www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Game/midi Port


Recommended Posts

vreau sa imi cumpar un sound card insa am vazut ca nu vine cu midi/game port ( cum sunt cele mai vechi) ci doar cu un midi conector direct pe card; pe web site-ul CREATIVE mentionau undeva ca ai nevoie de daughter card, am vazut ca mai exista solutia breakout box , insa aceasta e mult mai scumpa.ceea ce ma nedumerit e faptul ca nu am gasit nicaieri de cumparat acel daughter card, acel cablu care face legatura dintre conectorul de pe card si exterior. ma lamureste si pe mine cineva cum stau lucrurile????

Link to comment
Share on other sites

Cu siguranta ai un port MIDI pe placa de baza, ca o componenta a "placii de sunet" onboard incorporate in placa de baza. Foloseste-l pe ala.

Cablul adaptor de la Creative, sau placuta adaptoare - cam greu de gasit la noi, mai bine nu te baza pe asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Cu siguranta ai un port MIDI pe placa de baza, ca o componenta a "placii de sunet" onboard incorporate in placa de baza. Foloseste-l pe ala.

Cablul adaptor de la Creative, sau placuta adaptoare - cam greu de gasit la noi, mai bine nu te baza pe asa ceva.

MMG multumesc pentru raspuns insa cred ca nu m-am explicat prea clar, vreau sa imi cumpar acest sound card :SOUND BLASTER AUDIGY , iar intrebarea mea este: ce trebuie sa fac sa am acces la MIDI de pe acest sound card?

Edited by s0rin
Link to comment
Share on other sites

geologu , multumesc mult pentru oferta ta , insa eu locuiesc cam departe ,peste ocean.vektor am verificat pe site-ul creative.com si pachetul cu soundcard-ul nu include si acel cablu .mmg nu am nici un port midi pe placa de baza, din pacate.

ce trebuie sa imi cumpar daca vreau sa imi conectez v-amp 2 la calculator si as avea o placa de sunet audigy? ajutooooooooooooooooor!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Cosu multumesc pentru raspunsul tau, intradevar acel cablu ar fi o solutie, insa chiar m-ar interesa la ce dracu se foloseste acel midi conector care este pus pe sound card, si la care se pare ca nu pot gasi nimic sa ma conectez.solutia aceea cu usb to midi e buna ,insa din moment ce soundcardul are un midi conector trebuie cumva sa te poti conecta la el si sper ca fie si mai ieftin.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.