www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Profesor Canto Timisoara?


Guest Alexandrina
 Share

Recommended Posts

Guest Alexandrina

Salut! Stie cineva vreun profesor de canto in Timisoara si cam cat ar costa? In afara de Scoala Populara de Arte, acolo se fac cateva minute de vocalize pe saptamana, pentru ca sunt multi elevi la un singur profesor... :) Please help!

Link to comment
Share on other sites

Guest Corina
Salut! Stie cineva vreun profesor de canto in Timisoara si cam cat ar costa? In afara de Scoala Populara de Arte, acolo se fac cateva minute de vocalize pe saptamana, pentru ca sunt multi elevi la un singur profesor... :D Please help!

 

Sa inteleg ca la Scoala Populara de Arte nu se prea merita sa mergi? Esti tu inscrisa? Eu vroiam sa ma inscriu dar, mai degraba as opta si eu pentru un profesor particular insa nu cunosc nici unul :) . Cred ca o sa trec pe la SPA sa ma interesez...trebuie sa fie acolo un profesor care sa fie dispus sa practice cursuri in particular, nu? Cel putin asa am fost sfatuitata de impresarul artistic al CCAJT :) App, din cate am inteles si la SPA exista cursuri cu predare individuala, nu doar colectiva sau gresesc eu? Trebuie sa se faca ceva treaba si pe acolo :) , mai ales ca te ajunge mai ieftin, cred, decat cu un prof particular (mai ales daca sunt cursuri cu predare individuala care intr-adevar sunt ceva mai scumpe decat cele colective, dar mai ieftine decat cele particulare)

Edited by Corina
Link to comment
Share on other sites

Guest Alexandrina

Am fost inscrisa acolo. Nu stiu daca profesoara ofera si ore in particular. Problema este ca e o singura profesoara care face si canto si pentru muzica clasica si pentru muzica usoara si o singura corepetitoare. Te cheama odata pe saptamana sa faci cu profa, si daca e o zi mai plina nu repeti mai mult de jumatate de ora, iar la corepetitii e si mai urat ca se fac doar joia si e foarte inghesuiala. Ai venit, iti astepti randul, ai cantat de vreo doua ori piesa, ai lasat pe urmatorul... Nu stiu ce sa spun, nu ca n-ar fi placut sa petreci timpul acolo dar mi se pare prea putin timp alocat efectiv cantatului... :) Eu nu zic sa nu te duci, iesi intr-adevar mai ieftin(cam in jur de 200 euro pe an), plus ca se face si teorie si chiar sunt niste fete acolo care fac de mai mult timp si canta extraordinar.

 

Mersi punkbass... Pot sa te contactez? :)

 

Scuze ca raspund cam greu, nu am net acasa :):D

Link to comment
Share on other sites

Guest Corina
Am fost inscrisa acolo. Nu stiu daca profesoara ofera si ore in particular. Problema este ca e o singura profesoara care face si canto si pentru muzica clasica si pentru muzica usoara si o singura corepetitoare. Te cheama odata pe saptamana sa faci cu profa, si daca e o zi mai plina nu repeti mai mult de jumatate de ora, iar la corepetitii e si mai urat ca se fac doar joia si e foarte inghesuiala. Ai venit, iti astepti randul, ai cantat de vreo doua ori piesa, ai lasat pe urmatorul... Nu stiu ce sa spun, nu ca n-ar fi placut sa petreci timpul acolo dar mi se pare prea putin timp alocat efectiv cantatului... :) Eu nu zic sa nu te duci, iesi intr-adevar mai ieftin(cam in jur de 200 euro pe an), plus ca se face si teorie si chiar sunt niste fete acolo care fac de mai mult timp si canta extraordinar.

 

Multumesc frumos pentru info :)

Edited by Corina
Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.