www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pune-i O întrebare Lui Steve Vai!


cearny
 Share

Recommended Posts

am trei intrebari pentru steve !

 

1. Ai auzit tu de Isus si ce a facut pt tine ?

2. Ii dai credit lui Dzeu pt talentul tau si recunosti ca fara El nu ai fi putut face ce faci azi ? Crezi ca ai putea sa canti pt Dumnezeul care te-a inzestrat cu acest talent ?

3. Mai este o pasiune pt tine sa canti la chitara sau deja a devenit o meserie din care iti castigi existenta !

 

multumesc !

 

intrebarile sunt la fel de bune si pt ceilalti chitaristi :) ! succes GBU

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Thank you for your awesome music!

My question for you is: do you read your messages on youtube (SteveVaiHimself) and those from your website? (vai.com)

Link to comment
Share on other sites

faza cu intrebarile sunt si pt ceilalti chitaristi ...si chiar si pt steve vai .. nu trebuie sa imi raspunda mie ! sa-si raspunda in sinea lor ! daca intrebarile ajung la steve super :) Dne ajuta :)) !

 

oricum este o tara libera , nu am injurat , nu este offtopic deci nimic ilegal aici ! succes in toate !

Link to comment
Share on other sites

Salut Steve Vai!

 

Intrebarea mea este: Ce chitare ai avut de la momentul in care ai inceput cu primele note pana la Ibanezul signature?

Sunt sigur ca au fost multe, dar macar brand-urile si prima chitara electrica:D

 

 

 

 

Merci de raspuns anticipat,

Misu :)

Link to comment
Share on other sites

faza cu intrebarile sunt si pt ceilalti chitaristi ...si chiar si pt steve vai .. nu trebuie sa imi raspunda mie ! sa-si raspunda in sinea lor ! daca intrebarile ajung la steve super :) Dne ajuta :)) !

 

oricum este o tara libera , nu am injurat , nu este offtopic deci nimic ilegal aici ! succes in toate !

- Sper ca asta sa iti raspunda la intrebari.

Propun ca intrebari sa fie postate doar de cei care asculta Steve Vai, si carora chiar le place Vai. Fac apel la bunul simt.

Link to comment
Share on other sites

Steve,

 

ce faci ca sa iti stimulezi creativitatea? Practici yoga? Tantra? Folosesti droguri usoare? Exista vreo activitate care te ajuta, te inspira, in timpul careia iti vin idei?

 

Care este culoarea ta preferata in spatiul tau de lucru, de compozitie?

 

Mai inregistrezi pe magnetofon (pe banda magnetica) sau inregistrezi tot direct in computer?

 

Ce iti place mai mult: sa lucrezi in studio sau sa concertezi?

 

Preferi audiente (public) mari sau concerte intime, cu public restrans?

 

ce parere ai despre ideea ca urmatorul tau album sa fie bazat pe fast swing?

 

daca ai avea posibilitatea ce anume din viata si cariera ta ai reface intr-un alt mod?

 

ce parere ai despre initiativa celor de la Radiohead de a pune albumul la liber pe internet si fiecare care il downloadeaza plateste ce suma considera ca merita?

 

ai un studio portabil pentru a inregistra ideile tale muzicale cand esti in turneu? din ce este compus?

 

iti place Joao Gilberto? Ce ar fi sa canti mai mult cu vocea pe albumele tale?

Link to comment
Share on other sites

salut!

1. consideri ca daca te-ai fi nascut in Romania ai fi avut sansa sa ajungi unde esti acum?

 

2. nu crezi ca daca ai da un spectacol surpriza intr-un pub decent dintr-un oras mic in care nu esti foarte cunoscut ar fi o experienta interesanta? (P.S. Botosani - Romania)

Link to comment
Share on other sites

Mentiune: nu va incercati norocul cu mesaje scrise (doar) ca sa incingeti spiritele. Frustrarile, rautatile - gratuite ori nu - si alte chestii de genul, in alta parte.

 

Semnat, militia. :)

 

 

privarea dreptului de exprimare!!!! atat timp cat vulgaritatea si indecenta nu e prezenta in intrebari pot pune ce intrebare vreau eu nu?!?!? Draga Steve cati bani iei sa vii in romania sa canti cu negativ si cat iei cu trupa?!?! e mai ok......cat despre injuriile aduse celor ce organizeaza acest eveniment...suntem de rasul lumii!!!

 

iar semnatura ...este foarte naturala adevarata si din 1940....cam pe acolo ...bravo rgc....angajati securisti in administratie:)))))

Edited by repti
Link to comment
Share on other sites

privarea dreptului de exprimare!!!! atat timp cat vulgaritatea si indecenta nu e prezenta in intrebari pot pune ce intrebare vreau eu nu?!?!? Draga Steve cati bani iei sa vii in romania sa canti cu negativ si cat iei cu trupa?!?! e mai ok......cat despre injuriile aduse celor ce organizeaza acest eveniment...suntem de rasul lumii!!!

 

iar semnatura ...este foarte naturala adevarata si din 1940....cam pe acolo ...bravo rgc....angajati securisti in administratie:)))))

Draga "repti", permite-mi sa iti raspund cu acelasi ton:

Codul bunelor maniere!!!!

@Dire Straits: Tinand cont ca a inceput sa cante in `71 luand lectii de la Joe "The Satch" Satriani, si pe parcursul carierei a cantat in Whitesnake, David Lee Roth si Alcatrazz, de asemenea a concertat langa mari chitaristi precum Yngwie Malmsteen - ca sa nu mai mentionam ca anumite melodii de pe ultimele 2 albume ale lui Jason Becker sunt cantate de el, eu zic ca isi merita premiul cu varf si indesat.

@Andy B: +1 Galati :)

@nandi: Click

Link to comment
Share on other sites

privarea dreptului de exprimare!!!! atat timp cat vulgaritatea si indecenta nu e prezenta in intrebari pot pune ce intrebare vreau eu nu?!?!? Draga Steve cati bani iei sa vii in romania sa canti cu negativ si cat iei cu trupa?!?! e mai ok......cat despre injuriile aduse celor ce organizeaza acest eveniment...suntem de rasul lumii!!!

 

iar semnatura ...este foarte naturala adevarata si din 1940....cam pe acolo ...bravo rgc....angajati securisti in administratie:)))))

 

stai linistit, nu te priveaza nimeni de dreptul de a te da in spectacol.

Link to comment
Share on other sites

Guest songbird

Cat de importante sunt versurile pentru tine si care sunt sansele sa mai auzim un album de genul "Sex and Religion" (adica profund, liric, controversat...) din partea ta in viitor?

Link to comment
Share on other sites

Pe 6 septembrie, în cadrul festivalului "Cerbul de Aur", Steve Vai va susține un mini-recital ºi va primi un premiu pentru întreaga sa activitate artisticã.

 

RGC.ro ºi Star Management îți pun la dispoziție ºansa de a îi pune o întrebare lui Steve Vai.

 

Tot ce trebuie sã faci este sã scrii întrebarea ta în cadrul acestui topic, pânã vineri, 4 septembrie, seara, iar douãzeci dintre cele mai bune vor primi rãspuns de la Steve!

 

Vine in Romanaia pentru a canta 20 min. la Brasov, ar putea face pe placul miilor de fani din Romania si sa promita o revenire rapida si in Bucuresti ( e locul unde toti am putea ajunge usor) pentru un intreg concert ?

Link to comment
Share on other sites

Steve, cum crezi ca se schimba perceptia fanilor asupra artistului si muzicii sale cand celebritate ii transforma numele intr-un brand?

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.