www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Steve Vai Vine In Romania !


Guest mkskcrew
 Share

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

" Artistul rock Steve Vai vine la Cerbul de Aur 2009, anunta A&A Records. El va fi premiat in cadrul festivalului cu un trofeu pentru intreaga sa activitate muzicala. "

 

http://www.bestmusic.ro/stiri-articole/Steve_Vai_vine_la_Cerbul_de_Aur_2009-aid-67541-l-1

 

 

 

 

Se speram ca nu o sa se intample ca si cu AC/DC .

 

:):):D

E fain,dar daca nu tine un concert nu e cam...degeaba? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew
asta e o treaba... mie mi se pare de la sine inteles sa si cante ceva, ca doar nu bate atata drum numa ca sa ia un premiu.

 

 

mai mult ca sigur o sa si cante ceva...eu unul cred ca merg .

Link to comment
Share on other sites

Domnu' Vai s-a apucat de cantat muzica usoara? Sau care-i legatura cu Cerbul de Aur??? Premiu pentru intreaga activitate? :) ) Din partea cui?

Haidi, bre, terminati cu glumele proaste

 

Later: Balaure, comunicatul ala de presa din partea cui vine? Multam!

Edited by Doctor X
Link to comment
Share on other sites

Domnu' Vai s-a apucat de cantat muzica usoara? Sau care-i legatura cu Cerbul de Aur??? Premiu pentru intreaga activitate? :) ) Din partea cui?

Haidi, bre, terminati cu glumele proaste

 

Later: Balaure, comunicatul ala de presa din partea cui vine? Multam!

 

nu este o gluma proasta .am vazut o reclama la televizor cu Cerbul de aur si intradevar era prezentat si Steve Vai printre cei ce vor canta (participa...) .

 

personal n-am inteles ce e cu Cerbu asta de aur prea clar niciodata oricum , dar e bine ca il aduc pe Steve Vai :) .

Link to comment
Share on other sites

nu este o gluma proasta .am vazut o reclama la televizor cu Cerbul de aur si intradevar era prezentat si Steve Vai printre cei ce vor canta (participa...) .

 

personal n-am inteles ce e cu Cerbu asta de aur prea clar niciodata oricum , dar e bine ca il aduc pe Steve Vai :) .

No bine atunci. :)

 

Pe siteul oficial Steve Vai insa n-apare nimic in afara de datele pentru Alien Secrets Master Class. I-o fi rusine ca va canta pe aceeasi scena cu Loredana "Madonna Rromaniei" Groaza-Boncea, Maaaaaarcel Paaaaaaaaaaaaaaaveeeeeel si Doina Spataru? :)

Link to comment
Share on other sites

Oficial: http://www.tvr.ro/articol.php?id=67703&c=47

 

 

 

INCREDIBIL!!!: Cine vine la Cerbul de Aur: o trupa destramata, un chitarist obscur si un cantaret uitat de public

 

INCREDIBIL 2!!!: Cum m-au injurat forumistii pentru un chitarist obscur

 

:)

 

Nici Steve Vai nu este mai cunoscut in randul publicului larg, desi este un chitarist de cariera, care a colaborat cu Whitesnake, Alice Cooper sau Ozzy Osbourne. De asemenea, Vai a jucat si in cateva filme, insa nu a reusit sa dea lovitura pe plan mondial nici cu muzica, nici cu actoria. Poate va reusi la Brasov, cu recitalul de la Cerbul de Aur.

 

:)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

 

Macar acum stiu unde am gresit. Vreau sa jung un chitarist obscur.

Link to comment
Share on other sites

dumnezeule:)dupa aproape o ora am reushit sa citesc si sa ma amuz de toate commenturile lasate de lume, la articolul domnishoarei:))

 

nota 10 pt faptul ca tipa si-a dat seama ca in romania, ca sa fii celebru/cunoscut/bagat in seama, trebui sa lovesti pe cineva.Nu trebuie decat sa zici ca Steve Vai e varza, sau ca becali este destept sau mai stiu eu ce:)

Link to comment
Share on other sites

Are idee cineva cum se intra la festival? E pe baza de bilet, si daca da de unde se poate cumpara? Concetul lui Steve Vai e pus cam prost duminica, dar un artist adevarat, nu neaparat o vedeta fabricata si cunoscuta si apreciata de majoritatea celor cu un IQ scazut si fara nici un fel de educatie, in cazul asta muzicala, merita sacrificii.

Link to comment
Share on other sites

[...]formatii si cântareti intrati într-un adânc con de umbra sau, in cel mai bun caz, artisti care se adreseaza unui segment restrâns de public. [...]

[...]Cat despre Steve Vai, este tocmai genul de artist despre care vorbeam mai sus, popular în rândul ascultatorilor de chitara rock si cvasianonim pentru publicul Cerbului de Aur. Chitarist de cariera, Vai a colaborat cu Whitesnake, Alice Cooper sau Ozzy Osbourne si are, desigur, fanii sai, însa niciodata nu a reusit sa depaseasca marele prag catre celebritate la nivel mondial.[...]

[...]Ori Cerbul de Aur este un festival pentru publicul larg, nu pour les connaisseurs dintr-o anumita zona a muzicii. Nu vorbim de un festival de jazz sau de unul de muzica clasica sau populara sau rock. Vorbim de un festival care se adreseaza publicului larg, asta se vrea Cerbul de Aur. Nu l-am criticat pe Steve Vai, ci am indraznit doar sa spun ca NU este un chitarist-vedeta care sa adune o mare de oameni in Piata Sfatului. Un chitarist - vedeta este, de exemplu, Carlos Santana, care da, a dat lovitura pe plan mondial, este o celebritate. Pe cand Steve Vai continua sa cante pentru astia care m-au injurat pe mine pe forum. Pentru finii cunoscatori, nu pentru ignorante ca mine :-)[...]

 

Ibanez FTW !

:)

Link to comment
Share on other sites

"Epic" in sensul de capodopera a prostiei, si mai ales, a vorbitului in necunostinta de cauza. Cand astfel de oameni ajung sa publice articole intr-un mediu de difuzare a informatiei (oricare ar fi el), trebuie sa ne punem intrebari serioase despre nivelul de cultura al majoritatii populatiei din tara asta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.