www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Castiga Un Fender Stratocaster Usa Custom Built For Romania!


cearny
 Share

Recommended Posts

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guys... de aflat tot o sa se afle... de ce vreti sa aflati mai repede ca nu ati luat-o voi .. ci altul ? de ce sa va demoralizati ? cand v-ati atatea planuri ... cum sa vina ... unde sa vina :) ). Cu cat mai tarziu cu atat mai bine... :)

 

 

stiu...si nu ma grabesc sa aflu...sansele sunt 1 la cateva mii :),insa s-a inteles gresit si am vrut sa lamuresc despre ce e vorba...

Link to comment
Share on other sites

Da frate nu era necesar sa ma iau de om dar deja a postat de o suta de ori aici tot nerabdator sa castige chitara ca si cum daca ar posta mai mult i-ar creste sansele de castig.

 

Cand va afla ca a trecut pe langa el va fi foarte dezamagit. Daca ia asa toate lucrurile va deveni un depresiv amarat care isi ineaca durerea in alcool.

 

Imi dau seama ca m-am obisnuit din cauza prietenilro cu un ton foarte dur. Asa e colectivul meu dar eu doar voiam sa il ajut. Ideea e ca ia lucrurile prea in serios si prea radical.

 

Imi cer scuze pentru ton dar nu stiu sa folosesc altul chiar incerc intens sa fiu mai moale.

 

Prieteneste iti spun ca e bine sa ai tonul calm... ca altfel o sa fii etichetat si nu vrei asta:)

 

Poate omul isi doreste chitara cum ne-o dorim cu totii, insa nu are nici un rost sa ne aruncam cu pareri unii in altii:)

 

Eu personal iti doresc o zi cat mai frumoasa si linistita, departe de toate problemele de zi cu zi(pe care iar, cu totii le avem).

 

numai bine...Dani

Link to comment
Share on other sites

Ce mai vreti sa fac ca sa intelegeti ca am un umor mai "suparat"?

 

Daca ati inteles va multumesc in suflet.

 

 

Sper ca si tu sa intelegi ca nu sunt disperat ci doar am vrut sa ii raspund colegului,si am apasat pe s in loc de c....

 

Pace :)

Link to comment
Share on other sites

Omule sunt calm. Chir nu am nimic cu nimeni. Modul dur de exprimare il am de la anturaj.

 

DECI...

 

1) Imi cer iertare daca am jignit pe cineva.

 

2) sa fie clara ideea ca si DACA castigi chitara nu te bucuri f tare pt ca iti vine peste juma de an adica vara lui 2010. Priceput?

 

si DECI ASADAR de ce atata graba sa afli cine? si cui? si unde?

 

Asta era toata ideea.

 

Mama cate probleme pot avea din cauza unei nenorocite de exprimari.

 

Acuma toti cred ca am fost nervos si ca am atacat si ca a fost flame si dracu mai stie ce. Chiar nu a fost nici o intentie de genu asta. Unele fraze din primul post se voiau umoriste si nu erau la adresa useului la care am dat reply. Uite spre exemplu aia cu "vrei sa stii daca va avea buna de medicamente" am crezut ca va fi amuzanta. Voi ati luat-o ca pe o insulta.

 

Singura gafa este acolo unde il fac pe bietul baiat "disperat" si daca aia v-a durut imi cer iertare.

 

E OK?

 

Ce sa mai fac ca sa intelegeti ca nu am fost suparat ca nu am avut intentia sa insult ca nu am atacat. Ce mai vreti sa fac ca sa intelegeti ca am un umor mai "suparat"?

 

Daca ati inteles va multumesc in suflet.

 

te-am inteles gata:)

 

insa faza cu anturajul nu te avantajeaza deloc:)

 

Chiar daca premiul va ajunge la om in jumate de an...tot e nerabdator sa afle la cine:)eu spre ex chiar sunt curios cine castiga(asta fiindca, cunosc o parte din forumisti...si m-ash bucura f mult pt oricare din ei).

 

asta nu inseamna ca-s nush cum:)

 

Ma bucur ca ai un umor aparte...

 

toate cele bune:)

Link to comment
Share on other sites

Nici nu stii ce bine imi pare ca in sfarsit ai inteles ca nu am nimic cu nimeni. Era sa caut un vrajitor sa-ti faca vraji sa pricepi ca nu am nimic cu nimeni.

 

De acuma voi scrie la sfarsit de fiecare data cand glumesc ca oamenii din Bucuresti nu au umor deloc si se iau in serios din orice. MA si enerveaza bucurestenii astia. :) Glumeam.

 

Cred ca asa va trebui sa fac la fiecare fraza in care o sa pun ceva din umorul meu ultra-acid. La sfarsit o sa scriu "glumeam".

 

Am patit si mai rau alta data. Acum a fost destul de bine.

 

 

noroc ca nu's bucurestean :)

Link to comment
Share on other sites

Faptul ca se intampla des sa ai probleme cu acest umor ar trebui sa-ti puna un semn de intrebare:)Traim in societatea in care majoritatea da nota si trebuie sa ne modelam dupa ceilalti:)Dar daca tie iti place asha nu am ce comenta:)

 

DarkForestOfEvil hai sa promitem ca a fost ultimul offtopic pe pagina asta ca ne ia Cosu la fulgere acum:))

 

o zi buna

Link to comment
Share on other sites

Guest Big Tree

Si totusi cat valoreaza chitara asta ? Acum serios...chiar asa de mult incat sa intoarce-ti topicul asta pe dos?:) ( nu serios cat valoreaza asa un calcul la ochi?)

Link to comment
Share on other sites

Sincer ar fi mai fain sa castigam un viitor frumos in care sa ne permitem ORICE chitara ne dorim la fel ca un pahar cu apa.

 

 

ce bine ar fi...dar acest concurs nu il poate initia decat al de sus... :)

 

Si totusi cat valoreaza chitara asta ? Acum serios...chiar asa de mult incat sa intoarce-ti topicul asta pe dos? :) ( nu serios cat valoreaza asa un calcul la ochi?)

 

~700-750 de euro.

 

ca idee:

 

http://guitarshop.ro/produs.php?pid=10

Edited by radu_guitar96
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg ce va agitati atat... oricum castigatorul se stia dinainte sa stiti voi ca exista concursul :)

 

Traim in romania, totusi.

 

am totusi o ciudata presimtire ca si tu te-ai inscris (desi stii tu ca acel castigator se stie de mult)? poate gresesc....si ...inca ..coruptia romana nu cred ca a ajuns aici la muzicieni....sau cel putin sper....

Link to comment
Share on other sites

Si totusi cat valoreaza chitara asta ? Acum serios...chiar asa de mult incat sa intoarce-ti topicul asta pe dos?:) ( nu serios cat valoreaza asa un calcul la ochi?)

 

Chitarele Custom Shop incep de la 3000 USD in sus (pret MSRP, de lista).

Asta despre care discutam se incadreaza la Custom Shop Limited Dealer Select (http://www.fender.com/customshop/instruments/search.php?section=guitars&cat=stratocaster&subcat=customshopltddealerselect).

Catalogul curent de preturi este la http://www.fender.com/resources/pricelists...pWinter2009.pdf.

Edited by Purple
Link to comment
Share on other sites

nu vreau sa par ca ma bag in seama,dar ma intai pe regulament scria ca poti castiga o chitara custom made dupa specificatiile tale,apoi sa zis ca de fapt majoritatea castiga,din 20 de chitare se castiga doar una,nu mai inteleg nimic,apoi ca intra si completeaza chestionarul,ba nu stai ca trebuie sa votezi ca e tombola ca e concurs nimeni nu mai stie,se poate vota pana pe 15 dar data anuntari catstigatorului nu o stie nimeni nici dupa ce reguli se alege castigatorul.nush ce sa zic dar mi mie mi se pare sincer ca aiurea,sunt cam sceptic din fire si nu vreau  sa demoralizez pe cei care deja si au facut planuri si isi imagineaza cum o sa primeasca chitara.dar eu crek era mai bine sa zica de la inceput exact cate chitari se castiga cum se castiga cand si mai ales daca o sa fie  cum vrei tu sau cum vrea majoritatea ca pana la urma la ce te a pus sa mai alegi cum o sa fie chitara iti faci sperante si apoi iti zice ca stii sry dar majoritatea a ales asta si e poate total opusul la ceea ce ti ai dorit tu.oricum,sper ca cel care va castiga chitara sa fie sanatos si sa se bucure de ea.

 

Toata stima.

Link to comment
Share on other sites

@the outsider - Daca mi se permite, problema o vad asa - e ok ca se castiga ceva , fie si o chitara, daca era doar vot (si toate cele20 de buc erau doar pt comercializare - adik pe cashcaval) era mai bine? Ce mai conteaza amanuntele gen - cel care o va castiga (moka- unul din cuvintele care "te unge pe suflet" din limbajul romanilor) va castiga o chitara conform specificatiilor lui sau nu , etc... iar e ff ok faptul ca se produce o chitara de genul asta - asta denota ca cei de la Fender au auzit de Romania, suntem si noi pe harta, pana mai nu demult... nu stiu daca era foarte clara treaba asta in mintea multor oameni din tarile mai ... "avansate". Iti dai seama ca asta e cel mai ok mod de a face chestia asta - sa faci un sondaj. Optiunile noastre insumate si facuta o medie genereaza "vointa majoritatii", care trebuie respectata de orice firma care vrea sa produca si mai ales sa vanda o astfel de chitara.Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Avem o pagina cu rezultatele votarii.

 

Pie chart-urile au fost "codate" de catre Cosu - mersi mult!

 

Si un mesaj de la ProGuitar:

 

Multumim tuturor chitaristilor care au raspuns, in numar mare - peste 1600!!! - invitatiei noastre de a contribui la stabilirea specificatiei primei chitare Fender care se va fabrica, in serie limitata, pentru instrumentistii romani.

 

Majoritatea votantilor a optat pentru urmatoarea specificatie:

- Fender Stratocaster HSS, culoarea Black, fretboard Rosewood, 9.5? Radius (241 mm), doze: 1 Atomic? Humbucking Pickup (Bridge) +2 Hot Single-Coil Strat? Pickups with Alnico 3 Magnets (Neck/Middle), pickguard 3 ply-white, hardware chrome.

 

Este fara nicio indoiala o chitara excelenta, dar ea exista deja in productia de serie a Fender si in oferta ProGuitar-GuitarShop, si anume modelul Fender Highway One Stratocaster HSS RW Black, specificatie: http://www.fender.com/products//view_specs...er%26reg%3B+HSS

 

0111760306.jpg

 

Avem sansa sa comandam o chitara personalizata si unica pentru Romania. Credem ca nu trebuie sa ratam aceasta oportunitate. Poate ar trebui sa mai reflectam o data la customizarea chitarei si sa o facem mai speciala si mai valoroasa. Valoarea acestei chitare va fi data nu numai de catre calitatea ei intrinseca ci, mai ales, de caracterul exclusiv de serie scurta si unicitate, trecand in zona articolelor de colectie. Ganditi-va, vor fi NUMAI 20 de astfel de chitare in toata lumea! Ce-ati zice sa "tunam" optiunea selectata, propunerea noastra fiind urmatoarea:

- Fender Stratocaster HSS MN Black, fretboard Maple, cu pickguard 3-Ply White si doze 2 Vintage Noiseless? Strat Pickups + 1 Fender? Diamondback? Humbucking Pickup (Bridge)

 

Rugam opinia voastra!

 

In privinta premiului, castigatorul poate opta intre a primi o chitara Fender Highway One HSS Black RW, rezultata in urma poll-ului sau a primi una din cele 20 de chitare serie limitata personalizata pentru Romania. Este la optiunea castigatorului.

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui sa fie diferenta mai mari intre aceasta si highway 1, nu doar dozele. O culoare mai vie/speciala gen surf green sau oricum nu negru/sunburst (albastra, galbena, rosie, etc). Nici un floyd nu ar fi rau in cazul in care vine configurata HSS :)

 

Mi se pare incredibil ca asa multi au votat chitara neagra, cu doze stock si pickguard tot stock (3 ply). Si aici mergea macar un mint green...

Edited by ebh
Link to comment
Share on other sites

Ganditi-va, vor fi NUMAI 20 de astfel de chitare in toata lumea! Ce-ati zice sa "tunam" optiunea selectata, propunerea noastra fiind urmatoarea:

- Fender Stratocaster HSS MN Black, fretboard Maple, cu pickguard 3-Ply White si doze 2 Vintage Noiseless? Strat Pickups + 1 Fender? Diamondback? Humbucking Pickup (Bridge)

 

Rugam opinia voastra!

 

:) Sunt de acord! :)

Link to comment
Share on other sites

Ganditi-va, vor fi NUMAI 20 de astfel de chitare in toata lumea! Ce-ati zice sa "tunam" optiunea selectata, propunerea noastra fiind urmatoarea:

- Fender Stratocaster HSS MN Black, fretboard Maple, cu pickguard 3-Ply White si doze 2 Vintage Noiseless? Strat Pickups + 1 Fender? Diamondback? Humbucking Pickup (Bridge)

 

Rugam opinia voastra!

 

DA :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.