www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cu Cine Voteaza Chitaristii?


Guest Mayol
 Share

Vot 6 dec  

102 members have voted

  1. 1. Deci cu cine voteaza chitaristii??

    • Geoana
      34
    • Basescu
      37
    • Pentru ce sa votez??
      31


Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Let's get out and vote!

 

http://www.youtube.com/watch?v=HCF4NJS-gBw

http://www.youtube.com/watch?v=I9t_VsKsG2k

 

Let's make our voices heard.

We've been given the right to choose,

between a douche and a turd.

It’s democracy in action

Put your freedom to the test.

A big fat turd or a stupid douche,

which do you like best?

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Eu il votez pe Geoana. Nu stiu de unde a aparut semnul asta de echivalenta intre Geoana si "comunism". :) Geoana era "copil" pe vremea cand era cu adevarat comunism. Dar aceasta asemanare este foarte buna pentru a-i prostii pe adolescenti si tineri. :) Iar diferenta, din punct de vedere al cunostintelelor in domeniul politic intre cei doi, este colosala. Este ca si cum ai compara un ambasador cu un manelist. Dar traind in Romania, nu o sa ma mire deloc cand o sa vad ca va castiga manelistul.

Edited by zzz
Link to comment
Share on other sites

Eu il votez pe Geoana. Nu stiu de unde a aparut semnul asta de echivalenta intre Geoana si "comunism". :) Geoana era "copil" pe vremea cand era cu adevarat comunism. Dar aceasta asemanare este foarte buna pentru a-i prostii pe adolescenti si tineri. :) Iar diferenta, din punct de vedere al cunostintelelor in domeniul politic intre cei doi, este colosala. Este ca si cum ai compara un ambasador cu un manelist. Dar traind in Romania, nu o sa ma mire deloc cand o sa vad ca va castiga manelistul.

geoana e puppet-ul lui iliescu...need i say more?

Link to comment
Share on other sites

geoana e puppet-ul lui iliescu...need i say more?

 

Iliescu mai are un pic si moare. La fel sunt si celelalte fosile care "erau la moda" prin anii 90.

Link to comment
Share on other sites

@Fictum...asa cum ziceai si tu ...'votul nu se zice'//

 

Ambii candidati au plusurile si minusurile lor, sincer il preferam pe antonescu (crin nu ion) in turul 2, dar asta e.

Important e sa va uitati la om si nu la partid si sa VOTATI, sa nu ajunga sa decida pentru noi aurolacii aia de statea 5 ore la cozi prin gari.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Eu o sa votez cu geoana in speranta ca vanghelie va deveni ministrul invatamantului...astfel se poate scoate abecedarul din scoli si probabil ca se va interzice si gramatica.In acest fel cred ca se pot justifica si zilele libere neplatite pentru dascali :)

Uraaaaa!!!! Susțin!!!! :)

Sã vezi cât or sã se bucure forumijdii agramați. Care este...

Link to comment
Share on other sites

Eu tot consider ca Iliescu merita statuie.

Si de unde pana unde Geoana comunist???

 

Din momentul in care se tine de mana cu Ion "proprietatea privata e un moft" "multumesc minerilor pentru ce au facut" Iliescu.

Link to comment
Share on other sites

Dragilor iarasi ascultati cacaturile de la stiri si inghititi tot ce se vede pe la televizor.

 

1. Romania este intr-o situatie foarte grava din punct de vedere economic de cand PD-L cu Basescu au venit vertiginos la putere, dupa alegeri o sa fie jale grea din cauza idiotilor IMPOZIT FORFETAR , TAXE LA GRAMADA va spune ceva nu mai zic de EBA sau RIZI etc ... Bucuresteni de Videanu ? nu mai va aduceti aminte ?

 

2. Geoana nu este pupetul lui iliescu , ati uitat ca acu 1 an jumate Geoana se certa cu Iliescu la greu ? ideea e simpla vin alegerile am nevoie de voturi , la tara iliescu e vazut ca salvatorul patriei , ce fac il iau cu mine ca imagine sau nu? Normal ca da pentru ca in romania sunt o gramda de idioti care inca voteaza cu Iliescu (Din pacate)

 

3.Nici unu din candidati nu e bun dar se ia raul ce mai mic

 

4.Sa fi idiot sa crezi ca numai PSD este un partid in care au fost multi la securitate. OAMENI BUNI TOTI AU FOST DE LA BASESCU CU TOT PD-L SI PSD SI PNL TOTI!!! ce e asa de greu de inteles????

 

5.Base va deveni ceausescu 2 el vrea parlament unicameral cand in europa sa zis clar ca TOATE TARILE MEMBRE EU VOR AVEA PARLAMENT BICAMERAL

 

6.Ideea cu Johannes este f buna este sustinut din europa nu pus de cei de la PNL PSD ci de cei europeni (mergeti in sibiu si vedeti diferenta)

 

Ca sfarsit va spun ca am votat in 2004 cu Base am ales rau cel mai mic acu votez cu Geoana clar pt este rau cel mai mic momentan

 

 

M-am saturat de politica parca suntem in perioada comunismului cand era la televizor numai Ceausescu acu este PNL PSD PD-L , lafel si ziduri cu banner PNL PSD PD-L mi se pare ca inca nu am iesit din mentalitatea de comunism ....

 

Ca fapt divers Bulgaria momentan este mult peste noi din punct de vedere economic , relaxari fiscale din 2010 vor avea TVA scazut am oameni care se cara cu firmele acolo pentru ca sunt mai putine taxe asta din cauza NOILOR TAXE

 

 

Base un dictator in devenire

 

Geoana e mai moale nu e perfect dar asta e solutia mai buna.

 

PS: Va rog eu inchideti topicul si hai sa discutam de chitari si muzica pentru ca m-am saturat de asa zisa politica romaneasca ...

Edited by Mr.Fritz
Link to comment
Share on other sites

Eu consider ca Iliescu e responsabil pentru toti cei care au fost ucisi in Revolutie dupa fuga lui Ceausescu si mai apoi pentru ce s-a intamplat in Piata Universitatii.. Sincer as plati sa fiu in plutonul de executie care-i da ce merita. Si nici nu mai vorbesc de ideile si politicile lui care numai democratice nu au fost.

 

Cat despre Geoana nu pot spune decat ca stie o poezie pe de rost in rest promisiuni vagi, replici neinspirate si lipsa de pregatire reala.

 

Base e magar uneori, e hahait, dar macar e viu si jur ca a fost mai simtit in afirmatii decat Antonescu, Dinescu si ailalti care ii fac treaba murdara lui Geoana. Lasati dracu manipularea cu dictatorul pt ca daca ar fi fost asa ceva, toti vitejii astia s-ar fi ... pe ei de frica la fel de bine cum se gudura acum pe langa aia cu bani.

 

In final, daca se impute treaba incercam sa plecam si aia e. Pana atunci il vreau pe Base presedinte pt ca asa avem sanse mai mari sa evitam un model politic si social ca cel din Rusia sau din China.

 

Edit : neamtul ala e pus de forma si si-a pregatit de acum intoarcerea la primaria din Sibiu.. cum sa musti asa momeala? a vrut sa schimbe o lege ca sa poata iesi 'elegant' din rahat.

Edited by gadjo
Link to comment
Share on other sites

esti zdravan la cap?

iliescu are 80 de ani

cat crezi ca mai traieste?

se vede ca poti gandi cu capu tau si nu ca sa repeti clisee tot timpu

tu citesti o discutie inainte sa te bagi?

am mai zis o data si ma repet :) CE FEL DE INTEGRITATE ARE UN ASPIRANT LA STATUTUL DE SEF DE STAT IN MOMENTUL IN CARE SE LASA CONDUS?

Aici nu-i vorba despre cat mai traieste Iliescu, ci despre un principiu si despre caracterul lui Geoana...un sef de stat conduce, nu este condus. Plus ca acuma bou' s-o dus sa se intalneasca cu Sorin Ovidiu Vantu in plina campanie :) ) Ba, si daca esti prieten cu mafiotu ala, nu te compromiti in halu asta...jeez... :)

Daca citeai poate nu sareai asa de repede.

 

ca bine a zis fritz hai dreq sa inchidem topic-ul ca si-asa vad peste tot numa mizeria asta

 

+1

Edited by mihaitarta
Link to comment
Share on other sites

Aici nu-i vorba despre cat mai traieste Iliescu, ci despre un principiu si despre caracterul lui Geoana...un sef de stat conduce, nu este condus. Plus ca acuma bou' s-o dus sa se intalneasca cu Sorin Ovidiu Vantu in plina campanie :) ) Ba, si daca esti prieten cu mafiotu ala, nu te compromiti in halu asta...jeez... :)

Daca citeai poate nu sareai asa de repede.

inca odata se vede ca poti gandi cu propriu tau creier fara sa zici ce vezi

te-ai gandit macar odata ca e o inscenare?

tocmai ieri a fost prins nicolae popa care e prin alte tari din vreo 7 ani

e o coincidenta? cam cati neuroni sa ai sa crezi aia?

Link to comment
Share on other sites

inca odata se vede ca poti gandi cu propriu tau creier fara sa zici ce vezi

te-ai gandit macar odata ca e o inscenare?

tocmai ieri a fost prins nicolae popa care e prin alte tari din vreo 7 ani

e o coincidenta? cam cati neuroni sa ai sa crezi aia?

 

sa zi cem ca e o inscenare si sa lasam treaba asta deoparte. Cu toate astea cred ca Geoana este un om fara pic de coloana vertebrala care nu este facut din materialul corespunzator pt a fi sef de stat. Este parerea mea, am inteles-o si pe a ta si tot ceea ce ne ramane de facut este sa "agree to disagree"

Noroc :)

 

LE: nu-l sustin nici pe basescu din motive care nu are rost sa le discutam. Am spus in primul meu post ca nu ma duc sa votez, and that's final

Edited by mihaitarta
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.