cyfer

Concurs - Guest Artist Pe Noul Album Cyfer

Recommended Posts

Salut!

Luna asta înregistrez pentru noul meu album. Pânã acum au fost înregistrate trackurile de tobe, bas, chitarã, și voce, iar acum urmeazã sã înregistrãm muzicienii invitați.

Aș dori ca unul dintre invitați sã fie un membru RGC, așa cã vom organiza un concurs. Iatã despre ce e vorba:

În acest topic este atașatã piesa "Fried". La minutul 2:39, încep douã chorusuri peste care se poate concepe/improviza un solo de instrument. Interpretarea poate fi continuatã cu intervenții și pe ultima strofã de voce.

La fel ca la un concurs obișnuit, cei care doresc sã participe, vor uploada pe acest topic versiunea lor. Termenul limitã este 15 septembrie 2009.

Începând cu data de 15 septembrie se va face un nou topic pentru voturi.

Primii trei clasați în urma poll-ului RGC vor intra în atenția unui juriu format din Alexandru Andrieº, Victor Panfilov, Alexandru Lambrino ºi subsemnatul. Juriul va alege câºtigãtorul dintre cei trei.

Câºtigãtorul va apãrea pe album, deci pe versiunea oficialã a piesei. Ceilalți doi finaliºti vor apãrea pe versiuni neoficiale ale piesei ºi vor putea prezenta varianta respectivã pe siturile lor personale.

Îmi pare rãu cã nu vor fi premii materiale. Poate data viitoare avem mai multe fonduri.

La concurs poate participa oricine, indiferent de instrumentul la care cântã, vârstã, experiențã, etc...

Piesa:

Cyfer___Fried.mp3

Succes!

O intrebare:La cate take-uri avem dreptul?

Nu înțeleg prea bine la ce te referi... :)

Dacã întrebi dacã un concurent poate uploada mai multe versiuni, raspunsul este nu. Este acceptatã o singurã înregistrare pentru fiecare participant.

Nu înțeleg prea bine la ce te referi... :)

Dacã întrebi dacã un concurent poate uploada mai multe versiuni, raspunsul este nu. Este acceptatã o singurã înregistrare pentru fiecare participant.

Da.La asta m-am referit.Scuze pentru neluciditatea intrebarii :):) .

Încã o chestiune organizatoricã:

Cel mai bine este ca înregistrãrile pe care le trimiteți sã înceapã de pe la min 2:35 al piesei, adicã direct cu soloul vostru. Asta ca sã nu stea toți cei care vor sã voteze sã caute momentul respectiv.

Foarte frumoasa initiativa :) Felicitari Cyfer! E ca un fel de "duel" dar un pic mai altfel... Pana acum nu am postat la dueluri, dar piesa m-a inspirat prea tare, deci nu am putut sa stau deoparte... Imi cer scuze ca din graba nu am denumit varianta altfel (ca sa fie mai usor de identificat). Rog un admin sa redenumeasca daca e nevoie. Mersi pt intelegere :)

Hop si eu.

Super initiativa Mr Cyfer, mai ales cu o piesa asa misto!

Sper sa mai fie participanti ca am auzit chestii super misto p-aici. Singura problema este cu Slash93, baiatu' a pus bara cam sus din start si cred ca a stresat pe multi care nu au mai participat din cauza asta :). Serios, super interpretare, feeling, precizie si sunet, mai ales pentru varsta ta, super tare! :)

Bafta oameni buni.

MrKhaan_Fried.mp3

Edited by mrkhaan

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.