www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Eu Lalaind Prin Casa


Guest motherearth
 Share

Recommended Posts

Guest motherearth

A fost o zi in care ma plictiseam de moarte si am inreistrat si eu 2 piese,nu sunt grozave si probabil au sa va zagarie urechile,dar na nu am nici experienta in ale cantatului ,nu am facut ore de canto si de inregistrat am folosit microfonul castilor(de aia ma aud asa incet)

Nu va sfiiti sa ma criticati ca de aia le-am pus aici :)

si

(am facut aste ca la ele am avut negativul)

Link to comment
Share on other sites

Nu ti se inchid corzile cand canti ....e ca si cum soptesti in loc sa canti. Pe langa faptul ca e incredibil de nesanatos( in general soptitul e un efort mai mare pt. corzi decat vorbitul normal). De asemenea intonatia e incerta. Sincer acum nu se pune a cantat ci a fredonat. Iar Tarja este printre putinele cantarete de rock/pop care are ceva tehnica. Asa ca nu e tocmai usor de imitat. Canta cu vocea toata nu cu 2% din ea. Se aude mult prea incet mai ales ca e microfonul la maxim 10cm de gura. Trebuie sa canti PE aer NU AERAT. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

MA baieti inainte de critica ceva trebuia sa o intrebati cu ce a inregistrat ce microfon, ce control pt voce a avut si cat si-a incalzit vocea inainte. Dupa parerea mea vocea e buna dar mai trebuie cizelata. Nu stiu va asteptati sa sune ca si pe trakurile originale!! aia au repetat bucati din piesa zile intregi si acuma voi credeti ca intr-un moment de plictiseala a ei o sa sune excelent.

 

Bravo motherearth ( apropo cum te cheama si daca ai un ID de mess sa ne intalnim sa discutam de un proiect de trupa Rock Gothic)

 

Ideea este sa vedem ce se poate ce nu si daca ti-ar place!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Guest lust.angel
Nu ti se inchid corzile cand canti ....e ca si cum soptesti in loc sa canti. Pe langa faptul ca e incredibil de nesanatos( in general soptitul e un efort mai mare pt. corzi decat vorbitul normal). De asemenea intonatia e incerta. Sincer acum nu se pune a cantat ci a fredonat. Iar Tarja este printre putinele cantarete de rock/pop care are ceva tehnica. Asa ca nu e tocmai usor de imitat. Canta cu vocea toata nu cu 2% din ea. Se aude mult prea incet mai ales ca e microfonul la maxim 10cm de gura. Trebuie sa canti PE aer NU AERAT. Bafta!

 

Tarja pop? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
Tarja pop? :)

DA!

 

Pe o nota mai serioasa, Hix a pus acolo rock/pop, deci nu vad de ce te alarmezi.

 

np: Aosoth - Summon The Dead

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.