceva de genu), daca sunt din alea mici te lasa sa intri cu ele(de altfel cred ca singura chestie e cu aparatele care au nas, obiectiv, chestia aia lunga ca habar nu am cum ii zice.. daca nu ai chestie din aia aproape sigur te lasa)

Link to comment
Share on other sites

Saru'mina ! Mersi la fel !

 

 

Pentru "marcel" :

 

Tu faci parte din categoria chibitilor, ca deja incepi sa ma enervezi ? Daca nu raspunzi la obiect mai bine vezi-ti de treaba !

Pentru ceilalti, repet intrebarea, poate stie careva raspunsul :

"Am auzit ca sunt restrictii severe- nu te lasa cu sticle de apa, brichete, etc... Eu n-am mai fost la un concert de pe vremea lu' Nea Nicu... Cu aparate foto/video te lasa ? Sau tre sa fie doar aparat foto de amator, sau chestii de-astea... Sa stiu ca sa nu le car naibii de acasa degeaba, si ma trezesc ca nu pot intra..."

no shit! ia calmeaza-te. :) vad ca faci reguli pe aici deja, :) te ienervezi aiurea

Link to comment
Share on other sites

Da' fa-ti post-ul tau si fa ce reguli vrei... Promit ca nu intru la tine pe post. Eu l-am deschis pentru niste intrebari... Daca n-ai raspunsuri, mi se pare de neam prost sa te bagi doar pentru remarci ca la reclamele cu Dorel...Stii- vorbesti . Ai chef deglume-du-te pe bancuri.ro... Sper sa nu te mai citesc pe-aici. Mersi.

Link to comment
Share on other sites

Auzi ? De curiozitate, in poza aia esti tu ? hahahahahaha.... Bai, mor... Nu, ca esti un tip ok, fara problema.. hahahahaha... Pe bune hai sa nu fiu eu papagal :

-Lume ,lume. Dati click pe marcel sa-i vedeti poza .Nu vreau eu sa zic... Dati-va voi cu parerea.. Adica, cum ?

Te-a luat prin surprindere ? VA ROG DATI-VA CU PAREREA AICI ... Imi pun la dispozitie topicul pentru comentarii despre cat de sic e marcel... Adica, pare un tip care stie ce vrea de la viata, nu-i asa ?. Dar nu e important... Intotdeauna am fost impresionat de tipi ca marcel, care se usuca la par direct din priza...

Deci, nu ezitati, luati-va inima-n dinti si dati click pe "marcel" si admirati-i poza personala. Cred ca purcelusul din avatar ar trebui sa te dea in judecata pentru traume morale si stirbirea imaginii...

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.