www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cine Credeti Ca Merita Sa Fie Chitarist Recunoscut De Ibanez?


Calin ILIE
 Share

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Asa cum spune si titlul, va cer parerea. Cine credeti ca merita sa fie chitarist recunoscut de IBANEZ din Romania? Desigur alaturi de Cristi Gram, Rares Totu si Mugurel Vrabete.

 

Pai eu as zice ca Cristi Gram, pentru simplul fapt ca el foloseste in exclusivitate numai Ibanezuri.Rares Totu mi se pare un chitarist mai bun, dar mai canta si pe altele, si pe celalalt nu-l stiu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Katsumoto
Felix Bârca~ :)

 

Sa intreb si eu cine e, sau sa rad de parca stiu despre ce e vorba? :)

Edited by Lord Katsumoto
Link to comment
Share on other sites

eu.

 

 

 

 

nu prea vad rostu topicului asta.. esti de la ibanez si faci sondaj de opinie? recunoscut adica endorsat(sau cum se spune)?

 

 

,,Ibanez, no tone, just great guitarists" :)

 

Gram,pentru ca stiu cat ma calca Malaianu Mihai de pe forum la cap cu ibanezurile lu Cristi :), daia!

 

 

Cristi Gram, Rares Totu si Mugurel Vrabete sunt deja endorseri Ibanez, nu?

 

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=29406&hl=totu

Link to comment
Share on other sites

,,Ibanez, no tone, just great guitarists" :)

 

Gram,pentru ca stiu cat ma calca Malaianu Mihai de pe forum la cap cu ibanezurile lu Cristi :) , daia!

 

Am specificat din start: ALATURI DE CRISTI GRAM ( de departe imaginea Ibanez in Romania si nu numai) , RARES TOTU ( DOAR PENTRU SERIA ARTIST ) SI MUGUREL VRABETE - BASS!

Intrebarea e: CINE ALTICINEVA?

Link to comment
Share on other sites

si eu :) ))

 

acum serios:

 

in primul rand cine canta pe ibanez. punct. nu cred ca ar trebui sa ceri parerea nimanui. ce credem noi nu prea conteaza.

 

Ba da, conteaza parerea fiecaruia! In orice ipostaza. La vot, in discutie ( chiar la o bere! ), oriunde spuneti-va punctul de vedere! Nu doar in spatele lcd-ului!

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Katsumoto
si eu :) ))

 

acum serios:

 

in primul rand cine canta pe ibanez. punct. nu cred ca ar trebui sa ceri parerea nimanui. ce credem noi nu prea conteaza.

 

Fetele de 14 ani care canta covers la Steve Vai prin diverse baruri din Indonezia iti multumesc. (am dovezi pe youtube) :)

Si totusi, sunt ferm convins ca Ibanez o sa recunoasca numai pe cei care pot sa le aduca tone de profit (de aici ideea de signature models, din cate stiu eu) - merit vs. business (business = bani) - oare cine castiga? (totalmente ca un fapt divers, nu vreau sa invalidez discutia in sine)

 

Bine, nici nu sunt teribil de familiar cu muzicienii nostri, asa ca nu vreau sa-mi sara nimeni in cap ca vorbesc din dos.

 

De pe profilul tau: "Group: Newcomers". Eh, vei afla cu timpul :D

E un subiect mai vechi de nervi si de distractie.

 

Daca e rost de nervi, sa-mi pastrati si mie o bucata. :)

Edited by Lord Katsumoto
Link to comment
Share on other sites

Fetele de 14 ani care canta covers la Steve Vai prin diverse baruri din Indonezia iti multumesc. (am dovezi pe youtube) :)

Si totusi, sunt ferm convins ca Ibanez o sa recunoasca numai pe cei care pot sa le aduca tone de profit (de aici ideea de signature models, din cate stiu eu) - merit vs. business (business = bani) - oare cine castiga?

 

 

 

Daca e rost de nervi, sa-mi pastrati si mie o bucata. :)

 

Scuze daca gresesc, nu cumva tu ai cumparat un Ibanez 170 acum cateva zile de la noi? Cu un Vox DA? Deja esti profesionist si poti da sfaturi? Tatal tau stie?

Edited by Calin ILIE
Link to comment
Share on other sites

Fetele de 14 ani care canta covers la Steve Vai prin diverse baruri din Indonezia iti multumesc. (am dovezi pe youtube) :)

Si totusi, sunt ferm convins ca Ibanez o sa recunoasca numai pe cei care pot sa le aduca tone de profit (de aici ideea de signature models, din cate stiu eu) - merit vs. business (business = bani) - oare cine castiga?

 

 

 

Daca e rost de nervi, sa-mi pastrati si mie o bucata. :)

 

confunzi signature cu endorsementul. Poti sa fii bine-merci endorser fara sa ai model personalizat. Nici unul din cei 3 mentionati de Calin nu au modelele lor dar sunt endorseri. CHestia asta nu e valabila doar la Ibanez ci si la ESP de exemplu si in mod cert la multe alte companii legate de industria muzicala.

 

Ar fi frumos ca cei care posteaza la maximum de caterinca sa se abtina.

Link to comment
Share on other sites

confunzi signature cu endorsementul. Poti sa fii bine-merci endorser fara sa ai model personalizat. Nici unul din cei 3 mentionati de Calin nu au modelele lor dar sunt endorseri. CHestia asta nu e valabila doar la Ibanez ci si la ESP de exemplu si in mod cert la multe alte companii legate de industria muzicala.

 

Ar fi frumos ca cei care posteaza la maximum de caterinca sa se abtina.

 

CORECT! Multumesc Cosmin, tu stii foarte bine ca nu e o gluma! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Katsumoto

De fapt, glumeam doar la prima parte, si era o referinta la chestia aia cu "toti care canta la Ibanez". Recunoasterea asta ar trebui sa vina ca rezultat al muncii. Toti pot sa dea din gura, in definitiv, dar putini sunt aia care depun orele necesare. Si chestia cu profitul tot mi se pare valabila, oricum ai intoarce povestea asta -- merit mai putin, marketing mai mult. Cu atat mai mult de-ai nostri, ca deh, suntem romani, si nu cred ca sare nimeni in sus sa ne recunoasca. :)

 

Imi cer scuze daca am lasat sa se interpreteze altfel. Oboseala.

Link to comment
Share on other sites

Cosmin, romanii fiind, ar trebui sa fim mandrii ca pe in catalogul Ibanez ( si site-ul Ibanez ) regasim trei instrumentisti de la noi, Cristi Gram, Rares Totu, Mugurel Vrabete! Plus, pe catalogul Tama ( inclusiv pe site-ul Tama ) "maestru de ceremonii" e Adi Tetrade . Imi vine sa arunc laptop-ul cand neavenitii isi dau cu parerea... Oare nu poti sa faci o distinctie intre incepatori si aia care nu sunt chiar "incepatori"?

 

De fapt, glumeam doar la prima parte, si era o referinta la chestia aia cu "toti care canta la Ibanez". Recunoasterea asta ar trebui sa vina ca rezultat al muncii. Toti pot sa dea din gura, in definitiv, dar putini sunt aia care depun orele necesare. Si chestia cu profitul tot mi se pare valabila, oricum ai intoarce povestea asta -- merit mai putin, marketing mai mult. Cu atat mai mult de-ai nostri, ca deh, suntem romani, si nu cred ca sare nimeni in sus sa ne recunoasca. :)

 

Imi cer scuze daca am lasat sa se interpreteze altfel. Oboseala.

 

Mai baiatule, nu esti tu ala care ai cumparat un Ibanez si un Vox zilele trecute de la depozitul nostru din Rahova? Mult vorbesti si nu canti nimic...De altfel chiar ne-ai spus ca de cateva luni chitara e hobby-ul tau, gresesc? Nu te pune cu mine!

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Katsumoto

Am facut doar o remarca. Nu stiam ca e relevant daca sunt Yngwie sau nu.

 

Ma rog, ma abtin pana degenereaza asta in altceva.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.