www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Roman In World Blues Chart


joerusi
 Share

Recommended Posts

mi se pare cam urat ce faci. no offense!

 

Sa ne intelegem foarte clar: daca nu iti place muzica...nu-i nicio problema. Daca te referi la mesaj...nu ma prind. Nu imi folosesc la nimic clickurile romanesti, eu sunt pe topul norvegian...Am publicat ca o stire si am multumit pt ca mi s-a raspuns frumos. No offense.

Link to comment
Share on other sites

Sa ne intelegem foarte clar: daca nu iti place muzica...nu-i nicio problema. Daca te referi la mesaj...nu ma prind. Nu imi folosesc la nimic clickurile romanesti, eu sunt pe topul norvegian...Am publicat ca o stire si am multumit pt ca mi s-a raspuns frumos. No offense.

Congratulations.

 

Problem on hand : cate topicuri identice simti nevoia sa deschizi ?

Link to comment
Share on other sites

Congratulations.

 

Problem on hand : cate topicuri identice simti nevoia sa deschizi ?

Intentionez sa deschid atitea cit imi permit administratorii...Esti multumit de raspuns?

Urcasem 2 locuri in topul norvegian si vreo 500 in cel mondial. M-a luat valul. Ar trebui sa-mi cer scuze? Of of...asta era problema, nu faptul ca cineva chiar face ceva... Whatever man, o sa postez numai daca ajunge nr 1,eventual in Libertatea sau la OTV, daca aici, pe forum de chitaristi.. te deranjeaza:) Relax man, n-o faceam sa-ti stric buna dispozitie...

Link to comment
Share on other sites

Dont worry about me, nu mi-ai stricat nimic :)

 

Dar si tu ar trebui sa te relaxezi putin. Apology accepted, banuiam ca nu a fost cu rea intentie. Totusi este de bun simt sa nu deschizi multe topicuri virtual identice pe un forum, nu?

 

Good luck mai departe, si chiar te rog, daca ajungi in top10 sau mai sus, sa postezi [tot aici]

Link to comment
Share on other sites

Dont worry about me, nu mi-ai stricat nimic :)

 

Dar si tu ar trebui sa te relaxezi putin. Apology accepted, banuiam ca nu a fost cu rea intentie. Totusi este de bun simt sa nu deschizi multe topicuri virtual identice pe un forum, nu?

 

Good luck mai departe, si chiar te rog, daca ajungi in top10 sau mai sus, sa postezi [tot aici]

 

Ok . Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Mi-am "recover" parola ca de mult n-o mai stiam pe Reverb Nation .sa vad pagina si sa scriu ceva in "blog" dar este oprit..

 

In aceiasi lista am dat de prietenul meu american RickDion cu Raylan Guyer la voce sunt pe locul #11 cu piesa "When i close my eyes " , din pacate acea piesa a fost facuta inainte de a colabora cu Rick Dion .Sunt curios daca a doua piesa cu Raylan in care am facut chitarele intra in fata ?

 

Cine are piese sa posteze si pe "reverbnation.com" !

 

Nu stiu daca colegul nostru @cyfer are ceva postat dar Sugar Blue are si este in lista mea de favorit artist .

 

Asa ca chitaristi postati-va muzica ca sa va descopere lumea.

Link to comment
Share on other sites

Felicitari! :) De curiozitate, ce instrumente si ce setup (efecte, ampuri) folosesti?

 

Salut

E o lista lunga, o parte din efecte le gasesti aici http://joerusi.com/ (siteul e in reconstructie, dar cred ca partea cu gear functioneaza).

Daca te intereseaza unul din tonurile anume de la cele trei cintece, intreba concret si raspund cu mare placere.

 

Mi-am "recover" parola ca de mult n-o mai stiam pe Reverb Nation .sa vad pagina si sa scriu ceva in "blog" dar este oprit..

 

In aceiasi lista am dat de prietenul meu american RickDion cu Raylan Guyer la voce sunt pe locul #11 cu piesa "When i close my eyes " , din pacate acea piesa a fost facuta inainte de a colabora cu Rick Dion .Sunt curios daca a doua piesa cu Raylan in care am facut chitarele intra in fata ?

 

Cine are piese sa posteze si pe "reverbnation.com" !

 

Nu stiu daca colegul nostru @cyfer are ceva postat dar Sugar Blue are si este in lista mea de favorit artist .

 

Asa ca chitaristi postati-va muzica ca sa va descopere lumea.

 

 

Multumesc pt sustinere. I feel humbled si iti urez succes si tie in tot ce faci! In plus, subscriu la ideea ca cine are de spus ceva, sa puna pe net, sa lanseze sa colaboreze. It's a new world out there.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca colegul nostru @cyfer are ceva postat dar Sugar Blue are si este in lista mea de favorit artist .

Da, am și eu site pe reverbnation.

Sugar Blue este și în lista mea de recommended. :)

 

@Joe Rusi: Am auzit de tine de la Bobby Stroe. Poate tragem un jam când vii prin RO sau eu prin NO.

Baftã în continuare!

Link to comment
Share on other sites

Da, am și eu site pe reverbnation.

Sugar Blue este și în lista mea de recommended. :)

 

@Joe Rusi: Am auzit de tine de la Bobby Stroe. Poate tragem un jam când vii prin RO sau eu prin NO.

Baftã în continuare!

 

Salutare. Cu mare drag facem un session, cu prima ocazie. Astept albumul, sunt convins ca o sa iasa foarte bine!

PS< Bobby e un gentleman.

Link to comment
Share on other sites

Mi-am "recover" parola ca de mult n-o mai stiam pe Reverb Nation .sa vad pagina si sa scriu ceva in "blog" dar este oprit..

 

In aceiasi lista am dat de prietenul meu american RickDion cu Raylan Guyer la voce sunt pe locul #11 cu piesa "When i close my eyes " , din pacate acea piesa a fost facuta inainte de a colabora cu Rick Dion .Sunt curios daca a doua piesa cu Raylan in care am facut chitarele intra in fata ?

 

Cine are piese sa posteze si pe "reverbnation.com" !

 

Nu stiu daca colegul nostru @cyfer are ceva postat dar Sugar Blue are si este in lista mea de favorit artist .

 

Asa ca chitaristi postati-va muzica ca sa va descopere lumea.

 

Suna trasnet cu Dion!!!

Link to comment
Share on other sites

Suna trasnet cu Dion!!!

Sunt cativa vocalisti fantastici dar nu prea mai au chef de cantat Rick Dion se lupta cu noi , aduna vocalistii ma bate la cap si pe mine sa cant ceva pe piese ce la inceput nu toate i-mi plac .Si el canta vocal .. la chitara e cu rythm guitar.In schimb are simty si fler de a aduna oameni in jurul sau si sa scoata ceva.A lucrat in showbizz si cunoaste multe si pe multi .fara oameni sufletisti ca si el e greu cu muzica.

 

Multumita tie cand m-am dus sa vad si pagina lui @cyfer click in stanga in dreaopta si am dat si de mine ( hehe) am fost dimineata pe #7 pe chart national pe Romania , pe "all over " pe undeva 168 ,iar pe Timisoara am fost cateva ore #1 ( haha) .Bine. Nu-i mare vanjoleala pe local probabil ca doar eu si cu trupa sarbeasca suntem asa ca odata ei sunt pe #1 odate eu...hahaha Pe blocul unde stau precis sunt #1 supervedeta pe viata( haha).

 

Si i-am gasit si pe Phenomenon care" Baga Riffu ", tare de tot ..

 

Am mai auzit pe primele 10 pozitii nationale (din Romania) cateva trupe bune din Bucuresti,Brasov, Fete din Constanta...

 

Eu nu am mai fos demult cu parola pierduta tot i-mi veneau "cereri" pe mail sa intru de la ReverbNation ieri am facut parola noua si am fost surprins ce s-a extins siteul si cate trupe de la noi au aparut.cand m-am inscris eu cred ca eram primul din romania pe ReverbNation abea erau cateva zeci de membri , M-a "carat" un prieten din america ( hai si tu pe un site mai bun decat JamWave si hop si eu pe reverbnation ).Prietenul un chitarist vocalist mare fan Ted Nugent ( il si cunostea personal din tinerete) s-a suparat pe Jamwave.com ca nu-l dadea adminu la radioJamwave ( il sabota) Prietenul "Old'80sGuy"era pe Jamwave pe #1 la Rock aveam o piesa in colaborare care a prins extraordinar la ascultatori ,(instrumentala!)si eu am fost mirat ca nu credeam ca o sa aiba succes intre atatea trupe bune cu piese vocale plus ca majoritatea vin si cu cover-uri dupa hitturi celebre care atrag ascultatorii .fata de muzica necunoscuta.

Muzica poate sa aiaba succes sau nu este neesential .Cel mai important lucru este sa cunosti muzicanti adevarati din lumea intreaga .

 

Rick Dion incerca sa vanda muzica pe siteuri si pe reverbnation , dar este greu trebuie sa stai toata ziulica pe net si sa trimiti anunturi ,mail-uri sa realizezi o publicare /raspandire etc...sunt curios daca vindem macar cateva piese ( ma refer la download-uri , el ami are si CD-uri ec le da prin Indie Baby)

Tu cu vocea ta si cu piesele frumosae ai putea vinde precis ,dar poate stii si tu de posibilitati.

 

Le tot scriu la tineri sa inregistreze si sa posteze pe site-uri ca nu se stie niciodata ce o sa aiba succes .Daca as sti ce sa compun/cant ptr succes garantat ar fi foarte bine , dar nu stiu .Publicul alege.

 

Puneti-va pe "enable" "Comment"-ul de pe siteuri ca sa poata lumea sa va laudae sau sa critice in ambele cazuri este OK.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Foarte faine colaborarile pe care le ai pe net. Si artisti buni. Americanii sunt in top la a se mobiliza, la a incerca mereu lucruri noi, de la genuri pina la site-uri. A vinde muzica pe net e un lucru foate greu, in conditiile in care majoritatea site-urilor de muzica sunt urmarite...de muzicieni:). Este foarte interesanta statistica ce arata ca americanii se cumpara intre ei, in timp ce in Europa de Est abia de se asculta intre ei.... Subscriu 100% la ideea ca muzica trebuie facuta publica, trebuie sa incercam sa ne scriem propria muzica, sa avem curajul s-o postam si sa lasam publicul sa decida.

 

In alta ordine de idei, m-am stabilizat pe locul 2 la chartul blues norvegian, am urcat in Global Blues Chart pina pe 71 si am intrat in All Genre Norwegian Chart pe 9. In Norvegia sunt in general trupe conscrate pe primele locuri (ex Dimu Borgir is nr 1, Morten Harket de la A-HA e si el in primii 20) astfel incit pt mine este foarte bine, lumea aici cam cumpara la downlodare ce le place, am primit o gramada de mesaje pozitive, contracte pt gig-uri si la vara pt ceva festivaluri.

 

Incurajez pe toata lumea sa inregistreze si sa posteze.

 

www.reverbnation.com/joerusi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.