www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concurs Rgc - Premiul Este Un Ts808 - Inscrieri Si Regulament


AnalogSound
 Share

Recommended Posts

Ziua Buna,

 

Pentru a mai schimba putin atmosfera sumbra care a pus stapanire pe forum de ceva vreme incoace, m-am hotarat sa pun la cale un concurs pentru chitaristii mai putini norocosi si cu posibilitati financiare mai mici decat multi dintre noi.

 

Asa ca iata datele problemei:

Premiul este o pedala Analog Sound - TS808 :)

Pentru a impulsiona competitia si pentru a rasplati si mai multi concurenti, se vor acorda si premii meritate pentru locurile 2 si 3, si anume :

- 3 seturi de corzi chitara electrica(la alegere : Elixir, Ernie Ball, Dean Markley, DR) si 15 pene Dunlop celui de pe locul 2, :)

- 2 seturi de corzi chitara electrica(la alegere : Elixir, Ernie Ball, Dean Markley, DR) si 10 pene Dunlop celui de pe locul 3. :)

Premiile 2 si 3 sunt oferite de Gyzmo si www.corzi.ro

 

Conditii de participare:

- participantii la concurs trebuie sa nu posede nici o pedala de efect / procesor

- chitara detinuta de ei trebuie sa se incadreze in limitele mici / medii de pret

- premierea se va face pe baza de vot public (rog un administrator sa faca chestia asta pentru ca eu nu stiu)

- se va tine cont de voturile persoanelor care au votat, insa ultimul cuvant il va avea reprezentantul Analog Sound - pentru a evita eventuale nepotisme/conturi de la prieteni doar pentru vot etc etc.

- o sa fie appreciata in primul rand interpretarea bucatii muzicale nu se va tine cont de cate sute de note puteti face pe secunda dintre o piesa vitezista interpretata mediocru si una intr-un tempo mic (dar cu feeling) si interpretata aprox. corect, balanta o sa incline in favoarea celei de-a doua.

- echipamentul folosit este lasat la alegerea concurentilor, atat timp cat nu se incalca o limita a bunului simt (fac apel cu aceasta ocazie ca cei care poseda scule de la bune in sus sa nu se inscrie)

- melodia interpretata trebuie sa aiba un minim de 2 min si un maxim de 3 minute

- melidia interpretata trebuie sa fie compozitie proprie (toate drepturile raman autorului, Analog Sound NU isi rezerva nici un drept asupra melidiilor interpretate)

 

- Si ulltima regula si poate cea mai importanta: PEDALA PRIMITA CA PREMIU NU POTE FI PUSA IN VANZARE SUB NICI O FORMA. Daca se constata acest lucru Analog Sound isi rezerva dreptul de a retrage premiul.

 

Durata pentru ca eventualii participanti sa se inscrie in concurs este de o luna incepand din data de 23 - 07 - 2009.

Perioada de depunere a melodiilor compuse nu va fi prelungita sub nici o forma.

 

Cu respect,

Echipa Analog Sound

Edited by vektor
Link to comment
Share on other sites

Acest topic este exclusiv pentru INSCRIERI.

 

Pentru comentarii : http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=3...t=0#entry351845

 

Completari :

Pentru cei care posteaza mai multe variante, se va lua in considerare cea mai recenta varianta adaugata, fara exceptie.

Prin inscriere sunteti de acord cu TOATE regulile si restrictiile de mai sus.

Regulamentul poate fi supus modificarilor.

 

Prima modificare observabila mai sus.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Din cauza sculelor neperformante, eu ma aflu momentan in imposibilitate de a inregistra! Cel mai devreme voi putea inregistra cantecul meu maine dimineata, dar s-ar putea sa fie prea tarziu (nu stiu care e data limita a concursului). ASA CA in noaptea asta m-am chinuit si am scos o versiune folosind MIDI, urmand ca maine sa o inregistrez personal. Rog organizatorii concursului sa ierte aceasta intindere a regulilor.

 

Cantecul meu se cheama "Protest".

Link to comment
Share on other sites

Guest Death Poop

multam'

nu am avut cand sa o pun, ca am avut treburi

may the force be with you...nu...nu asta...era...may the best of the worst win!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.