www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rgc Summer Jam - 8 August


Cosu
 Share

Recommended Posts

Sambata 8 August 2009 are loc in Clubul Big Mamou din Bucuresti deja traditionalul RGC Summer Jam.

 

Toata lumea este invitata, indiferent ca e vorba de chitaristi, basisti, bateristi, vocali sau simpli spectatori. Intrarea este libera.

Coordonatorul evenimentului este Cyfer, printre altele gazda multor editii OpenMike.

 

Vom reveni cu detalii.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

asteptam detalii cum intram si alea alea...

Pentru cei care nu au mai fost pânã acum, RGC Summer Jam e un fel de RGC Beer Meeting unde se mai și cântã :)

 

Cel mai important este sã avem tobari și basiști. Chitariști vor fi destui.

 

Programul îl putem face acolo, dar ar fi bine sã vã anunțați și pe forum, dacã veniți, sã știm pe cine ne bazãm.

Link to comment
Share on other sites

Sambata 8 August 2009 are loc in Clubul Big Mamou din Bucuresti...

 

În mãsura în care este fezabil, vã rog sã completați informațiile:

1. (Pe) La ce ora începe?

2. Cum se ajunge la Club Big Mamou (de cãtre un provincial)? Stație metrou, vecinãtãți semnificative?

3. Existã o structurare a "programului", pe genuri de muzicã/temperamente?

4. º.a.m.d.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolverine
2. Cum se ajunge la Club Big Mamou (de cãtre un provincial)? Stație metrou, vecinãtãți semnificative?

 

E in zona Unirii, pe Splaiul Independentei nr 2 parca. Se ajunge relativ usor.

Link to comment
Share on other sites

Ora de incepere nu o cunosc inca, cel mai probabil totusi, dupa 6-7 seara.

 

Harta: http://www.bing.com/maps/?v=2&encType=...Big%20Mamou____ (pentru o vedere mai buna folositi Bird's Eye view)

Clubul este pe pe partea opusa tribunalului Bucuresti , in drumul catre Piata Natiunilor Unite.

La 2 minute de club e statia de metrou P-ta Unirii 2.

Link to comment
Share on other sites

de ce este ales ca locatie big mamu?

Bunã întrebare... ar fi câteva motive:

 

tradiția - edițiie 2007 și 2008 s-au desfãșurat tot acolo;

experiența - 120+ evenimente tip open mike desfãșurate pânã acum în club;

scule: existã amplificatoare, tobe și microfoane decente.

 

În plus, clubul dispune de terasã, ceea ce este destul de convenabil. Cei care vor sã asculte muzicã, vor sta înauntru, iar cei care vor sã discute liniștiți la o bere, pot sta pe afarã.

 

Evenimentul RGC Summer Jam, nu ar trebui sã fie unul unic. Ar fi bine sã fie cât mai multe evenimente de acest tip, în cât mai multe locații în București sau în țarã.

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Sunt tobosar, cant intr-o formatie si sunt interesat de acest eveniment. Mi se pare interesant. As vrea si eu sa particip, eventual cu formatia mea dar nu mi-e prea clar despre ce este vorba.

Este ceva de tip "jam session" cu public? Poate oricine sa participe?

Poate cineva sa scrie mai exact in ce consta? Sau cum s-a desfasurat in anii trecuti?

Edited by phazer
Link to comment
Share on other sites

Salut!

Sunt tobosar, cant intr-o formatie si sunt interesat de acest eveniment. Mi se pare interesant. As vrea si eu sa particip, eventual cu formatia mea dar nu mi-e prea clar despre ce este vorba.

Este ceva de tip "jam session" cu public? Poate oricine sa participe?

Poate cineva sa scrie mai exact in ce consta? Sau cum s-a desfasurat in anii trecuti?

În mare, este vorba de jam-session. Vor veni instrumentiști care se cunosc destul de bine și care au un repertoriu comun. Setlistul va fi stabilit la fața locului, iar permutãrile în trupã vor fi aproape la liber. Poți veni și cu trupa ta dacã vrei, și poți cânta cel puțin 3 piese. Existã amplificatoare de bas și chitarã. Tobe sunt, dar va trebui sã te înțelegi cu tobarii dacã poți folosi cinele, premier, etc...

Link to comment
Share on other sites

Nu se poate sa lipsesc de la un asa eveniment.Este a 3 editie consecutiva la care am sa particip :) .

 

P.S.:rog toti tobarii care vor sa participe sa ma contacteze ca sa punem la punct detaliile si sa vedem ce aduce fiecare(in afara de bete :) )

Edited by Un Tobar
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.