www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Homerecording


realog
 Share

Recommended Posts

Salutare,

 

Ma adresez in special celor care canta la un intrument de cativa ani buni, cu pregatire muzicala, sa ma lamureasca in urmatoarea problema: poti castiga bani in Romania investind intr-un ministudio si producand muzica de calitate de orice gen? sau investesti cat poti si ramai doar cu pasiunea si cu sculele?

 

Eu am urmat cursuri de pian cu profesor un an de zile in scoala generala iar apoi am exersat si m-am perfectionat in decurs de aprox 15 ani fara a investi in vreo clapa deosebita si fara a incepe vreo cariera in domeniul muzical.

 

Acum sunt foarte hotarat sa investesc intr-un workstation modern si sa fac muzica adevarata insa nu stiu daca se poate depasi aceasta etapa doar de "muzica de camera".

 

Astept sfaturi/opinii.

Link to comment
Share on other sites

DA

 

Cateva chestii:

Un workstation modern nu te ajuta cu nimic si sunt bani investiti aiurea, mai degraba castigi folosind software + monitoare audio + tratament acustic + preamp si microfoane.

Se castiga daca esti talentat, daca auzi ce trebuie la mixing si daca ai pe cine se inregistrezi.

 

Doar facand muzica, slabe sanse.

Edited by Susceptor
Link to comment
Share on other sites

DA

 

Cateva chestii:

Un workstation modern nu te ajuta cu nimic si sunt bani investiti aiurea, mai degraba castigi folosind software + monitoare audio + tratament acustic + preamp si microfoane.

Se castiga daca esti talentat, daca auzi ce trebuie la mixing si daca ai pe cine se inregistrezi.

 

Doar facand muzica, slabe sanse.

+1

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.