www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

4 Zile


Guest JeeFo
 Share

Recommended Posts

suntem o formatie infiintata de curand in focsani :) (numele vine de la faptul ca am compus 2 melodii in 4 zile pentru un proiect)

 

As vrea sa aud parerile voastre despre melodii( pun una acum si altele pe parcurs :) )

 

4 zile-doi

specificatii:

-inregistrarea este orientativa si nu sunt inregistrate tobele, basul este dat prea tare, mai exista cateva greseli si la inceput nu o sa intre asa brusc basul si cealalta chitara

 

acum..astept parerile voastre despre aceasta melodie..:)

 

 

doi.mp3

Link to comment
Share on other sites

Oau! Foarte foarte frumos! :)

 

Si pentru ca suna bine il iert pe basist pentru gherle!

 

:)

 

Nu este vina basistului :D...in seara cand trebuia sa predam cele 2 inregistrari(un demo) basistul abia venea dupa o luna de stat in italia fara bas... a ajuns la 7 seara asa..noi deja eram praf(de obositi ca eram acolo si cantam/inregistram de la 1)..el obosit dupa drum...si am decis sa inregistreze celalalt chitarist basul si apoi basistul sa invete zilele urmatoare basul..de asta..este asa cum este:)

 

Mersi pentru laude :D

 

P.S.: Astept si critici..sa stim cam ce nu suna prea bine :)

Edited by JeeFo
Link to comment
Share on other sites

mie nu prea imi place tonul chitarei ritm.. suna un pic prea zanganita dupa mine.. eu as fi cautat niste inversiuni ale acordurilor care sa foloseasca mai putin corzile subtiri.. E si B. apropo, e electrica sau acustica chitara? ca eu nu-mi dau seama :)

 

cred si eu ca nu-ti place tonul...este pur simplu o electrica trecuta printr-un zoom g2 care era setat pe tuner(deci fara efecte)...in mod normal trebuia inregistrata cu o electroacustica..dar..nu am avut-o cand am facut inregistrarile si de asta am folosit electrica mea si pentru chitara ritm :)

Link to comment
Share on other sites

cred si eu ca nu-ti place tonul...este pur simplu o electrica trecuta printr-un zoom g2 care era setat pe tuner(deci fara efecte)...in mod normal trebuia inregistrata cu o electroacustica..dar..nu am avut-o cand am facut inregistrarile si de asta am folosit electrica mea si pentru chitara ritm :)

 

e ok atunci :) pe acustica puteti pastra si aceleasi acorduri, inversiunile mele minune pica...

Link to comment
Share on other sites

e ok atunci :) pe acustica puteti pastra si aceleasi acorduri, inversiunile mele minune pica...

 

:))

si apropo..am uitat de ceva..

 

Membrii trupei:

 

Alex(nickname-JeeFo) - chitara solo

George - chitara ritm; principalul compozitor al melodiilor

ªtefan(nickname-Creasta) - bas

Alex(nickname-Mãrti) - baterie

Link to comment
Share on other sites

bun..nimeni nu mai zice nimic

urmatoarea

4 zile-fusion

 

-inregistrare orientativa..bas mult prea tare, desincronizari cat vezi cu ochii, volume prost setate, efecte naspa in unele locuri

-inca este destul de predispusa la schimbari :)

 

 

 

4_zile_fusion.mp3

Link to comment
Share on other sites

bun..nimeni nu mai zice nimic

urmatoarea

4 zile-fusion

 

-inregistrare orientativa..bas mult prea tare, desincronizari cat vezi cu ochii, volume prost setate, efecte naspa in unele locuri

-inca este destul de predispusa la schimbari :)

 

pareri ceva..nimeni?

Edited by JeeFo
Link to comment
Share on other sites

Dumnezeule mare, cine a facut abominatia asta de afis? Si logo-ul vostru chiar e un ***** care iese dintr-o toba si canta la o pereche de nadragi cu corzi? :|

 

pai..afisul..e facut de un tip..nu am eu treaba cu el..si logo-ul..ala nu e un ***** ...e doar o forma asa facuta la buleala apoi..chiar nu observasem ca forma acelei "chitare" seamana cu o pereche de pantaloni...si apoi..e doar o caricatura..facuta rapid pentru ca ne tot frecau sa dam logo-ul...

 

si totusi..in acest topic asteptam mai mult raspunsuri despre cum canta nu despre afis si logo :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, am inteles. Puteati sa scrieti totusi "4 zile" cu niste litere mai ciudate si gata, nu sa desenati chestia aia. :) ) Ar fi aratat mai omenesc.

 

oricum nu cred ca e permanent ..posibil sa schimbam si numele...dar..la proiectul asta..nu mai putem schimba..am ales totul in graba..ca nu mai aveam timp :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
Guest JeeFo

trupa 4 zile si-a schimbat numele in "The Last Name" si se pot auzi 3 melodii aici: http://www.myspace.com/thelastnameband

 

sunt 2 melodii instrumental inregistrate la un studio in bacau si un video la o melodie cu voce ...din pacate la celelalte nu avem inregistrari inca :)....astept pareri niste pareri si/sau sfaturi pentru a avansa pe viitor :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Flawl3ss
trupa 4 zile si-a schimbat numele in "The Last Name" si se pot auzi 3 melodii aici: http://www.myspace.com/thelastnameband

 

sunt 2 melodii instrumental inregistrate la un studio in bacau si un video la o melodie cu voce ...din pacate la celelalte nu avem inregistrari inca :) ....astept pareri niste pareri si/sau sfaturi pentru a avansa pe viitor :lol:

 

Vad ca sunteti la inceput....suna bine :) Dar neaparat va trebuie un vocalist :lol: care sa stie ce sa faca... Din video-ul ala nu ma prind prea bine cat de ”curat” cantati (am ascultat insa celelalte 2 melodii pe care le-ai pus ,mi-au placut dar mi-ar fi placut si mai mult sa le aud cu o voce). Am si eu colegi care au trupa, de aceea imi permit sa comentez aici, si pot sa spun ca imi incanta urechile la repetitii.

 

 

Succes si la cat mai multe concerte! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest JeeFo
Vad ca sunteti la inceput....suna bine :) Dar neaparat va trebuie un vocalist :) care sa stie ce sa faca... Din video-ul ala nu ma prind prea bine cat de ?curat? cantati (am ascultat insa celelalte 2 melodii pe care le-ai pus ,mi-au placut dar mi-ar fi placut si mai mult sa le aud cu o voce). Am si eu colegi care au trupa, de aceea imi permit sa comentez aici, si pot sa spun ca imi incanta urechile la repetitii.

 

 

Succes si la cat mai multe concerte! :)

 

Mersi :lol:..sa stii ca din cele doua, melodia "doi" o avem facuta cu voce acum..cantam si instrumental si vocal noi..avem melodii cu voce si fara..initial cantam doar instrumental

Edited by JeeFo
Link to comment
Share on other sites

Guest Flawl3ss

Am observat...dar una sa cante cineva priceput care nu are alta preocupatie si alta sa te concentrezi pe doua "fronturi" : chitara si voce. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.