www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Addictive Drums


eM.
 Share

Recommended Posts

Stiu ca mai exista un topic cu acelasi titlu dar eu nu cer un link de download ci vreau ca cei care sunt binevoitori sa posteze aici preseturile facute de ei. E un fel de "a ne uita in curtea vecinului". Sa vedem ce fac altii sau cum fac altii. Daca faceti preseturi care imita kit-ul unor bateristi cunoscuti, atunci e si mai bine! E un topic pur educational. Am mai cautat eu ceva preset-uri dar nu am gasit nimic convingator, nici macar pe site-ul celor de la XLN Audio. Niste "tips and tricks" ar fi binevenite. 

 

Eu am Addictive Drums, dar ar fi bine sa postati si cei care aveti pack-uri gen Midipack Metal (sau cum ii zice), pentru cei ce au.

 

PS: Axati-va pe premier, ca mie ala imi cam da batai de cap.  :)

Edited by rageOrSilence
Link to comment
Share on other sites

Uite un preset mai nou pe care il folosesc acum cel mai mult (inclusiv pe albumul la care lucrez). L-am potrivit special pentru mine, deci nu o sa mearga pe orice gen, si depinde si de tine cum programezi. Eu nu folosesc deloc beat-uri de-a gata, scriu totul de mana cu mare atentie la dinamica si expresie.

 

Patch-ul este defapt un preset al lui Dimitri Nablatov (cred ca am scris corect), modificat un pic.

 

Bogdanicca.rar

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Stiu ca mai exista un topic cu acelasi titlu dar eu nu cer un link de download ci vreau ca cei care sunt binevoitori sa posteze aici preseturile facute de ei. E un fel de "a ne uita in curtea vecinului". Sa vedem ce fac altii sau cum fac altii. Daca faceti preseturi care imita kit-ul unor bateristi cunoscuti, atunci e si mai bine! E un topic pur educational. Am mai cautat eu ceva preset-uri dar nu am gasit nimic convingator, nici macar pe site-ul celor de la XLN Audio. Niste "tips and tricks" ar fi binevenite. 

 

Eu am Addictive Drums, dar ar fi bine sa postati si cei care aveti pack-uri gen Midipack Metal (sau cum ii zice), pentru cei ce au.

 

PS: Axati-va pe premier, ca mie ala imi cam da batai de cap.  :)

pentru ce genuri muzicale te intereseaza? am si io niste preseturi dar depinde mult pentru ce gen iti trebe, also multe din preset-urile facute de mine sunt de asa natura incat sa functioneze corect cu restul instrumentelor din mix-urile mele, adica bas chitara ( cele mai importante ) si synth-uri

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.