www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ziphona(pick-up Deck Stereo 001) Prin 5.1


Guest Gratisyahu
 Share

Recommended Posts

Guest Gratisyahu

De ceva zile m-am tot gandit la cum sa-mi bag pick-up-ul printr-un set de genius 5.1 din acela de lemn. Prima incercare a fost evident direct in boxe, cu un rezultat mai putin decat multumitor, nu din alt motiv, doar pentru ca nu scoate mare sunet.

 

Pasul doi m-a lovit puternic. Am luat cabluri cu 5 pini, jackuri mufe, alea alea si am facut urmatorul lant: Pick-up -> Behringer eq700 -> sistem. Vreau sa va spun ca merge blana. E... VIS! Nu numai ca ma folosesc de preamplificarea pedalei, dar merge foarte ok si ca egalizator pentru asa ceva.

 

Ma rog, dupa ce tot am jucat asta, m-am gandit ca as vrea sa schimb acul din doza. Stie cineva cum se scoate doza de acolo? E una din chestiile la care tin foarte mult, si fara sa stiu exact cum se face de la cineva care a mai facut, nu vreau sa il stric. Eventul, exista pe undeva prin ploiesti/bucuresti vre-un magazin care sa aiba doze de pick-up care sa mearga la asa ceva?

Link to comment
Share on other sites

Guest Gratisyahu

Mersi:"> Partea nasoala e urmatoarea: ma intereseaza si pe mine daca aveti careva doza pentru asa ceva? Momentan am un RTF si m-ar interesa ceva mai de calitate si nu uzat in prostie. De asemenea, daca site cineva cum se repara asa ceva, as fi recunoscator daca s-ar arata. As vrea sa reechilibrez platanul si sa fac bratul perfect vertical...un fel de reconditionare.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.