www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amazing Girl Guitarists


Ghiur Alexandru
 Share

Recommended Posts

De ce ar trebui sa avem una? Orice parere ar duce la discutii in contradictoriu, in timp

ce problema e mult mai simpla: unii cinta, altii nu, unii cinta bine, altii prost, unii ajung

celebri, altii nu. Unii vor spune "mama, ce buna e", in timp ce altii vor zice "ei frectie,

stai s-o vezi pe cealalta".

 

Romania, tara metrologiei...

 

da' daca mai gasesti, mai posteaza, ca ne uitam.

let me put it this way: din totalul de femei chitariste (putine, dealtfel), cate sunt foarte bune si din alea bune cate sunt si dragute?

asa ca ne uitam, dar nu prea comentam, ca-i mai sanatos si mai putin cronofag.

zic.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ce parere aveti?

 

 

mda prima e buna chitarista si a doua e doar buna :)) ( pacat ca a doua a facut clipul doar ca sa primeasca comentarii de genul de buna esti , take you top off) in loc sa il faca pt comentarii de gen " canti bine la chitara" ... dar na daia are 4 mil views :D)

 

Cred c-a mai circulat pe forum:

Faina :)

Mai putin solista vocala poate...

 

 

mie mi-a placut si vocala care clar nu duce lipsa de glanda . cel mai mult mi-a placut interpretarea piesei si ritmul un pic mai alert. sigur este o varianta pe care am sa o iau in considerare cand voi canta iar hey joe :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Virgil-lg

Michael Jackson a luat cu el in turneul ce trebuia sa-l faca de nu murea si tipa a ajuns acum destul de celebra. Pana si Steve Vai a cerut sa cante o piesa cu ea. Am vazut-o si da, e buna, si la corp dar si la cantat. Kudos! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat

Au mai fost multe topicuri de genul pe aici. Pana la urma tot se va ajunge la un scandal ca unu' zice ca-i place aia, altu' zice ca aia nu poa' sa cante ca e fata si din astea. Fel si fel de oameni. N-am nicio parere despre fetele chitariste. Oricine [fara dizabilitati si alte chestii de genul] poate canta la chitara daca se tine de treaba. Asa ca fetele chitariste nu sunt un 'wow' [într-adevar sunt mai rare pentru ca majoritatea au alte preocupari si na.] . Eu astept sa vad caini cantand la chitara si atunci ma voi simti like 'wow' . :)

 

 

Majoritatea nici nu asculta melodia, boobs ftw, nu?

 

Si apropo,

are chitara dezacordata dar cine sa observe? :)
Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat
Nu mi se pare. :)

Când începe la 00:20 suna foarte ciudat. Nu conteazã.

 

 

 

pai nu e vorba de cantat e vorba de chitara si sani ...nu?...am zis NU???

 

Ești pe dinafarã.

Edited by EvilCat
Link to comment
Share on other sites

Au mai fost multe topicuri de genul pe aici. Pana la urma tot se va ajunge la un scandal ca unu' zice ca-i place aia, altu' zice ca aia nu poa' sa cante ca e fata si din astea. Fel si fel de oameni. N-am nicio parere despre fetele chitariste. Oricine [fara dizabilitati si alte chestii de genul] poate canta la chitara daca se tine de treaba. Asa ca fetele chitariste nu sunt un 'wow' [într-adevar sunt mai rare pentru ca majoritatea au alte preocupari si na.] . Eu astept sa vad caini cantand la chitara si atunci ma voi simti like 'wow' . :)

 

 

Majoritatea nici nu asculta melodia, boobs ftw, nu?

 

Si apropo,

are chitara dezacordata dar cine sa observe? :)

 

Drop tuning :)

 

fetele astea...invidia , deh...

Edited by Demos
Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat
Drop tuning :)

 

fetele astea...invidia , deh...

 

 

Nu caut ceartã asa ca am sa te ignor. Rãmâneți on topic, am vrut doar sa clarific o chestie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dave the Barbarian

E clar ca te-ai simtit ofensata intr-un fel, ca doar nu raspundeai din proprie initiativa de mai multe ori in cazul asta. Nu poti intelege perceptia unei minti total diferite de a ta vis-a-vis de anumite lucruri. Diametral opuse chiar. "Amazing girl guitarists"... poate fi interpretata in multe feluri si mi-i lene sa-ti explic care-i faza. Poate incerci sa intelegi. Era vorba despre cum arata ca imagine mai mult sau mai putin artistica o fata cu o chitara. Fata ne-urata si folosind chitara.

Parerea mea.

Edited by Dave the Barbarian
Link to comment
Share on other sites

@Schwarze Wolf: Esti... esti... FATA? :) Eu doar acum am observat. :)

 

@Dave The Barbarian: Nu sunt in totalitate de acord cu tine, eu prin "Amazing Girl Guitarists" inteleg fete ne-urate care chiar stiu sa foloseasca bine chitara.

 

OnTopic: Desi pana acum cu adevarat uimitoare ca si chitarista mi se pare doar Lori Linstruth.

 

Loooorrriiii..... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Dave the Barbarian

Da, asta ar intelege un om normal, dar citeste si tu in ce s-a deviat. Cine pune primul un "amazing boy guitarist"?

Mie nu mi se pare niciuna pusa de voi aici amazing.

Uitati ce consider eu amazing din punctul normal de vedere: http://www.youtube.com/user/17586063

Asta in caz ca este chiar fata. Sunt in dilema la fel ca cei care pun commenturi ca vor sa se insoare cu respectivul/respectiva. Desi dupa miscarea mainii pare fata. Nu, nu ma refer la aspect fizic aici. Desi SG-ul ala arata foarte tare si suna si placut. (vedeti "uploads")

Link to comment
Share on other sites

@Schwarze Wolf: Esti... esti... FATA? :) Eu doar acum am observat. :)

 

@Dave The Barbarian: Nu sunt in totalitate de acord cu tine, eu prin "Amazing Girl Guitarists" inteleg fete ne-urate care chiar stiu sa foloseasca bine chitara.

 

OnTopic: Desi pana acum cu adevarat uimitoare ca si chitarista mi se pare doar Lori Linstruth.

 

Loooorrriiii..... :)

 

Lori kicks ass! Ai ascultat albumul de la guilt machine?

Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat
ceva dezacordat pe aici ? sau poate e urechea ta....

 

N-am zis ca la toate e dezacordat, ai interpretat greșit.

Astea îmi plac și mie. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.