www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Mica Propunere....


Guest rhcp_guitarist
 Share

Recommended Posts

Guest rhcp_guitarist

Nu stiu daca stiti la ce am vrut sa ma refer.ei,bine,vroiam sa va intreb daca v-ar conveni ca peste cateca luni,fiecare sa spuna cum a progresat sau cat de mult a evoluat..daca a invatat niste cantece noi sau mai rau daca a invatat sa cante(asta-s eu! :)).genu asta.

 

 

 

e doar o mica propunere,deci nu ma injurati!ce sa faci cu asa inspiratie!

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Mda..pheno.eu vreau sa cant cat mai bine la chitara pentru mine,nu pentru ceilalti.atunci cand cant un cantec,vreau sa zik: mama,nu se poate!i didn't suck!

eu ma gandeam sa ziceti gen:am invatat in sfarsit cantecul.....!sau am invatat primul meu acord sau.....sa ne impartasim succesele si nereusitele.

 

 

 

INCERCAREA,MOARTE N-ARE! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Pheno

Nici eu nu m-am apucat de chitara ca sa impresionez pe cineva, insa ma refeream la altceva shi anume ca dupa un timp daca repeti un cantec mult poti ajunge la concluzia ca il canti bine insa doar cineva din exterior care e obiectiv poa sa-ti spuna daca suna bine sau nu, ce e bine pentru tine s-ar putea sa nu sune tocmai ok pentru altcineva fiindca din dorinta de a invata un cantec cateodata faci neshte mici compromisuri pe care tu nu le mai poti detecta. Ma rog poate asta mi se intampla doar mie. :) . :) Shi ca sa vezi ca nu sunt ghertzoi imi impartashesc si eu o ne-reusita a mea, inca ma mai chinui sa-mi iasa calumea bareurile mari imputite pe acustica.

Link to comment
Share on other sites

ma...asta cu i did't suck e cam asa......am perioade cand zic...mama cat am progresat.....dupa care ascult...ceva muzica.....si anumiti chitaristi...care imi dau de inteles ca tot un kkat am ramas.....si ca mai am nevoie de experienta

 

melodiile in general suna prost pe o chitara....si aici ma refer la rock....melodiile de rock sunt facute pentru mai multe chitari...ca incercam noi sa facem 7 chitari pe una asta e altceva

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist
ma...asta cu i did't suck e cam asa......am perioade cand zic...mama cat am progresat.....dupa care ascult...ceva muzica.....si anumiti chitaristi...care imi dau de inteles ca tot un kkat am ramas.....si ca mai am nevoie de experienta

 

Asa ne vom simti intotdeauna pentru ca avem tendinta de a incerca sa fim cat mai buni,sa ne perfectionam.toti chitaristii pe care ii admiram au si ei aceasta problema.incercati sa aveti mai multa incredere in voi,sa faceti misto de voi. :)

e doar o mica sugestie..... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist
da ma....da e o chestie de psihologie....ideea e ca imi piere tot cheful.....si adorm cu chitara in brate...vreau sa cant dar nu pot  :)

 

 

I know that feeling......dar incep sa nu mai fiu chiar asa. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.