www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Placa De Sunet!


Guest Juninio
 Share

Recommended Posts

Guest Juninio

Buna seara!

 

Am citit putin pe net k. placile audio on-board nu is prea valabile pt. inregistrari (mini home studio) si as vrea sa imi achizitionez o placa audio SH pt. max 100 Ron. Nu vreau ceva profesional, ceva mediu ca sunetu inregistrat sa fie de calitate kt mai buna. Mentionez k as vrea sa conectez la placa o chitara, microfon, eventual si orga:D cand e nevoie doar, sau sa schimb microfonu cu orga :)

 

Ce imi puteti recomanda?

 

Astept raspunsuri.Va multumesc :)

Link to comment
Share on other sites

Buna seara!

 

Am citit putin pe net k. placile audio on-board nu is prea valabile pt. inregistrari (mini home studio) si as vrea sa imi achizitionez o placa audio SH pt. max 100 Ron. Nu vreau ceva profesional, ceva mediu ca sunetu inregistrat sa fie de calitate kt mai buna. Mentionez k as vrea sa conectez la placa o chitara, microfon, eventual si orga:D cand e nevoie doar, sau sa schimb microfonu cu orga :)

 

Ce imi puteti recomanda?

 

Astept raspunsuri.Va multumesc :)

 

Citeste pe forum s-a tot discutat.In toate felurile.Gasesti raspunsuri .

Link to comment
Share on other sites

Pentru chitara eu mi-am luat un Soundblaster Audigy SE si e ok, mai ales ca pretentiile mele nu sunt inca foarte mari (acum doi ani am cumparat-o cu ~65 RON, prima mana.. acum este ~95 RON !?!)

[detalii tehnice aici]

 

Sunt si eu curios sa vad ce recomandari mai apar ("max. 100 RON" ar putea fi o provocare).

Link to comment
Share on other sites

@Juninio

Pentru ce vrei tu cred ca bugetul se duce la 1000 ron, sa introduci mai multe instrumente inseamna inputuri separate, posibilitate de mixare hardware/software, ceva din seria M-Audio Audiophile ar fi cea mai ieftina solutie, dar la 100 ron, doar sa ai o bafta chioara sa gasesti asa ceva in banii astia. Rog pe cei care cunosc alternative la M-Audio sa-l ajute pe Juninio cu un sfat.

Link to comment
Share on other sites

Guest Juninio

pai eu nu as vrea ca sa inregistrez sa zicem cu doua instrumente deodata! miar fi destul doar o placa care sa inregistreze corect sunetul si clar pt un sigur instrument. k at rezolv eu treaba:D pot scoate un instrument si sa pun altu in locul lui:D vreau doar inregistrati nu concert live;))

Link to comment
Share on other sites

pai eu nu as vrea ca sa inregistrez sa zicem cu doua instrumente deodata! miar fi destul doar o placa care sa inregistreze corect sunetul si clar pt un sigur instrument. k at rezolv eu treaba:D pot scoate un instrument si sa pun altu in locul lui:D vreau doar inregistrati nu concert live;))

 

 

Cred ca din ce ai spus orice placa isi face treaba, poti sa conectezi ce vrei...

Daca vrei o calitate putzin, repet putzin mai buna poti merge spre audigy

 

 

 

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.