• Announcements

• Cosu

Noul RGC.ro   21/04/17

RGC.ro ruleaza acum cea mai noua versiune a Invision Power Board. Versiunea anterioara a Invision Power Board nu mai primeste actualizari de scuritate, acesta fiind motivul principal pentru care am facut upgrade-ul. Functionalitatile cu care sunteti obisnuit ( chatul, sistemul de feedback/rating pentru tranzactii) sunt in continuare functionale dar e posibil ca modul prin care pot fi accesate sa fie usor diferit.   O parte din datele stocate in baza de date trebuie reprocesate si este posbil ca unele informatii sa nu fie imediat disponibile (ratinguri, mesaje private, semnaturi). Reprocesarea va dura aproximativ o zi.   Va rugam sa ne semnalati daca intampinati probleme in a utiliza siteul aici: Cateva modificari/noutati La adaugarea de feedback pentru o tranzactie este necesar sa mentionati un topic. Topicul introduce tastand in casuta aferenta titlul si apo selectand topicul respectiv. In postari se poate folosi caracterul @ urmat de numele unui utilizator pentru a atrage atentia utilizatorului respectiv. In functie de setari, utilizatorul va primi o notificare sau un email. Functia Activity Stream (https://forums.rgc.ro/discover/?do=create) permite crearea de cautari personalizate (topicuri create, postari recente etc).   Va multumim pentru intelegere!   RGC.ro  
Cosu

Concurs - Guest Artist Pe Noul Album Cyfer - Vot!

Concurs - Guest Artist Pe Noul Album Cyfer - Vot!   87 members have voted

1. 1. Concurs - Guest Artist Pe Noul Album Cyfer - Vot!

• Slash93
      17
    • Mihaitarta
      6
    • Bogdanguitar
      12
    • Rogerul
      1
    • *ptr
      3
    • Geliraden
      0
    • Kreatorul
      2
    • Jon
      0
    • MrKhaan
      0
    • Arabu
      3
    • Tzoaie
      12
    • DMC
      8
    • CiocanelBloodyCiocanel
      2
    • Nightlight
      1
    • Adi Ursu
      1
    • Addrien
      1
    • Razvanciub8a
      7
    • Mik3
      0
    • Musaro Adriano
      11

Please sign in or register to vote in this poll.

89 posts in this topic

Mi-au placut: Slash93, bogdanguitar, Tzoaie, DMC si Razvanciub8a. :)

Keep on rockin' :):)

LE: typo

Edited by RaresD

P.S. ce trebuie sa fac ca sa pot vota?

...încã 23 de post-uri în secțiunile necomerciale, de preferințã utile comunitãții :)

Se poate vota când ai 25 de post-uri.

Asa, ms de info cyfer :)

Nu stiu daca reusesc sa adun suficiente posturi, dar sincer mi-ar placea sa pot vota. Imi plac concursurile de genul asta, cu atat mai mult daca e axat pe blues, un gen prea putin promovat dar care se pare ca are are totusi multe resurse. Succes tuturor concurentilor si lui cyfer cu albumul!

E foarte strânsã lupta :)

Tocmai mi-am dat seama cã nu m-am gândit la posibilitatea ca mai mulți concurenți sã fie la egalitate pe locul 2 sau 3, așa cã ar trebui sã reglementez ce se va întâmpla în acest caz încã de acum:

În cazul în care avem mai mult de 3 câștigãtori prin egalitate de voturi, se va face un nou poll doar pentru concurenții aflați la egalitate. Acest poll va dura 3 zile și va trebui sã desemneze finalistul.

Exemplu: Dacã pe locul 3, ultimul care duce în finalã, sunt 4 concurenți la egalitate, acești 4 concurenți vor intra într-un poll al cãrui câștigãtor va intra în finalã.

În cazul în care egalitatea persistã, vom prelungi cu încã o zi votarea, pânã când apare o departajare.

E foarte strânsã lupta :)

Tocmai mi-am dat seama cã nu m-am gândit la posibilitatea ca mai mulți concurenți sã fie la egalitate pe locul 2 sau 3, așa cã ar trebui sã reglementez ce se va întâmpla în acest caz încã de acum:

În cazul în care avem mai mult de 3 câștigãtori prin egalitate de voturi, se va face un nou poll doar pentru concurenții aflați la egalitate. Acest poll va dura 3 zile și va trebui sã desemneze finalistul.

Exemplu: Dacã pe locul 3, ultimul care duce în finalã, sunt 4 concurenți la egalitate, acești 4 concurenți vor intra într-un poll al cãrui câștigãtor va intra în finalã.

În cazul în care egalitatea persistã, vom prelungi cu încã o zi votarea, pânã când apare o departajare.

Cred ca ti-au mai scapat niste aspecte: de exemplu daca pe lucul 2 sunt mai multi concurenti, iar pe 3 unul singur, se face poll doar cu cei aflati la egalitate, adica de pe 2? in cazul asta 3 merge inainte sigur, iar unii aflati initial pe 2 nu ajung in finala... :)

Cred ca ti-au mai scapat niste aspecte: de exemplu daca pe lucul 2 sunt mai multi concurenti, iar pe 3 unul singur, se face poll doar cu cei aflati la egalitate, adica de pe 2? in cazul asta 3 merge inainte sigur, iar unii aflati initial pe 2 nu ajung in finala... :)

Nici vorbã.

Primii 3 clasați intrã în finalã, deci dacã pe locul 1 este unul iar pe locul 2 sunt 2 concurenți la egalitate, atunci cei 3 intrã în finalã. Dacã pe locul 2 sunt 3 sau mai mulți concurenți la egalitate, atunci se face un poll pentru cei de pe locul 2, dintre care vor merge mai departe primii 2. Oricum, dacã sunt 3 la egalitate pe locul 2, asta înseamnã cã sunt 3 la egalitate pe locurile 2-4, iar cel care urmeazã e pe locul 5 nu 3.

Sper cã am fost destul de explicit.

:) Dap, destul de explicit. :) ceva cu "gol de aur", ca la fotbal? Glumesc, of course :D

Cam așa ceva, dar asta mai târziu... :D

Adicã o situația limitã ar fi urmãtoarea:

Facem un extra poll de 3 zile pentru cei care se aflã la egalitate, dar și dupã 3 zile e tot scor egal. Prelungim cu o zi votul, cum am spus, dar scorul se menține tot egal. Dupã alte câteva zile, scorul rãmâne egal. Trebuie sã finalizãm albumul și scorul e tot egal. :D Atunci intrã în joc regula votului de aur, adicã cine primește primul vot, se calificã :)

Cam așa ceva, dar asta mai târziu... :)

Adicã o situația limitã ar fi urmãtoarea:

Facem un extra poll de 3 zile pentru cei care se aflã la egalitate, dar și dupã 3 zile e tot scor egal. Prelungim cu o zi votul, cum am spus, dar scorul se menține tot egal. Dupã alte câteva zile, scorul rãmâne egal. Trebuie sã finalizãm albumul și scorul e tot egal. :) Atunci intrã în joc regula votului de aur, adicã cine primește primul vot, se calificã :)

MULT SUCCES IN PROMOVAREA ALBUMULUI

Cyfer, se poate spune ca deja ai reusit sa faci o promovare destul de seriosa. E de ajuns sa vezi ca eu pana cand am dat peste acest concurs nu stiam prea multe despre activitatea ta, iar acum abia astept sa aud mai mult de pe noul album :) si cred ca nu-s chiar singurul.

Cyfer, se poate spune ca deja ai reusit sa faci o promovare destul de seriosa. E de ajuns sa vezi ca eu pana cand am dat peste acest concurs nu stiam prea multe despre activitatea ta, iar acum abia astept sa aud mai mult de pe noul album :) si cred ca nu-s chiar singurul.

Da, e cam involuntar oricum. Interesul meu principal era sã am un membru RGC invitat pe album. De când sunt membru RGC am tot ascultat foarte multe solouri excelente în dueluri. Una din piesele mele trebuia sã fie backing track pentru un duel :)

Hai cã mai ai 2 posturi și poți vota :)

Am mai ascultat putin toate solourile si pot sa spun ca si tzoaie imi place, imi pare rau ca nu au fost mai multi 'curajosi' care sa vina cu alte instrumente decat chitara. Parerea mea este ca bogdanguitar si tzoaie merita amandoi sa ajunga in finala, si cum imi plac luptele stranse o sa il votez acum pe bogdan. Astept cu interes faza urmatoare.

Da, e cam involuntar oricum. Interesul meu principal era sã am un membru RGC invitat pe album. De când sunt membru RGC am tot ascultat foarte multe solouri excelente în dueluri. Una din piesele mele trebuia sã fie backing track pentru un duel :)

Mai interesant mi se pare faptul cã eºti dispus sã-ți asumi niºte riscuri ºi iei în serios Comunitatea. Ãsta e un demers voluntar, cu siguranțã... :) Mult succes în promovarea albumului, ºi din partea mea!

Dar sã revenim la chestiunea votului... Eu am votat pentru Silviu (Slash93). Ce îmi spune mie intervenția lui Silviu, încã de la prima audiție, se poate rezuma astfel: mi se pare cã ar putea constitui versiunea femininã a poveºtii lui Cyfer. Altfel spus, chitara lui Silviu ar putea fi vocea personajului feminin din poveste, care intrã în “polemicã” excelent, apãsat ºi exact acolo unde trebuie sã se audã “punctul ei de vedere”. Cred cã Silviu are un fler deosebit, a empatizat cu mesajul ºi ideea piesei ºi chiar a construit ceva: replica personajului feminin puternic, aºa cum apare el ipostaziat în piesa Fried, de fapt… iar polemica despre care am amintit e punctatã excelent în intervenția lui…

Votat Musaro Adriano , cel mai complex si cred ca s-ar integra cel mai bine in peisaj cu contrastul realizat fata de interpretarea lui @cyfer .Plus ca a cantat pe departe cel mai bine ( cu usoare probleme in "outro" -ul ce se rezolva mai tarziu , am impresia ca nu a avut bine reglat volumul de playback si inainte de outro a dat-o pe "asteptare" ca pe scena la un jamsession si era atent la unde-i BT-ul , hehe )

Am ascultat piesele de multe ori ,pe mine personal daca cant pe acesasta piesa ma duce stilul tot catre cel adoptat de @cyfer si daca aveam nevoie de inca un solo stilul "complemntar" al lui Adriano s-ar fi potrivi foarte bine in sonoritatea piesei.

Si ceilalti au cantat bine am scris in postul anterior cine mi-a atras atentia.

Edited by karpi

Votarea s-a terminat. Mulțumesc mult tuturor pentru participare.

Câștigãtorii acestei runde și calificați în finalã sunt urmãtorii:

1. Slash93 17 voturi

2-3. Bogdanguitar 12 voturi

2-3. Tzoaie 12 voturi

Felicitãri în primul rând lui Slash93, câștigãtorul clar al acestei etape. Felicitãri și pentru @Bogdanguitar și @Tzoaie pentru locul în finalã.

Îmi pare rãu pentru @Musaro Adriano,@ DMC, @Razvanciub8ta și @Mihaitarta care au fost destul de aproape de locul 3.

Am sã trimit mâine, de fapt azi :) , cele trei înregistrãri rãmase în concurs cãtre membrii juriului, iar apoi ne vom consulta pentru decizia finalã.

Stay tuned.

Pentru comentarii s-a inițiat un nou topic.

felicitarilor tuturor finalisti si participanti!!!

Merci tuturor care au votat si cyfer pentru gasduire la acest concurs!! numai bine!

PS, acuma asteptam discul. :) adry.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.