www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ac/dc In Romania


ThinkBlue
 Share

Recommended Posts

AC/DC va cânta în premierã în România, în 2010

 

Legendara trupã australianã AC/DC va concerta anul viitor, în premierã, în România, au declarat, pentru NewsIn, surse autorizate.

 

Evenimentul va fi organizat de D&D East Entertainment, care va oferi mai multe detalii sãptãmâna viitoare, într-o conferințã de presã.

 

Anul trecut, AC/DC era anunțatã cã va concerta în cadrul festivalului Bucharest Rock Arena, pe 31 mai, însã evenimentul a fost anulat în urma unui scandal legat de organizarea evenimentului ºi de faptul cã numele trupei fusese anunțat fãrã ca aceasta sã confirme participarea. Organizatorii de atunci erau firmele PlayCool ºi One Event. "Organizatorii din România au prezentat fals faptul cã AC/DC va participa la festivalul Bucharest Rock Arena, ce ar avea loc pe 30 ºi 31 mai, 2009", se arãta într-un comunicat al trupei.

 

Trupa australianã AC/DC a fost formatã în 1973 de cãtre frații Angus ºi Malcolm Young. Deºi este recunoscutã drept pionierã a muzicii hard rock ºi heavy metal, membrii trupei au spus mereu cã ceea ce cântã se numeºte rock 'n' roll.

 

AC/DC au devenit faimoºi cu albume precum "Let there be rock" (1977), Highway to hell (1979) ºi "Back in black" (1980). Acesta din urmã a fost vândut în 42 de milioane de exemplare în întreaga lume dintre care 22 numai în America, albumul devenind cel de-al cincilea cel mai bine vândut album pe pãmânt american.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca e bagat si lenti in treaba asta. el din cate stiu lucreaza la j***rile alea de la events.

Nu la D&D East Entertainment? Cã uite ce zice Mediafax:

 

Trupele Rammstein ºi AC/DC, douã dintre cele mai bine cotate nume ale momentului, pe scena rock, vor ajunge în România, în vara anului viitor, a confirmat pentru MEDIAFAX Lenți Chiriac, production manager la D&D East Entertainment.

"Sãptãmâna viitoare va fi organizatã o conferințã de presã ºi veți primi toate detaliile", a mai spus el.

 

Potrivit site-urilor Metallica ºi Sonisphere, ºi aceastã trupã va cânta în Bucureºti, la festivalul care va avea loc între 25 ºi 27 iunie.

 

Show-urile trupelor au fost confirmate ºi de alte surse din companii organizatoare de concerte.

 

 

:)

Edited by Doctor X
Link to comment
Share on other sites

http://events.ro/Contact.aspx?lang=ro

D&D East Entertainment au site-ul in constructie...apare doar o adresa de contact si atat. Plus ca e un site roz...nu prea merge cu ac/dc :)

O fi cum zici tu. Deci Mediafax e de rahat, ca și mulți alții din presa româneascã.

Site D&D:

http://www.dd-east.ro/home.html

Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca isi mai aminteste cineva ce zicea Lenti pe la alpha tv acum 4-5 ani, daca era dupa el acuma aveam deja 2-3 concerte manowar, hammerfall, 2 cu priest, rammstein, etc.

 

nu ma avant sa cred faza cu Ac/Dc, nu ca m-ar fi demoralizat Bucharest Rock Arena, ci pentru ca pur si simplu nu avem un loc f bun pentru un show de asemenea calibru, cel putin in Bucuresti.

 

 

NU TREBUIE UITAT URMATORUL FAPT: NU S-A CONFIRMAT NICI AC/DC NICI VREO TRUPA INCA LA SONISPHERE BUCURESTI: MAIDEN, RAMMSTEIN, METALLICA, SLAYER, ANTHRAX, HEAVEN & HELL, TOATE SUNT SPECULATII SI NU TREBUIE SA NE ENTUZIASMAM AIUREA

Edited by Cursedone
Link to comment
Share on other sites

Preturile orientative sunt:

 

  • Primele 20.000 de bilete - 120 ron
  • Bilete Golden Circle (3000 de bilete) - 150 Ron
  • Biletele VIP (2000 de bilete) - 450 Ron

 

Dupa ce se vand cele 20.000 de bilete la 120 ron, pretul devine 140 ron.

 

Organizatorii au declarat ca Romania nu are un stadion deocamdata si ca singurul spatiu bun pentru pretentiile stafului AC/DC este Piata Constitutiei. Se asteapta intre 60.000 si 80.000 de oameni.

Link to comment
Share on other sites

da s-au pus la vanzare si mai jos preturile

 

Concertul AC/DC va avea loc în data de 16 mai 2010, in Piata Constitutiei. Biletele au mai multe categorii de preturi:

127,2 RON

(primele 20.000 de bilete, apoi prețul acestora va fi de 148,4 lei),

265 RON – Golden Cicle (în fața scenei)

477 RON – VIP - biletele la aceasta categorie vor fi puse in vanzare in zilele ce urmeaza

La categoriile Golden Circle si VIP, numarul biletelor este limitat.

 

sursa: eventim.ro unde se gasesc biletele

Link to comment
Share on other sites

da s-au pus la vanzare si mai jos preturile

 

Concertul AC/DC va avea loc în data de 16 mai 2010, in Piata Constitutiei. Biletele au mai multe categorii de preturi:

127,2 RON

(primele 20.000 de bilete, apoi prețul acestora va fi de 148,4 lei),

265 RON – Golden Cicle (în fața scenei)

477 RON – VIP - biletele la aceasta categorie vor fi puse in vanzare in zilele ce urmeaza

La categoriile Golden Circle si VIP, numarul biletelor este limitat.

 

sursa: eventim.ro unde se gasesc biletele

 

eu am luat bilet golden circle ieri,sper sa nu fie teapa :)

Link to comment
Share on other sites

Peste 7.000 de bilete la concertul pe care formația AC/DC îl va susține la Bucureºti, pe 16 mai 2010, au fost vândute în prima zi de punere în vânzare, au declarat reprezentanți ai Eventim, compania care se ocupã de comercializarea acestora. Biletele au fost puse în vânzare miercuri, la ora 9.00.

 

Concertul AC/DC din România va avea loc pe 16 mai 2010, în Piața Constituției din Bucureºti. Concertul este organizat de Marcel Avram ºi D&D East Entertainement.

 

http://www.capital.ro/articol/7-000-de-bil...nia-129482.html

Link to comment
Share on other sites

Poate cineva sa ma trimita la vreun site unde sa pot vedea configuratia scenei la concertul asta ? Am bilet "normal circle" si sunt curios cit de departe sunt de scena.. Care ati mai fost in Constitutiei la vreun concert poate stiti...

 

Am auzit ca sunt restrictii severe- nu te lasa cu sticle de apa, brichete, etc... Eu n-am mai fost la un concert de pe vremea lu' Nea Nicu... Cu aparate foto/video te lasa ? Sau tre sa fie doar aparat foto de amator, sau chestii de-astea... Sa stiu ca sa nu le car naibii de acasa degeaba, si ma trezesc ca nu pot intra...

 

Si mi-ar place sa merg si la sesiunea de autografe si poze, pe care cred ca o vor organiza. E cam devreme de stiut acum, dar cind se va anunta si aude careva despre asta sa dea de stire. Recunostinta eterna !

Link to comment
Share on other sites

Am auzit ca sunt restrictii severe- nu te lasa cu sticle de apa, brichete, etc... Eu n-am mai fost la un concert de pe vremea lu' Nea Nicu... Cu aparate foto/video te lasa ? Sau tre sa fie doar aparat foto de amator, sau chestii de-astea... Sa stiu ca sa nu le car naibii de acasa degeaba, si ma trezesc ca nu pot intra...

Link to comment
Share on other sites

Am auzit ca sunt restrictii severe- nu te lasa cu sticle de apa, brichete, etc... Eu n-am mai fost la un concert de pe vremea lu' Nea Nicu... Cu aparate foto/video te lasa ? Sau tre sa fie doar aparat foto de amator, sau chestii de-astea... Sa stiu ca sa nu le car naibii de acasa degeaba, si ma trezesc ca nu pot intra...

Depinde. Unii organizatori te lasã cu aparate foto compacte, alteori nu.

Dacã ai rãbdare, sunt sigur cã organizatorul va face precizãrile legate de condițiile de acces și de restricții.

Baftã și ne vedem acolo!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.