www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Castiga Un Fender Stratocaster Usa Custom Built For Romania!


cearny
 Share

Recommended Posts

Deci sunt de acord cu tine! Ce-i cu toata tziganeala asta la chitara? Nu inteleg domnilor!! Deci asta e exact ca si la loterie, ai si tu aceeasi sansa ca si ceilalti, nu trebuie sa vii aici si sa te plangi ca n-ai si chestii dinastea...de exemplu la loterie...nu mergi la vanzatoare ca "tanti intelegi dumneata ca n-am bani si vreau sa castig ca n-am ce manca, traiesc pe coji si firmituri de pita uscata", daca vrei sa cereti ajutor si mila, atunci rugati-va la Dumnezeu...nu are niciun rost sa va tziganitzi aici pe forum.

 

:) +1

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca e un elixir si daca e gratis cum sa nu-mi incerc talentul de ghicitor. Nimic ce e gratis nu se refuza.

 

Io zic, SLOW MIGRATION bla bla pt ca are nume complicat si scris cu majuscule si am vorbit cu compu meu si o zis ca ala arata mai bine. :):)

 

Daca iese SLOW MIGRATION imi trimiti setu ala de elixire sa nu uiti.

 

Am impresia ca userul "crembusti" si userul "Bogdan(tl)91" sunt una si aceeasi persoana. Spun asta pentru ca imediat dupa postul meu despre cersetori am primit un mesaj cu injuraturi de la userul "crembusti" cand raspunsul meu se referea la userul "Bogdan(tl)91". Din pacate am sters mesajul pentru ca mi s-a parut complet deplasat sa pastrez un mesaj de copii mici. Acum revazand threadul am observat ca eu nu am avut nimic cu mr. "crembusti" ceea ce face ca mesajul lui sa fie cel putin ciudat.

 

Deci cum spuneau si altii e clar ca pe aici sunt multe clone si frati si rude si alte cele. Pe langa rude au pus la bataie si cersetoria. Cel mai probabil oamenii respectivi nici nu canta la un instrument dar se gandesc ca vor scoate o suma frumusica dintr-o chitara scumpa.

doamne ce penibil esti si cand m-ai facut mincionos si cu unghi de domnisoara ... ma laudai sa ce ? ca eu nu am inteles :))

Link to comment
Share on other sites

1 Chitara a iesit asa cum a iesit si datorita plajei de optiuni restranse

2 Daca Strat-ul e pt Romania, ar fi fost fain sa aiba (in afara de celelalte caracteristici votate) un custom painting (2-3 variante din care sa votam) - eventual concepute de artisti romani - ma gandesc la simboluri gen coloana infinitului a lui brancusi, sau motive populare, sau chiar si un tricolor "aruncat" pe undeva... :)

3 cu parere de rau trebuie sa spun, unele postari de aici imi readuc aminte ca traiesc in Romania - asta e din pacate mentaliatea romanului, si tot cu parere de rau pot sa spun ca ne meritam soarta :) (a se vedea de ex si rezultatul alegerilor)-dupa cum s-a votat, va garantez eu ca nu o sa ne fie mai bine... (scuze pt offtopic)

Link to comment
Share on other sites

1 Chitara a iesit asa cum a iesit si datorita plajei de optiuni restranse

2 Daca Strat-ul e pt Romania, ar fi fost fain sa aiba (in afara de celelalte caracteristici votate) un custom painting (2-3 variante din care sa votam) - eventual concepute de artisti romani - ma gandesc la simboluri gen coloana infinitului a lui brancusi, sau motive populare, sau chiar si un tricolor "aruncat" pe undeva... :)

3 cu parere de rau trebuie sa spun, unele postari de aici imi readuc aminte ca traiesc in Romania - asta e din pacate mentaliatea romanului, si tot cu parere de rau pot sa spun ca ne meritam soarta :) (a se vedea de ex si rezultatul alegerilor)-dupa cum s-a votat, va garantez eu ca nu o sa ne fie mai bine... (scuze pt offtopic)

:)

Link to comment
Share on other sites

Doamne ce de vorbarie ca sa nimic! Mai arunc si eu cu privirea din cand in cand ca vad ca se tot aduna pagini dupa pagini. Credeam si eu ca omul ca se intampla ceva important de e atata agitatie dar vad ca m-am inselat. Unu isi rade barba, altii fac adunari cu 1 si altii se iau la intrecere sa vada cine posteaza ultimul numerele de la loto (Lotto 6/49: 18 25 35 43 46 47 bonus 4

Ontario 49: 1 3 4 8 23 31 bonus 16, am castigat?! :)) ). Bineinteles ca imi dau seama ca si comentariul meu e la fel de inutil si imbecil ca si celelalte 100 precedente dar am zis sa fiu si eu in pas cu lumea, sa incerc sa ma integrez. :)

 

Acum serios, anuntati si voi un castigator sa avem si noi pe cine sa felicitam/injuram ca a trecut si 15, s-au ales si numerele la loto (app, a castigat cineva acolo sau se afla tot la anu?), mai e putin si se alege si presedintele tarii si castigatorul chitarii tot nu s-a aflat.

Link to comment
Share on other sites

@red: nu merge peste 255 de inscrieri.

Practic dupa ce apar numerele de la loterie o sa stim castigatorul.

 

Au aparut numerele de la loto. Cand stim cine-i castigatorul? :)

Link to comment
Share on other sites

Mie asta mi-a ieºit, sper sã fi fãcut corect.

http://www.gerv.net/hacking/vrs/

 

Results

Key String: 18.25.35.43.46.47./1.3.4.8.23.31./

 

990 Later Edit:

Se pare cã am greºit bazându-mã pe datele afiºate în posturile anterioare. Mii de scuze dacã am agitat apele. Am verificat dacã numerele de la loto postate anterior sunt corecte... Numerele afiºate la loteria britanicã ºi cea din Ontario sunt:

 

9, 24, 30, 32, 36, 40

 

ºi

 

18, 25, 35, 43, 46, 47

 

Conform datelor corecte, dupã algoritmul de calcul din linkul de mai sus rezultatul ar fi:

Key String: 9.24.30.32.36.40./18.25.35.43.46.47.

 

1353

 

Acum sper sã fie corect, puteți verifica ºi voi.

Oricum, aºteptãm versiunea oficialã, postãrile sunt doar supoziții.

Edited by Seru
Link to comment
Share on other sites

Ai face mai bine sa te potolesti, deja ai gresit de doua ori. Ordinea era, ca sa il citez pe Cearny, loteria britanica, 6/49 si Ontario 49. Ambele tale variante includ numai doua din astea. In plus, algoritmul implementat de Cearny & Cosu poate diferi usor de cel pe care il folosesti tu, fara sa fie mai putin aleatoriu.

Ai dreptate, am vãzut aici... Mulțumesc pentru sfat, m-am potolit. :)

Mii de scuze.

Edited by Seru
Link to comment
Share on other sites

1 Chitara a iesit asa cum a iesit si datorita plajei de optiuni restranse

2 Daca Strat-ul e pt Romania, ar fi fost fain sa aiba (in afara de celelalte caracteristici votate) un custom painting (2-3 variante din care sa votam) - eventual concepute de artisti romani - ma gandesc la simboluri gen coloana infinitului a lui brancusi, sau motive populare, sau chiar si un tricolor "aruncat" pe undeva... :)

3 cu parere de rau trebuie sa spun, unele postari de aici imi readuc aminte ca traiesc in Romania - asta e din pacate mentaliatea romanului, si tot cu parere de rau pot sa spun ca ne meritam soarta :) (a se vedea de ex si rezultatul alegerilor)-dupa cum s-a votat, va garantez eu ca nu o sa ne fie mai bine... (scuze pt offtopic)

 

Bine spus, unul dintre singurele posturi ontopic! N-ar fi stricat o personalizare, ei de fapt isi fac reclama si testeaza piata. :) Cred ca atitudinea lor este: "Stim ca sunteti acolo, dar deocamdata nu prezentati un asa mare interes pentru noi. Va testam totusi, ca nu se stie pe viitor!". Zic si eu, nu dau cu parul.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.