www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pune-i O întrebare Lui Steve Vai!


cearny
 Share

Recommended Posts

Pe 6 septembrie, în cadrul festivalului "Cerbul de Aur", Steve Vai va susține un mini-recital ºi va primi un premiu pentru întreaga sa activitate artisticã.

 

RGC.ro ºi Star Management îți pun la dispoziție ºansa de a îi pune o întrebare lui Steve Vai.

 

Tot ce trebuie sã faci este sã scrii întrebarea ta în cadrul acestui topic, pânã vineri, 4 septembrie, seara, iar douãzeci dintre cele mai bune vor primi rãspuns de la Steve!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Intrebare:

Din punctul tau de vedere, valoarea si aprecierea chitaristilor solo a scazut in ultimul deceniu? Si daca mi se permite sa continui, noi chitaristii care abia am inceput, catre ce ne-ai indrepta, o cariera solo, sau una cu o trupa de gen mainstream. Si nu ma refer din punct de vedere financiar ce e mai benefic, ci in ce mediu un chitarist isi poate crea cel mai bine prestigiul de chitarist bun. Sau mai are vre-o valoare in ultima vreme daca excelezi ca si chitarist ? *sigh*

 

Nota (nu trebuie sa vada asta neaparat):

Imi cer scuze daca sunt mai multe intrebari, dar sunt mai curios de aceste lucruri decat de banalitati gen: de la ce varsta s-a apucat omul de chitara.

As fi vrut sa-l intreb sincer daca el crede ca premiul de la cerbul de aur are vre-o valoare pentru el. Sincer mie mi se pare trist ca un chitarist ce a modelat istoria muzicii a ajuns sa primeasca un premiu amarat de la un festival de muzica pur comerciala. As fi vrut sa intreb asta dar nu stiu daca ar fi indicat. Las la judecata organizatorilor daca ii va fi prezentata si nota.

Link to comment
Share on other sites

Guest darklord

Ce te-a indemnat sa inveti chitara de fapt?Parintii?sau prieteni?Ce te-a motivat sa devii unul dintre ce i mai buni chitaristi din lume?

Link to comment
Share on other sites

Salut Steve !!!! De ce ai venit in Romania fara trupa ? nu ma intelege gresit , te respect si imi placi mult, dar nu cred ca aveai nevoie de acest premiu de la Cerbul de Aur. Oricum ma bucur ca ai revenit !

Edited by heat
Link to comment
Share on other sites

Am un nou idol :)

Am aflat ca a luat lectii de chitara de la satriani si zappa

ma intrebam daca ai vrea sa transmiti cunostiintele tale despre chitara mai departe, mie, unui banal brasovean :)

 

Link to comment
Share on other sites

Salut Steve. Ce ponturi ne-ai putea da noua, chitaristilor ca sa putem ajunge la un nivel de tehnica atat de ridicat ca al tau... ce tip de exercitii, etc :)

Link to comment
Share on other sites

AM auzit ca pt piesa For The Love Of God ti-a venit inspiratia dupa ce ai decis sa tii un post de 10 zile si in a patra zi de post ti-a venit inspiratia intr-un vis sau asa ceva. Se pare ca misticismul are un loc aparte in viata ta.

 

La ce nivel stapanesti arta visului? Ai ajuns la chestii gen calatorii astrale sau ceva de genul?

 

Merci mult.

 

Cat de mult a influentat viitoarea ta cariera intalnirea cu Frank Zappa?

Link to comment
Share on other sites

Cat de important consideri ca este pentru un chitarist sa fie original ?

 

mai trec o intrebare , care ma indoiesc ca va trece la baraj , dar....prea multa seriozitate in topicul asta . Steve's a fun guy....

 

Salut Steve , de fiecare data cand ascult piesa "Little green men" am o nelamurire . Ce inaltime au omuletii mici verzi , 4 picioare virgula 1 , 4 picioare virgula 2.... ? Care este varianta corecta ? :)

(...how tall are the little green men , 4 foot one , 4 foot 2... ?) :)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Air Guitar Romania

Salut Steve,

1. Cate air guitars ai in colectie?

2. Aflat la vreun concert, vreodata, in postura de spectator, te-ai trezit facand air guitar? ( aviz "chitaristilor adevarati", care or fi aia pe forumul asta..)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.