www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Noutati Despre Trupa Vank


altmann
 Share

Recommended Posts

Multi dintre voi nu stiu probabil ca trupa Vank mai exista si acum se numeste VUNK! Schimbarea de litera are o poveste intreaga iar in componenta actuala locul chitaristului Alex (plecat definitiv in Germania) a fost luat de bassistul Bogdan Crucianu provenit din rock-ul alternativ-punk - AB4,Nociv; In aceasta formula de 3 cu Nicu Sarghea-tobe,Cornel Ilie-chitara,voce,si Bogdan-bass,clape se relanseaza dupa un turneu de succes in 10 orase si un clip nou la piesa "La orice ora"

Din 9.09.09 se lanseaza site-ul si un nou clip la piesa "Dau alarma" care face obiectul unui concurs pe site-ul www.Homemade.ro unde oricine poate participa cu un clip care va fi difuzat pe TV ,deci o sansa pentru cei care au hobby in zona video si vor sa -si vada creatia si altundeva decat pe youtube.

 

pana la lansarea oficiala www.vunk.ro

post-101-1251719814_thumb.jpg

Edited by altmann
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Mersi de intrebare. Schimbarea de litera a venit o data cu plecarea din tara a lui Alex,stabilit in Frankfurt unde are un studio de inregistrari.

De fapt nu este decat o schimbare de litera,un fel de joc ,pentru ca fonetic se citeste la fel.

Nici acest nume nu este de fapt nou, pentru ca apare pe primul album al trupei la titlul piesei Funk-Vunk Visit My Website

Urmatorul album se vrea o intoarcere la starea acelor ani

Si culmea,nici formula actuala nu este chiar noua,Bogdan (bass)incepand colaborarea cu Vank in 2004

aici Visit My Website

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrei Joe

Imi placea mult trupa Vank de la inceputuri.Avea o piesa tare "nimeni ca mine" ce a stat multa vreme prin topurile de atunci de la radio.Asta se intampla acum vreo 15 ani daca imi aduc bine aminte.

Link to comment
Share on other sites

Imi placea mult trupa Vank de la inceputuri.Avea o piesa tare "nimeni ca mine" ce a stat multa vreme prin topurile de atunci de la radio.Asta se intampla acum vreo 15 ani daca imi aduc bine aminte.

Chiar era o discutie in trupa despre piesa asta cum ca ar trebui refacuta cu un sound mai actual !

Acum ,mai interesant ar fi sa vina o trupa care sa o refaca gen cover si sa intre pe un viitor album sau bonus track-uri. aceeasta varianta este sustinuta 100% de trupa Vunk care pune la dispozitie studioul de inregistrari.

Pana acum s-au gasit deja doua trupe si asteptam si altii sa isi exprime intentia.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.