www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

The Neoclassic I Know !


Julian R.
 Share

Recommended Posts

Salut pe toata lumea de pe forum !

 

Sant Julian si as dori sa atasez cateva demo-uri ( 100 % home made ). Ascultare placuta si bineinteles astept parerile sau criticile domniilor voastre ! :)

 

 

http://www.musicianmp3.com/search_details.cfm?adinfoid=8859

Blood_From_My_Blood_Iulian_Radeanu.mp3.mp3

New_Vision_Iulian_Radeanu.mp3.mp3

Baroque_Iulian_Radeanu.mp3.mp3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

misto mi`a placut :) , sunt anumite partzi in care te`ai grabit putzintel dar nu conteaza , per ansamplu e misto

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Misto lucrat, felicitari :). Parca e ceva ce nu-mi place la tonul de chitara dar nu-mi dau seama exact ce... mi se pare cam "subtire", cred ca asta ar fi cuvantul...

Link to comment
Share on other sites

Felicitari, mestere! mi-au placut f mult piesele. chiar daca mixajul nu e cel mai fericit si solourile nu au acuratetea perfectiunii, jos palaria pentru tot ce ai facut acolo, si un punct in plus pentru orchestratie si pentru solourile de "clapa" nebunesti. una peste alta, este exact cum trebuie pentru ce vrei tu sa canti (un Joe Stump ar mai avea cate ceva sa te invete, dar ar fi deja mandru de tine!) :) . Way to go, man! Bafta multa!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut ! Va multumesc pentru parerile voastre si sper ca si in continuare sa pot compune tot in stilul asta .Stiti cum e cand compui acasa cu tot felul de influente din toate partile...cam greu sa fii original (dar asta e !).

 

Mai am o "bucatica" dintr-o mai noua piesa dea mea si va rog sa o ascultati . Contez pe parerile voastre !

 

Merci si multa bafta la cantat !

Julian_Radeanu_Never_Look_Back_.mp3

Link to comment
Share on other sites

Felicitari, mestere! mi-au placut f mult piesele. chiar daca mixajul nu e cel mai fericit si solourile nu au acuratetea perfectiunii, jos palaria pentru tot ce ai facut acolo, si un punct in plus pentru orchestratie si pentru solourile de "clapa" nebunesti. una peste alta, este exact cum trebuie pentru ce vrei tu sa canti (un Joe Stump ar mai avea cate ceva sa te invete, dar ar fi deja mandru de tine!) :) . Way to go, man! Bafta multa!

 

 

 

 

Multumesc pentru aprecieri dar sa stii ca pana la Joe Stump mai e "cale lunga"....daca te gandesti numai la managementul din jurul lui,bineinteles tratand individul ca o afacere.

 

I-mi place zicala asta : " Aim allways for the Moon !!! Even if you fail you will be among the Stars ! "

 

Cantecele de mai sus sant doar in varianta Demo si cred ca asta ar cam explica sunetul la tobe si chitara poate artificialitatea solourilor la clape.Deocamdata invat ! cum s-ar executa munca de studio acasa(autodidact fiind) ,chiar daca "sufar" pentru hobby-ul asta de nu mai stiu cand (poate 17-18 ani!).

Credeti ca as putea inregistra cateva demo-uri intr-un studio profesional in Romania? si la ce pret s-ar putea face asa ceva?Stie careva? Astept replicile voastre.Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Hi to All ! :)

 

Ca sa mai detensionam putin atmosfera :) am sa postez o improvizatie blues . Sper sa va placa si de asemenea as dori sa vad si alti iubitori ai rock-ului neoclasic din Romania si nu numai , postand piese sau improvizatii .

 

Respect ! Julian

 

Interesant. Dar de ce "improvizatie blues"?

Edited by Raskolnikov
Link to comment
Share on other sites

Interesant. Dar de ce "improvizatie blues"?

 

 

 

Pentru mine " sectia ritmica = bass + tobe " conteaza mult cand improvizez si nu numai.Deoarece nu e conturata inca piesa am numit-o "improvizatie" dar si pentru faptul ca include si alte elemente care nu apartin in totalitate blues-ului care e in mare parte pentatonic . :)

Link to comment
Share on other sites

julian i bow before u.. super tare

 

 

 

A big THANX to you and you have to know that u are a PAL ! Appreciated ! :)

 

Daca cineva de pe forum canta in stilul pe care-l abordez ,va rog sa "sariti la cap " sau "la inaintare " (cum se spune ) cu niscaiva demouri !

 

"The Neoclassic I Know ! " fits to me but maybe fits the hell out to you to guys ! :)

 

julian i bow before u.. super tare

 

 

 

A big THANX to you and you have to know that u are a PAL ! Appreciated ! :(

 

Daca cineva de pe forum canta in stilul pe care-l abordez ,va rog sa "sariti la cap " sau "la inaintare " (cum se spune ) cu niscaiva demouri !

 

"The Neoclassic I Know ! " fits to me but maybe fits the hell out to you too guys ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Merci pentru aprecieri si comentarii ! Atasez un fragment dintr-o mai noua "piesa " pentru RGC si sper sa va placa .Bafta si nu uitati ca ! toate cantecelele de pe topicul " The Neoclassic I know !" sant in varianta DEMO ! Deci cu parere de rau ... despre mixaj pot sa spun ca nu e printre cele mai bune .(Fiecare cu urechile lui !).

 

:) Julian

Edited by Julian R.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Salut pe toata lumea de pe forum !

 

Sant Julian si as dori sa atasez cateva demo-uri ( 100 % home made ). Ascultare placuta si bineinteles astept parerile sau criticile domniilor voastre ! :)

 

 

http://www.musicianmp3.com/search_details.cfm?adinfoid=8859

 

 

...VIVA LA MALMSTEEN......Multe influente din el simt! (yoda talk) :)...faina treaba faci!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Un prieten de-al meu din Budapesta inregistreaza primul sau album solo care dupa parerea mea va fi super ! Da-ti un click pe link-ul de jos si va veti convinge !!

 

http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...endID=316400835

 

 

sau copy si paste in bara de sus ....stiti voi ! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.