www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nothing Else Matters


Guest Gady_paul
 Share

Recommended Posts

Guest Gady_paul

Nu e tabulatura mea dar vreau sa o transpun in guitar pro (sunt si eu incepator, nu dati cu paru) si nu reusesc sa-i dau de capat. Am atasat de am facut, tabulatura e aici: http://www.ultimate-guitar.com/tabs/m/meta...matters_tab.htm si nu imi iese main guitar part si chorus-ul.

 

Ma poate ajuta cineva va rog? Nu e vorba ca nu stiu cum sa fac, dar nu imi intra in masuri cum trebuie. Raman dator.

 

Multumesc mult

Nothing_else_matters.gp5

Edited by Gady_paul
Link to comment
Share on other sites

Nu e tabulatura mea dar vreau sa o transpun in guitar pro (sunt si eu incepator, nu dati cu paru) si nu reusesc sa-i dau de capat. Am atasat de am facut, tabulatura e aici: http://www.ultimate-guitar.com/tabs/m/meta...matters_tab.htm si nu imi iese main guitar part si chorus-ul.

 

Ma poate ajuta cineva va rog? Nu e vorba ca nu stiu cum sa fac, dar nu imi intra in masuri cum trebuie. Raman dator.

 

Multumesc mult

 

de ce ai vrea sa o transpui tu cand o gasesti deja pe zeci de site-uri transpusa?

Link to comment
Share on other sites

Guest Gady_paul

Din mai multe motive. In primul rand nu imi place sa invat de pe tab, iar ce e in guitar pro e teroare :)). Asta mi s-a parut simpluta si nu gasesc versiunea asta in guitar pro. Si in al doilea rand, imi bat si eu capul putin ca nu strica. Cu chorusul m-as descurca (cred) dar main guitar part-ul nu vrea sa iasa. Asta in cazul in care masurile de pe tab sunt corecte (si ma indoiesc de asta)

Link to comment
Share on other sites

Nothing_else_matters.gp5

 

Din cate stiam eu melodia era pe 4/4 (nu sunt sigur)..vezi ca ti-am mai corectat unele greseli

6/8.

 

 

EDIT: La PRIMA cautare am gasit asta: (ma rog, vezi atasul). CE nu iti poate conveni la tabul asta? Are asa: 5 chitare, bass, tobe SI voce. Nu te satisface?

Sa nu zici ca sunt deplasat uite si linkul.

http://www.ultimate-guitar.com/tabs/m/meta..._guitar_pro.htm

nothing_else_matters_ver7.gp4

Edited by Gorel
Link to comment
Share on other sites

Guest Gady_paul

Asta e cam peste tot. Ce nu imi convine? pai...nimic. Dar vroiam sa fac tabul acela in guitar pro (pentru dezvoltarea capacitatilor teoretice sa zicem asa :)) )

Link to comment
Share on other sites

Guest Gady_paul
:)) nu e vorba de asta, dar vreau sa stiu si ce cant, nu doar sa cant, si mai studiez cate-o partitura cate ceva. Si m-am inpotmolit la asta
Link to comment
Share on other sites

Guest Gady_paul

Merci observatie, dar sincer, prefer sa vad diezii peste tot decat la cheie (sunt cam neatent si am sanse sa cant fa in loc de fa#)dar il voi pune.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

hello

 

de unde pot face si eu rost de partitura pe note nu pe acorduri, pentru guitar pro, pentru melodia nebun de alb a lu emeric imre sau pentru alina manole - luna patrata

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Salut gady_paul...eo cant la chitara doar de un an juma...shi acu un an am invatat nothing else matters...shtii cum?..am luat 3-4 tabulaturi...le-am studiat bine..si le-am combinat..am facut multe chestii si dupa ureche...si acu iese boboc...pacat ca am clasica si nu pot face sollo ca lumea (cu toate ca si ala iese dar ma chinui putin)

Sfatu meu e sa vizualizezi cateva tabulaturi in guitar pro..si sa vezi ce sunete s-ar potrivi in sensu de cum auzi tu melodia...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.